Návštěva poslance
ilustrační foto: pixabay.com

Návštěva poslance

23. 11. 2017

Je to již 50 roků a pracoval jsem v papírně u stroje na hlazení papíru. Spolupracovník se účastnil dobírek v JZD a nedostal druhý den dovolenou. Když jsem viděl, v jak žalostném stavu je a doslova usíná ve stoje, navrhl jsem mu, aby si zalezl do hromady papíru v rohu. Když budu potřebovat nasadit novou roli, zaklepu na brzdu, jinak aby nevylézal.

Bylo asi 9 hodin a psal jsem u stolu výkazy, když mi někdo zaklepal na rameno. Ruku mi podával neznámý člověk, kterého doprovázel náš technik. "Soudruhu, já jsem nový poslanec z vašeho okresu a přišel jsem se podívat, jak se vám pracuje," Řekl jsem, že děláme na tři směny v hluku, peněz také nic moc a schází lidi. Technik ho zavedl ke stroji, kde se navíjel již hlazený papír. Potom z hromady utrhl kus nehlazeného, ale oba se lekli, protože v papíru se posadil Venda, který myslel, že se na něho někdo dobývá. Já se nemohl udržet smíchy, byl to zajímavý pohled. Poslanec Vášovi podával také ruku a zeptal se:"A co ty, soudruhu, nebyl jsi na dobírkách?" Vašík pokýval hlavou a zmohl se na odpověď:"No jo."

Návštěva odcházela, ale poslanec se ke mně vrátil: "Soudruhu, pojď se na něco podívat." Vedl mě k černému boku stroje, kde byl křídou namalovaný velký kosočtverec. "Soudruhu, co tohle znamená?" Odpověděl jsem mu nevinně, že nevím. "Soudruhu, jestli máš dělnickou čest, tak to okamžitě smaž!" Co mi zbývalo, vzal jsem hadr, kosočtverec smazal a tím jsem si alespoň před poslancem zachoval dělnickou čest.

Hodnocení:
(5 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
TÉMATA
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

AKTUÁLNÍ ANKETA

Bude podle vás Roman Prymula lepším ministrem zdravotnictví než Adam Vojtěch?

Rozhodně ano

40%

Myslím, že ano, Adam Vojtěch byl opravdu slabý

20%

Nevím, to se uvidí

17%

Myslím, že ne, Vojtěch nebyl špatným ministrem

7%

Rozhodně ne,

17%