Vlasy v zimě? Velký problém
Ilustrační foto: ingimage.com

Vlasy v zimě? Velký problém

4. 12. 2017

Jsou suché a rozlétané do stran. Nebo naopak upláclé na hlavě. Zkrátka, udržet v zimě pěkný účes je těžká věc. Zejména, když si na hlavu dáme čepici, kapuci, klobouček. A pak je sundáme. Katastrofa, že?

Tohle téma je blízké mnoha ženám. Čím jsou dámy starší, tím více je trápí fakt, že v chladném, deštivém či větrném počasí je těžké udržet účes. „S kamarádkou si rády vyrážíme do nákupních center. Prostě tam brouzdáme, koukáme, pak si dáme kávičku a podrbeme. Vždy se na to těším, je to jedna z mála příležitostí, kam se můžu hezky obléct, protože manžel je nemocný a už spolu nikam nechodíme. Ty vycházky s kamarádkou jsou pro mě zkrátka příležitost jak se načančat. Ale v zimě trpím,“ vypráví jednasedmdesátiletá Hana z Ostravy. „Když je vítr nebo sněží, přijdu do nákupního centra jako splihlá myš a mám po náladě. Když si dám kapuci nebo čepici, vlasy se mi rozplácnou do stran, na temeni jsou vidět šediny, ba i pleška. Když se učešu, mám vlasy jakžtakž, ale pod čepicí či kapucí se z nich stane strašná věc. Kamarádka to má úplně to samé. Přemýšlíme, zda se na zimu více ostříhat nebo naopak si nechat vlasy delší,“ říká.

Jistě, pro mnohé malicherný problém. Ale přiznejme si, jak takový malicherný problém jako je účes, ve kterém se necítíme, může zamávat s našim sebevědomím. Ano, jsou jistě ženy, které mají tyto takzvané malichernosti takzvaně na háku, ale většina dam chce prostě vypadat dobře, pokud si právě vyrazily mezi lidi.

Kadeřníci se shodují, že právě v zimním období jsou jejich zákaznice často nespokojené a uvažují o změně účesu. Stěžují si, že mají vlasy vysušené, rozlítané, zkrátka méně kvalitní než v jiných ročních obdobích. Univerzální rada samozřejmě neexistuje, pro mnohé je řešením prostě hrdě chodit v kloboučcích či čepicích a nechávat si je i při posezení v kavárně nebo při brouzdání obchody. Ostatně, všimněme si, že dívky a mladé ženy nyní mnohdy čepice vůbec nesundávají, nějaká ta pokrývka hlavy je právě takzvaně in.

Některým ženám se na zimu osvědčil kratší účes, jiné naopak preferují, když si vlasy, se kterými právě nejsou spokojené, třeba můžou stáhnout do culíku. Kadeřníci každopádně radí v zimě používat výživnější šampóny, třeba i kondicionéry, zkrátka vlasy takzvaně vyživovat, i když to třeba v jiných ročních obdobích neděláme. Zkrátka, v zimě jsou vlasy sušší, s většími sklony k lámavosti a vypadávání. Tak to je a šťastné to ženy, které nic takového neřeší. Tak si aspoň dáme malou ukázku pěkných praktických účesů vhodných pro zralé dámy, které v případě chuti na změnu, mohou být inspirací.

Hodnocení:
(5 b. / 3 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Hana Rypáčková
Většinou vypadám jako splihlá myš , no a co ? Jsem v pohodě.
Jarmila Komberec Jakubcová
V největší zimě nosím čelenku. Je praktická i na sportovní vycházku ale i na nákup. Mám jich víc a nosím jako doplněk k oblečení.
Jana Šenbergerová
V zimě bez čepice ani náhodou. Když mám dobře ostříhané vlasy, není problém. Teď už ale přes rok doufám, že si moje nová kadeřnice porozumí aspoň s mými vlasy, když spolu se nějak domluvit neumíme.
Ilona Kolářová
Já naštěstí takové problémy moc řešit nemusím, čepici sundám, vlasy rukou rozcuchám,načechrám a je to. Jen jsem zjistilila, že se mi pod čepicí víc mastí, takže si je musím umýt alespoň jednou za pět dní. Přišla jsem na fígl jak nemít splihlou ofinu. Otočím ji pod čepicí vždy nahoru nad čelo nebo dříve jsem si jí spínala skřipcem. Jednou jsem si však zapomněla skřipec sundat a vypadala jsem jako Jonatán. Moje tchyně, když šla do práce, dávala si pod čepici molitanové natáčky a v práci sundala.
Zuzana Pivcová
Přemýšlím, jestli místo toho svého maxisestřihu nezvolím už konečně holou hlavu. A pak už podobné rady nebudu muset číst vůbec. Ostatně, čtu je spíš jen ze zvědavosti.
Věra Ježková
Myslím, že osvobozen od čepice, vypadá každý účes děsně a k původnímu stavu je potřeba mu aspoň trochu pomoct.
Alena Várošová
Všechny dámy jsou vyfešákovány a načesány, jak kdyby měly navštívit nějakou společenskou akci,či divadlo.Žádný účes,ať jsou to krátké,či dlouhé vlasy budou pod čepicí splihlé. Dámy určitě před focením nesundávaly čepice,kapuce a klobouky,to by vypadaly úplně jinak.To jsou starosti některých žen v prvním odstavci....uf
Dana Puchalská
Já osobně si myslím, že ani jeden z těchto i když pěkných účesů se pod čepicí zničí. V čepici vypadám jako želva a proto se snažím chodit bez ní, to snad radši tu kapuci. A nebo když hodně sněží, tak jako dnes vezmu si deštník. Co s tím nadělám, lepší to zkrátka a dobře nebude.
Marie Doušová
Vždy jsem měla dlouhé rovné ,pevné vlasy, až na stáří jsem se nechala ostříhat Nyní je mám občas do mikáda,nebo sestřihané , ale když si vezmu čepici , tak je mám vždy uleželé a nehezky vypadající. Buď nenosit čepice a nebo ji nesundavat! To mi ovšem starosti moc nedělá.
ivana kosťunová
A vy mi vážně chcete namluvit, že zrovna tohle je ten účes, který zůstane pěkný i když sundám čepici ?