Zážitek roku: 215/90 a deštník od Ježíška
Ilustrační obrázek: pixabay.com

Zážitek roku: 215/90 a deštník od Ježíška

7. 12. 2017

Nemám pocit, že bych prožila nějaký úžasný zážitek v roce  2017. Byl to rok, kdy jsem byla jako na houpačce. Jednou dole a to doslova, když jsem spadla a zlomila si rameno, jednou nahoře, když mi moji věrní posluchači děkovali za rok čtení. A tak to bylo po celý rok.
Ale nedá mi to a chci se s Vámi podělit o střípky z tohoto roku.

V říjnu jsme byli v Brně na vojenské přísaze. Byla jsem dvacetpět let zaměstnána u armády, takže vojenských přísah jsem několik zažila. I když ne zcela dobrovolně.

V čem byla tato jiná? Za prvé celou dobu přísahy lilo jako z konve a za druhé, a to je to podstatné, mezi přísahajícími vojáky byla i má milovaná vnučka.
Po přísaze jsme se vydali na oběd do Krčmy u sv. Václava. Náladu jsme měli skvělou, nevadilo, že venku pořád prší, nevadilo, že na jídlo jsme čekali děsně dlouho a obsluha stála za starou belu. Bylo nám spolu dobře. Při placení nám servírka (a zřejmě také majitelka hospody) dala slevu, právě za ty výše uvedené nedostatky. Měla prostě Den blbec nebo chcete-li Černý pátek, a dobře si toho byla vědoma.

Z Brna jsme se rozjeli všemi směry, my do Zlína. A až tam jsem zjistila, že jsem v hospodě nechala deštník. Moc mě to mrzelo, byl to dárek k loňským vánocům a byl moc pěkný. Našla jsem si číslo na internetu a do Krčmy zavolala. Byla jsem ujištěna, že tam na mě deštník počká třeba rok.
Po čase mi zazvonil telefon. Ozval se můj deštník ústy paní servírky. Když jsem paní vysvětlila, že se do Brna hned tak nedostanu a vnučka nějak pořád nemá čas se tam zastavit, domluvily jsme se, že mi deštník pošle poštou a v sms mi pošle číslo účtu a výši částky poštovného.

Pak jsem odjela do nemocnice na operační zákrok. Jenže moje tělo se postavilo na odpor, prý už toho bylo letos dost. Tlak mi stoupá jak pára z papiňáku. Když mě konečně o půl druhé vezly sestřičky na operační sál, nikdo netušil, že budu během necelé půlhodiny zpět na pokoji.

Ležím na operačním stole, na tělo mi připínají všelijaké sondy a nevím co ještě, kolem mě to pípá a bliká. Lékařka mi slibuje, že za chvíli budu spát jako mimino, a pak mi změří tlak a všechno je jinak. Můj tlak podpírá strop na operačním sále, 215/90. Další měření, žádná změna, tlakoměr je v tom nevinně. Že by ten hezký mladý doktor, který mě konějšivě hladí po ruce? Prý nejsem první ani poslední. No bezva, já musím mít prostě všechno!

Druhý den, tlak netlak, pádím na vlak jako fretka a pak fičím s Aloisem Nebelem domů. Ale ne, s žádným chlapem, co vás nemá, Alois Nebel je jméno vlaku. V Ostružné jsme s Lojzou plnou parou vjeli do zimní pohádky, je modrobílo, je nádherně. Jsem doma. Jeseníky krásné, Jeseníky mé.
Doma mě čeká překvapení. Balíček z Brna. A v něm můj krásný ježíškovský deštníček z Tchibo.
Avšak žádná sms, kam poslat peníze za poštovné. Volám do Brna a paní mi říká, že to nemám řešit, že to je v pořádku a ať to beru ještě jednou jako omluvu.
Nic moc úžasného jsem v tomto roce nezažila, byly to jen samé maličkosti. Jednou bolely a jindy zase hřály. A jak jste na tom byli vy?

 

Hodnocení:
(4.9 b. / 17 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Lenka Hudečková
Eli, máš za sebou hodně "veselý" rok, tak Ti přeji ze všeho nejvíce zdraví a nadále krásné Jeseníky (stýská se nám) :-)
Jarmila Jakubcová
Elenko přeji ti aby ten rok příští ti vše vynahradil a hlavně aby jsi byla zdravá. Článek se mi moc líbil
Marie Doušová
Eleno, článek poutavě napsaný a zážitky opravdu vzrušující a jsem ráda , že dobře dopady a jste nyní v pohodě.Přeji hodně zdraví a ať deštník slouží.
Olga Štolbová
Ahoj Elenko, tvůj článek je boží (jak by řekli dnešní mladí), a ten rok byl opravdu jak na houpačce a tys ho docela v pohodě přežila. Co víc si přát. A můj rok? No, nic moc, ale nějaké malé radosti občas přicházejí, když jim hodně pomáhám. A tak, tobě i nám všem přeju hlavně zdraví a radost ze života. ***********
Libor Farský
Elenko, tak Ti přeji ať u vás hodně prší, abys si zatoulaný deštník užila. Na nemocnice snad nelze hezky vzpomínat, já tam letos strávil cca 7 měsíců, no to tedy byl ROK !
Anna Čípová
Elenko, u mne taky jak na houpačce. Ale vše nepříjemné je za mnou /doufám/ a ráda vzpomínám na pěkné zážitky. A nebylo jich málo. A přeji rychlé vyřešení srdečních obtíží. Článek perfektní.
Helenka Červenka
Eleno, záleží na úhlu pohledu. Tobě se zdá zážitek "malý", jiný by ho mohl považovat za "silný". Deštník našel cestu k paničce, to je přece príma! A tlak? Mám to obdobné - říká se tomu syndrom bílého pláště. Málem mi takhle nechtěli operovat žlučník. Věřím, že po návratu domů byl tlak ihned v normálu či dokonce nižžší.
Zdenka Jírová
Čert vzal deštník, hlavně, že Vy jste to přežila ve zdraví. A od té barmanky to bylo milé. Také jsem jednou posílala zapomenutý župan mé spolubydlící v lázních.
Eliška Murasová
Elenko, vlastně je to tak vždycky, po těch nepříjemných, těžkých situacích přicházejí dobré dny...a zase se smějeme a máme plány.Tak ať se daří! Jo, omylem jsem klikla 4 hvězdičky.
Jana Šenbergerová
Elenko, co si budeme povídat, život už je takový, a právě jako takový je fajn. Přestože nejhorším zážitkem tohoto roku mohlo být moje kolabující srdce, včas se umoudřilo, abych líp přežila něco úplně jiného, o čem se mi ani mluvit ani psát nechce. Ať je zbytek roku a celý příští pro tebe/vás jen příjemný.
Hana Rypáčková
Můj zážitek roku byl ten nejhorší z nejhorších a jen doufám. , že ty další jsou na dobré cestě .
Dana Kolářová
A z maličkostí se skládá život. Tak ať je složen jen ze samých hřejivých maličkostí.
Zuzana Pivcová
Letošní rok na Tebe naložil hodně, protože to uneseš. Tak to prý platí. Ty jsi silná, tak žádné piánko. Ne, vždyť, Eli, víš, jak to myslím. Tak do nového roku jen tak 130/75 a slunečné počasí, do kterého se nenosí deštník!!
Věra Ježková
Čtení napínavé od začátku do konce. Elenko, do příštího roku hlavně hodně zdraví.
Naděžda Špásová
Elenko, ale i taková věc, jako je vrácený deštník udělá radost, viď. Hezky jsi to napsala. Já jsem se zařekla, že už tady soutěžit nebudu. Asi by se něco našlo, ale nechám to být. Přeju ti, aby jsi ten špitál měla už jen ve vzpomínkách. :-)
Alena Tollarová
Eleno, probírám se svými zážitky roku, které jsem popisovala v tradiční soutěži. Ale žádná ˇSedesátka, žádné Krmení žiraf, Rok s i60 jsem už psala a nebudu opakovat ani Moje oblíbené místo. To už by asi nešlo. Mám to podobně jako Ty, samé střípky, žádná řacha. Včetně toho tlaku, jehož výši mi sestra odmítla vůbec prozradit. Asi aby to se mnou nešvihlo. Ale nebyla jsem na operačním sále, jen v naštvané plné čekárně. A je příjemné zjistit, že když si někdo uvědomí, že mu prostě něco nevyšlo podle jeho představ (vždyˇt všichni jsme jen lidi), dokáže nakonec udělat radost. A z takových třeba i maličkostí se skládá život. No Eleno, a co Miss +50? V novém roce prosím Tě nepadej, leda tak na kolena před nějakým tím hmyzáčkem nebo kvítkem!