Po roce opět Valašský mikulášský jarmek
Foto: autorka

Po roce opět Valašský mikulášský jarmek

4. 12. 2017

Přišel čas adventní a s ním již po dvacáté šesté Valašský mikulášský jarmek ve Valašských Kloboukách.
V sobotu jsme vyrazili ze zasněženého Zlína v osm hodin ráno. Za Bratřejovem se vylouplo z mraků sluníčko a začal krásný zimní den. Na místo jsme dorazili před devátou, zaparkovali auto a vnořili se do stále houstnoucího davu.
Kromě prohlídky stánků, valašských dřevěnic, muzea a dalších objektů ve městě jsme se soustředili na nákup dobrot a dárků. Museli jsme ochutnat valašskou kyselici, guláš i frgále. Zazpívali jsme si při muzice lidové písničky, pošmákli si na osolených vařených bramborách s kyškou a vyprázdnili štamprličku jalovcové.
Bylo to prima a příští rok pojedeme znovu, již po desáté.

Hodnocení:
(5 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Libor Farský
Ano, je to milý zážitek.
Jana Šenbergerová
Pěkné!
Zuzana Pivcová
Věřím, že takový jarmark má daleko hezčí atmosféru než pražské vánoční trhy, kam se procpou i různí stánkaři, kteří s vánočními dárky mají jen málo společného.
Naděžda Špásová
Do těch koláčků bych se s chutí zakousla. Jarmarky mám taky docela ráda, ale ty moravské jsou asi hezčí. Pěkné fotky.