Nejhledanějším turistickým
cílem byl zámek Červená Lhota

Nejhledanějším turistickým
cílem byl zámek Červená Lhota

5. 9. 2012

Během letošního léta čeští turisté na internetu nejčastěji vyhledávali trasy směřující k zámku Červená Lhota a k hradu Kost. Za 30 dnů od poloviny července do poloviny srpna si turisté na internetu naplánovali přes 9,5 milionu pěších výletů. 

Mezi hrady a zámky vévodila podle statistik serveru Mapy.cz tradiční místa. Nejčastěji, a to konkrétně 817x, se hledal zámek Červená Lhota, 544x hrad Kost, nechybělo ani Konopiště (482x) a Karlštejn (361x). Zajímavým tipem se zdá být i hrad Sovinec v nízkém Jeseníku, který uživatelé hledali 245x.

"K létu ale neodmyslitelně patří především koupání, což se projevilo i vyhledáváním koupališť. Zajímavé je, že nejčastěji hledali uživatelé možnosti, kde si smočit tělo, v Praze a blízkém okolí," uvedl produktový manažer serveru Mapy.cz Adam Chvaj s tím, že nejhledanějším místem byl GMF Aquapark Prague v Čestlicích (402x) a nově zrenovovaná přehrada v pražské Hostivaři (234x). Podle výsledků se také ukazuje, že pražští a středočeští plavci nejčastěji vyjíždějí do okolí Brandýsa nad Labem. Na třetím a čtvrtém místě si totiž konkurují jezera Konětopy (230x) a Lhota (215x).

Autor: Redakce
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

AKTUÁLNÍ ANKETA

Bude podle vás Roman Prymula lepším ministrem zdravotnictví než Adam Vojtěch?

Rozhodně ano

20%

Myslím, že ano, Adam Vojtěch byl opravdu slabý

16%

Nevím, to se uvidí

19%

Myslím, že ne, Vojtěch nebyl špatným ministrem

22%

Rozhodně ne,

22%