Nejhledanějším turistickým
cílem byl zámek Červená Lhota

Nejhledanějším turistickým
cílem byl zámek Červená Lhota

5. 9. 2012

Během letošního léta čeští turisté na internetu nejčastěji vyhledávali trasy směřující k zámku Červená Lhota a k hradu Kost. Za 30 dnů od poloviny července do poloviny srpna si turisté na internetu naplánovali přes 9,5 milionu pěších výletů. 

Mezi hrady a zámky vévodila podle statistik serveru Mapy.cz tradiční místa. Nejčastěji, a to konkrétně 817x, se hledal zámek Červená Lhota, 544x hrad Kost, nechybělo ani Konopiště (482x) a Karlštejn (361x). Zajímavým tipem se zdá být i hrad Sovinec v nízkém Jeseníku, který uživatelé hledali 245x.

"K létu ale neodmyslitelně patří především koupání, což se projevilo i vyhledáváním koupališť. Zajímavé je, že nejčastěji hledali uživatelé možnosti, kde si smočit tělo, v Praze a blízkém okolí," uvedl produktový manažer serveru Mapy.cz Adam Chvaj s tím, že nejhledanějším místem byl GMF Aquapark Prague v Čestlicích (402x) a nově zrenovovaná přehrada v pražské Hostivaři (234x). Podle výsledků se také ukazuje, že pražští a středočeští plavci nejčastěji vyjíždějí do okolí Brandýsa nad Labem. Na třetím a čtvrtém místě si totiž konkurují jezera Konětopy (230x) a Lhota (215x).

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.