Vánoční punč a ...
Foto: autorka

Vánoční punč a ...

21. 12. 2017

Na letošním vánočním punči, v této politicky rozbouřené době, jsme řešili, možná místně nevhodné, ale přesto aktuální téma – prezidentské volby (Já takové diskuse přímo miluju - ale nedalo se nic dělat). Kamarádi a přátelé jsou různého politického smýšlení, tudíž padaly různé názory, ale nakonec se vesměs všichni dohodli, že potřebujeme důstojného, reprezentativně vyhlížejícího a politicky korektního kandidáta.

Tedy pravděpodobně Drahoše. Když tu, jinak nenápadná Helena se  zeptala  ostatních, proč jeho, s jakým že krédem jde Drahoš do prezidentské volby? Nikdo nevěděl… Tak namítla,  že každý prezident přece musí mít nějaké to krédo nebo vizi, které ho bude charakterizovat, díky kterému bude pro voliče čitelným. 

Prezident Havel ho měl: "Láska a pravda zvítězí nad lží a nenávistí" (jako mistr Jan Hus). Že nám v podstatě lhal a skončil nakonec s podporou takového svinstva, jakým je humanitární bombardování, je jiná věc, ale - krédo měl! 

Prezident Klaus měl taky krédo: "Že neumí rozeznat čisté a špinavé peníze". Jeho poslední amnestie prokazuje, že se tohoto kréda až do konce svého mandátu držel. 

Prezident Zeman má taky krédo, které má jen čtyři slova: "Tato země je naše!" A co třeba jiná ožehavá otázka, související se Zemanovým krédem. "Jak se staví Drahoš k přijímání migrantů z Itálie a Řecka? Přijímat, nebo nepřijímat?" Opět nikdo nevěděl… 

A tak Helena pokračovala - Já osobně si uvědomuji nebezpečí, které nám hrozí, a budu volit kandidáta, který půjde proti přijímání migrantů, proti islamizaci Evropy. A pokud proti islamizaci půjde důsledně "tlustý" a "nereprezentativní" Zeman? Tak holt budu volit za prezidenta na další období "tlustého a nereprezentativního" (a třeba i na vozíčku)  Zemana. A proč? Protože mám děti, vnoučata a není mi jedno, v čem budou žít…

Jeden přiklad z historie: Ve třicátých letech minulého století měla Anglie v čele vysokého, štíhlého, reprezentativně vyhlížejícího a politicky korektního ministerského předsedu Chamberlaina. Jenže Evropa čelila velkému nebezpečí. A tím byl fašismus jako takový. A jak to dopadlo? Reprezentativní Chamberlain totálně pohořel, nás zradil a Anglie nakonec volila mrňavého, tlustého, doutníky smrdícího Churchilla, který si nebral servítky a nazýval věci pravými jmény. 

A ten tlustý pán, smrdící doutníky, navíc pořádně bumbal, ale stejně jako Zeman měl vynikající paměť, přesně fungující mozek, byl úžasný rétor, jeho slova se nerozcházela s činy a rovněž potíral své nepřátele… V současné době Evropa čelí dalšímu velkému nebezpečí. A tím je islám jako takový. A nám budou reprezentativní, slušní a politicky korektní představitelé na exkrement.

Napsané to vypadá klidně a pohodově, ale skutečnost byla poněkud bouřlivější. Naštěstí se stoupajícím množstvím vína se diskuze obrátila jiným, mnohem živočišnějším směrem :-)

 Nikoho nepřesvědčuji, že závěr, ke kterému jsme se dobrali,  je to nejlepší, ale taková je doba :-) a názor si stejně udělá každý sám, že ...

Hodnocení:
(4.6 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Věra Lišková
Je to hezká pohádka o tom, že stačí zvolit toho správného prezidenta a migrační krize v Evropě bude vyřešená. Co na tom, že zahraniční politiku určuje vláda, když se nám nabízí tak snadné řešení.
Alena Tollarová
Volit určitě půjdu. Jméno mého favorita si nechávám pro sebe. Máme na výběr ...
Zdenka Jírová
To je moc poučný a jasný článek o skutečné situaci. O panu Drahošovi jsem do jeho kandidatura nic neslyšela, o Horáčkovi vím dlouho, že nepříliš čitelným způsobem nezřízeně zbohatl, ale že je dobrý v hudebním světě. Myslela bych, že by u toho svého " kopyta ". jak praví přísloví, měl zůstat a neplést se do politiky. Peníze nepotřebuje, tak jen pro tu "světskou slávu"mu to nestojí za to, vzpomeňme na Kocába, jak mu šlo ministrování. Drahoš mluví po každé jinak, jednou je pro imigranty, když zjistil, že se to lidem nelíbí, změnil názor. Mluví, co mu kdosi diktuje. Elegána na kladení věnců asi moc nepotřebujeme. Proto já budu určitě volit Zemana, protože chci, aby naše země zůstala nám, Čechům a byla česká dál i pro moje děti a vnoučata.
Jana Mesarčová
děkuji za příspěvek, který vede čtenáře k přemýšlení ...byť zřejmě, díky tématu, velmi chvilkovému. Já se přikláním ke komentáři pana Hahna. A dodávám, chci slušného prezidenta, rozvážného prezidenta a lidsky pokorného prezidenta. Volit půjdu určitě, ale Zemana určitě ne. Kdo bude reprezentovat naši krásnou zemi a kdo bude mít pravomoce i vetovat, to mi rozhodně lhostejné není.
Naděžda Špásová
Článek jsem si přečetla do konce. Spousta věcí se mi v této zemi nelíbí a jednou z nich je prezident Zeman. Vadil mi po revoluci a vadí mi pořád. Taky si myslím, že nás v budoucnosti žádné šťastné zítřky nečekají, ale jsem hodně malé kolečko v soukolí, takže volba prezidenta je mi lhostejná, i když asi volit půjdu.
Dana Puchalská
Je to článek fakt na uvážení. Budeme myslím mít všichni nad čím přemýšlet.
Mirek Hahn
Tahle argumentace "proč Zeman" se už rozlezla po celém netu... Neupírám mu dostatek inteligence nebo rozhodnosti ale nejlepší už má za sebou. Pro mne je nepříjemné jak moc kecá a jak moc mu chybí společenský takt. Malicherně si vyřizuje osobní animozity z titulu své pozice. Hodně občanů už zapomnělo, že v době premiérování, byl také součástí toho stylu politiky, který je kritizován u Klause či Topolánka. Jeho torpédování zahraniční politiky vlády (a zahr.politiku, sakra, stanovuje vláda a ne prezident) mi taky vadí. Mimořádně trapné kauzy : peroutka vlevo dole, ochotnické představení Sobotka v demisi atd. Takového prezidenta nechci.
Olga Štolbová
Ahoj Zdeni, tvůj "Vánoční punč.." mě zaujal. Mám o čem přemýšlet až budu volit nového prezidenta. Díky... *****