Finta zvaná kouzlo detailu
Ilustrační foto: pinterest.com

Finta zvaná kouzlo detailu

27. 12. 2017

Jedna jediná zdánlivě nepodstatná věc může z obyčejného oblečení udělat neobyčejné. Stačí vsadit na jednu zajímavou věc, ať už jsou to náušnice, náhrdelník, šála či brož. To je kouzlo detailu.

Všimněme si, že některé ženy stále nakupují další oblečení, přesto pak mnohdy působí méně výrazně a zajímavě než ty, které nosí většinou hladký jednobarevný svetřík či košili. Mnohdy totiž ty ženy s méně vybaveným šatníkem sázejí na doplňky. A v tom spočívá jejich úspěch.

Málokdo si totiž všímá, zda má dáma na každém výletu do kavárny či do divadla nové šaty nebo stále stejné, jen je rafinovaně mění pomocí doplňků. Paradoxně právě ženy, které si nemohou dovolit za oblečení utrácet spoustu peněz, často bývají takzvaně lépe oblečené než ty, které svršky hromadí. Samozřejmě to není pravidlem, ale přiznejme si, že se stává, že se díváme na nějakou slečnu či paní a říkáme si: Čím to je, že vždy vypadá tak dobře, přestože vlastně nosí pořád černé sako a bílé tričko. A přesto je pokaždé jiná. Jak je to možné? Často je to proto, že dotyčná má doma sice jen pár základních kousků oblečení, ale zásuvky plné šátků, šálů, výrazných šperků. Nemysleme si, že vyšší věk vylučuje nošení výrazných doplňků. Je to právě naopak. Starším dámám výrazný detail  zpravidla velmi sluší.

Zkrátka, tady je malá inspirace dokazující, že jedna jediná věc může ze zdánlivě obyčejného oblečení vytvořit outfit hodný filmové hvězdy. Možná, že nějakou takovou výraznou věc máme někde v šuplíku, ve kterých se často nacházejí za dlouhé roky nasbírané zapomenuté poklady v podobě různé bižuterie či šátků. Tak prohledat zásuvky, dámy.

Hodnocení:
(5 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Várošová
Mám rada hezké věci,ale takový řetaz jak je na titulní stránce jak na kozu,bych si na sebe nedala.Taktéž fotka č.7 kruhy na ruce,nevhodná rtěnka a šílené brýle.Model č,6 přeplácané páté přes deváté.Jinak to ujde.Nevím ,která žena v mém věku by si dala květinu do vlasů,To by musela být hodně odvážná.Snad někde k plážovému oblečen na dovolené i když jsem upřímná,moc to té dámě suší.
Dana Puchalská
U mně vede č.3 a pak hned č.2 a nakonec č.8.
Eva Mužíková
Mám ráda šály, ulítávam na černo bílé kombinaci. Nosím různé dlouhé korále, nebo jen kožené šňůrky s malým přívěskem, klidně i ke sportovnímu oblečení a cítím se dobře. Fotky mne nezaujaly.
Jana Šenbergerová
Nápadnost mi nesedí, nápaditost vítám. Stejně není možné zavděčit se všem, takže je důležitější třeba nezaujmout, ale dobře se cítit.
Věra Ježková
Mám ráda šály a šátky, šperky nemusím. Brýle jako doplněk ano, ale ve výrazných bych se necítila dobře – i když na jiných se mi líbí.
ivana kosťunová
Když bych si měla vybrat, tak výrazný barevný akcent v kombinaci s černou barvou,obr.4
Libor Farský
V jednoduchosti je krása, ovšem obr.moda5 vyžaduje velkou zručnost při namotávání na krk, snadno by mohl být efekt opačný. Drahé šperky jistě k dámě patří, ale ne třeba jen do kina a pak na kafe.
Marie Doušová
Doplňky vždy dotvoří celek a mám je ráda.Fotky jsou inspirativní.
Mirek Hahn
Když čtu o detailu, evokuje mi to něco malého, střídmého a harmonického. Tedy nikoli náhrdelník se závěsem velikosti víka od popelnice. Takže se mi líbí obrázky moda3 a moda5.
Zuzana Pivcová
Na těch obrázcích jsou opravdu pěkné doplňky. Souhlasím, oživí, zaujmou.
ivana kosťunová
K doplňkům bych ještě přiřadila výrazné brýle(nejen sluneční).