Zážitek roku 2017
Foto: archiv autora

Zážitek roku 2017

27. 12. 2017

Rok 2017 je pro mě poslední, kdy mi věk začíná sedmičkou, a zakrátko mi již bude 80 a více. V této situaci je nejdůležitější si uvědomit, že ještě nejsem stařeček, který posedává u kamen a točí palci, ale snažím se vyrovnávat mladším a stále bystřím mozek. To znamená číst, luštit sudoku a hlavně zapisovat vzpomínky. Ty zapisuji tak, aby mladí věděli, jak žila naše generace, a vážili si dnešních možností, které mají. Narodil jsem se v předvečer války, rané dětství prožil za okupace, zažil osvobození v květnu 1945, po roce 1948 socialismus, okupaci 1968 a sametovou revoluci 1989. Svoje vzpomínky jsem pro rodinu zapsal do malé kroniky. Dále v projektu Sensen mám příběhy pro Národní kroniku a vnuk se umístil v soutěži Paměti 20 století s audionahrávkou „Můj bezva děda“. Právě známá ze Sensenu mě upozornila na i60. Tady jsem poznal, že jak se říkávalo: „Co Čech, to muzikant“, tak tady platí Co Čech, to literát. Na stránkách vždy nacházím něco, co mě zajímá, těším se na nové příspěvky a komentáře. K letošním Vánocům jsme s manželkou dostali dárek od České televize a to pozvánku do pořadu Sama doma.

Závěrem: Rok 2017 byl úspěšný a snad i v tom nadcházejícím se něco zadaří. Přeji všem příznivcům i60 v Novém roce hodně zdraví a zajímavých příspěvků.

18664233-1447405108651288-7438552376250270602-n.jpg

Hodnocení:
(5 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Novotná
Děkuji.
František Schmíd
Všem kdo přispívá do i60i pevné zdravíčko a ať nám to píše!
František Schmíd
Pro Marii Novotnou: Ano u nás v Červené Řečici slámování bylo a bohužel 20 ročníkem skončilo.Jeho pořadatel Jiří Jedlička každý rok vystavuje slaměný betlem v Praze na hradě.
Hana Čadová
V pořadu Sama doma jsem Vás viděla a hned jsem si všimla, že máte s manželkou stejnou barvu svetru! Přeji hodně zdravíčka.
Anna Čípová
Blahopřeji a přeji mnoho úspěchů v dalších letech.
Marie Ženatová
Moc blahopřeji. Vaše příspěvky v Národní kronice čtu velmi ráda...
Libor Farský
Blahopřeji, Františku!
Eva Mužíková
Pane Františku přeji Vám, aby jste tu sedmičku lehce opustil a do osmičky vkročil pravou nohou, ve zdraví a s elánem, jak vidno Vám vlastním.
Věra Ježková
V Národní kronice mám také příspěvky, v pořadu Sama doma jsem vás viděla. Přeji vám vše dobré k blížícím se kulatinám.
Jana Šenbergerová
Ať je stejně úspěšný i rok příští a osmička na začátku i na konci vám přinese zdraví, úspěchy a štěstí.
Marie Novotná
Přeji ještě hodně dalších zážitků.Dovolím si otázku,jste z této Červené Řečice ? https://www.i60.cz/clanek/detail/12715/moje-slamovani
Zuzana Pivcová
Jste perfektní, kéž by takových seniorů bylo hodně, to by pak na nás ti mladí nehleděli s despektem.