Poznáte toto poutní místo?
Foto: autor

Poznáte toto poutní místo?

2. 1. 2018

Ve městě pod kopcem mají Václavské náměstí (na snímku), ale Praha to není. Komplex církevních staveb je však velmi známý, a proto jsem jako titulní fotku dal méně známý pohled na hlavní objekt. Z ostatních fotek je patrné, že jde o úžasnou barokní stavbu (založili jezuité, stavěl slavný Carlo Lurago). Zahrnuje zejména bohatě zdobené kaple v ochozech a samotný kostel Nanebevzetí Panny Marie se stříbrným tepaným oltářem. Tuším však, že celý komplex nebyl za minulého režimu vydrancován ani zneužit, jako se stalo klášterům v Teplé (kasárna) nebo u Králík (věznice). Nakonec jsem připojil velmi populární fotku s hlavním průčelím, tak jsem vám to aspoň ztížil její temnotou.

Hodnocení:
(4.3 b. / 13 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Seitlová
Vloni v létě jsem zde byla na zájezdě, ihned jsem Svatou Horu poznala. Je to nádhera.
Oldřich Čepelka
Ano a děkuji, že jste mi pomohli zhodnotit tu moji námahu s focením a vymýšlením :-) Je to Svatá hora v Příbrami.
Jana Baloušková
Byla jsem tam na poutích i jen tak projít se, posedět. Je prý to místo s kladnou energií. Doporučuji navštívit v době, kdy je tam klid a vnímat tu krásu bez davů návštěvníků.
Anna Čípová
Nalezeno a ověřeno. Výborná nápověda.
Libor Farský
Ňamka pro milovníky baroka.
Alena Vávrová
Poznala jsem jen z textu a úvodní fotky. Také jsem měla tu čest před lety vyjít pověstné .....horské schody a shlédnout tu krásu (a bohatství).
Jana Šenbergerová
Tak tam jsem určitě nikdy nebyla, ale našla jsem si o tomto místě pěkný článek i s fotografiemi. Některé Hory už jsou takové.
Naděžda Špásová
Tak tam naskočily 2 *, aniž bych hlasovala, tak sorry.
Naděžda Špásová
Dalo mi toho zabrat, ale našla jsem to. Nikdy jsem tam nebyla. Možná, že jsme kolem někdy jeli, vypadá to tam pěkně.
Marie Novotná
Měla jsemtu čest .Loňskéhoroku jsem tam byla.Úžasná památka.I povolenku na vjezd zdarma dávají. :-)
Anna Potůčková
Poznala a v r. 1999 se zde konalo II. celostátní setkání mládeže, kde bylo téměř 4000 účastníků
Jitka Hašková
Ten celkový pohled je jasný. Byla jsem tam asi před dvěma roky než byla dokončena rekonstrukce. Loni jsem se tam nedostala, ale letos to nezmeškám. Vždyť to mám blízko.
Zuzana Pivcová
Tušila jsem, ale raději jsem si to ověřila. Na tom poutním místě jsem byla kdysi na výletě s účastníky letního kurzu němčinářů v Rakovníku. To bylo už za normalizace, ale tam bylo i plno západních cizinců, kteří mohli stejně jako já oči nechat na celé té bohaté barokní nádheře. Jako kdybych ani nebyla v socialistickém státě.
ivana kosťunová
Nepoznala, ale našla , protože se nachází v mém oblíbeném kraji. Nádhera, v létě tam určitě zajedu.