ANKETA: Koho byste nejraději viděli na Hradě?
Ilustrační foto: pixabay.com

ANKETA: Koho byste nejraději viděli na Hradě?

5. 1. 2018

Ačkoliv si zakládáme na tom, že jsme médiem apolitickým a nevytváříme na tomto portále politické zpravodajství, vidíme z reakcí na chatu a v rubrice Líbí/Nelíbí, že vás téma prezidentských voleb velmi zajímá. Proto jsme připravili čtenářskou anketu, ve které se vás ptáme, kterého z kandidátů na prezidenta budete volit. Výsledky ankety zveřejníme 3 dny před prezidentskými volbami, jejichž první kolo se uskuteční ve dnech 12. a 13. ledna.

Hlasování je anonymní, tedy nikdo ze čtenářů ani z redakce nevidí, jak kdo hlasoval. Ankety se však mohou zúčastnit pouze registrovaní čtenáři a z jedné I.P. adresy je možné hlasovat jen jednou.

Pokud budete mít zájem vyjádřít se k volbám prezidenta více (například uvést, proč je váš kandidát podle vás nejvhodnější, anebo který z kandidátů se vám nezamlouvá a proč), můžete tak učinit na chatu Politika.

V případě, že se ankety zúčastní dostatečný počet čtenářů, připravíme z jejich výsledků tiskovou zprávu pro další média na téma "Koho budou volit čeští senioři".

Už víte, který z kandidátů se vám nejvíce zamlouvá?

Můžete hlasovat na tomto místě: Volim prezidenta.

 

Hodnocení:
(4.7 b. / 18 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jiří Libánský
Miloše Zemana podle průzkumů především tyto skupiny: ženy, senioři, lidé nižšího vzdělání, z venkova, lidé o veřejné dění se příliš nezajímající. Tedy skupiny, ideální jako zákazníci prodejců zázračných sad nádobí a nebo vysavačů. Tedy na otázku:" Vy paní snad chcete vysávat obyčejným vysavačem, který vás nezbaví těch nebezpečných roztočů? Vy chcete takto ohrozit zdraví svých vnoučat? " tak vyděšená paní vysavač koupí. Nebo:"By snad paní chcete, aby vaše vnučka jednou nosila burku? " a vyděšená paní volí Miloše Zemana.
Zdenka Jírová
Jsem Češka a souhlasím s prohlášením Zemana, že Čechy patří Čechům. Proto ho budu volit. Byla bych nerada, aby má vnučka musela obléci nějakou burku nebo aby mého vnuka nutili se 5x denně modlit v mešitě. Také chci, aby se o Češích mluvilo jako o hrdém národu a ne jako o nějaké "banánové" republice, jak o nás smýšlejí v Bruselu.
Ladislav Vesecký
Žasnu, jak slovo Slovan u "kavárny" znamená skoro sprosté slovo. Já jsem hrdý, že jsem Slovan. Lepší než nás hodit do chřtánu Germánům. Byli to Germáni, kteří nás Slovany chtěli vyhladit! Germán se nikdy nezlepší ! Zůstane vždy Gemán, jen pužívá jinou politiku.
Eva Mužíková
Já mám jasno, volím podle mne toho nejlepšího...
Marta Novotná
I když jste apolitické médium, rozpoutali jste politickou diskuzi.
Eva Krausová
Vím koho volit jistě nebudu, a to je jak Zeman, tak Topolánek. Jsem docela bezradná s výběrem...
Jiří Libánský
Myslím, že M. Zeman se chová spíše jako dobře placený lobista z Moskvy, než jako dobrý vlastenec. To že se chová jako Slovan nevím, z čeho lze usuzovat. Stejně vzhledem k zdravotnímu stavu a způsobu života je jeho aktívní působení v politice jen otázkou několika měsíců. Hlavním úkolem kandidátů je získat voliče. Miloš Zeman už svou neotřesitelnou voličskou základnu má a kdyby se stavěl na hlavu tak se nezmění. Lidé, kteří ho volí, mají určité specifické vlastnosti a v republice jich jen určitý počet. Do voleb jich samozřejmě víc nebude. Proto hlavním úkolem tohoto kandidáta není získat voliče, ale stačí mu, dožít se i druhého kola voleb.
František Pašingr
Pro O. Čepelku. V životě samozřejmě mám varianty B a C. Z toho co se nabízí na presidenta jsem vybral stěží jednoho, takže varinta B je ušetřit si cestu k urně. Minule jsem také podruhé nebyl. Zažil jsem již 8 presidentů, takže kandidát by musel být opravdu zajímavý, aby mne zvedl ze židle.
Hana Rypáčková
Snad se kvůli tomu chlápkovi na známce nepohádáme. I kdyby si tam měl podpírat bradu, třeba by se ušetřilo za focení. Někteří staří opravdu neradi něco mění, co už je opotřebované a těch opatrných je většina.A těch pár stovek, co dostali přidáno, kdoví, jestli by jim to ten nový dal. Potřebují pánaboha.
Ladislav Vesecký
Takových sociologů máme plnou žumpáckou ČT 24 !
Dagmar Bartušková
Ať chceme nebo nechceme, největší ambice má nynější prezident. Koho bych tam chtěla mít já, to si nechám, s dovolením, k volbám.
Soňa Prachfeldová
Každý má svoji svobodnou vůli volit dle svého názoru a přesvědčení. Chápu, že některý velmi starý člověk dá na radu toho, kterému důvěřuje.
Oldřich Čepelka
Kouzelná tragikomedie. Mluvím s tetou švagrové, je jí přes 90: Půjdete k volbám? - No samozřejmě. - A koho budete volit? - Přece Zemana. - A proč? - Všichni říkají, že je hodnej a bere se za nás. - Aha. A co Horáčka? - Toho neznám. - A Drahoše? - Taky neznám. Asi nějakej bohatej? - Hm. Ale myslíte, že s tímhle prezidentem vydrží celý národ dalších pět let? - No to já nevím, já stejně mezitím umřu.
Hana Polednová
Vyplněno, jsem rozhodnuta jít volit i v druhém kole, bez ohledu na to, jak dopadnou první volby.
Oldřich Čepelka
Nevadí mi, že je někdo vlastenec, ani já se za to nestydím a nikdo se nemusí stydět za tu hospodu. Jen jsem chtěl říct dopoledne připomenout, že vlastenectví a slovanství není žádná zvláštní kvalifikace pro prezidenta. To je přece samozřejmé a u ostatních kandidátů to je taky. Ale v čem on je větší Slovan než každý jiný? Že nahrává ruským zájmům? V tom vidíte slovanství? A dokonce ani Zeman pro mě není nepřijatelný, opravdu ne. Ale tak na 8. nebo 9. místě. V 1. kole volím z trojice FiHoDr.
ivana kosťunová
Horší zdravotní stav přiměřený věku, by neměl být překážkou při výkonu prezidentské funkce. Mohla bych jmenovat několik příkladů z historie. Ostatně ani náš první porevoluční prezident neoplýval pevným zdravím. Kdybych měla volit podle vzhledu, jasně by vedl Topolánek. Ale jestli by to byla dobrá volba, o tom dost pochybuju. Nestydím se za to , že jsem vlastenec a nemám potřebu vymetat kvůli tomu hospody. Poslouchala jsem debatu možných prvních dam, a kdyby to bylo možné, volila bych za prezidenta paní Fišerovou. Jenže kandiduje pan Fišer, o kterém toho moc nevím. No, mám na to ještě týden, zatím ale tápu.
Oldřich Čepelka
Pro F. Pašingra: Vy máte na výběr jen jednu jedinou možnost? Většina lidí má svůj i plán B, když jim nevyjde ten A. Zkuste se ještě jednou zamyslet a 2. kolo absolvovat. Pro L. Veseckého: Vlastenců a Slovanů jsou plné hospody… A souhlasím se Z. Pivcovou. Po úmrtí Fidela Castra zůstali již v čele států jen dva praví kmeti, jeden z nich je ajjatolláh Chameneí v Íránu.
Věra Ježková
To je tedy propracovaná anketa. Přiznávám se k Pavlu Fischerovi. Došla jsem k němu vylučovací metodou. (Např. je pro mě naprosto nepřijatelný M. Horáček.)
Zuzana Pivcová
Prezident má svou zemi reprezentovat . K tomu je třeba být nejen vzdělaný a moudrý, ale být i v dobré kondici a mít, proč to neříct, i určitý kultivovaný vzhled. Ne, aby budil kritiku nebo soucit. A těch, kteří to měli na doživotí, si naše republika podobně jako SSSR už užila dost.
Marie Franková
To Hana R.: Můj kandidát si také vede dobře a není to Zeman. Ale žádné nadšení - je to dle přísloví "mezi slepými jednooký králem". Volit půjdu jen z občanské povinnosti, ne z nadšení....
Ladislav Vesecký
Zeman, znovu na hrad. To je pravý vlastenec a Slovan.
František Pašingr
V případě, že můj kandidát nepostoupí do druhého kola, tak již volit nepůjdu, protože volit proti někomu bez ohledu na kvality voleného mi připadá takové puberťácké.
Hana Rypáčková
Politika je holt tvrdá.Jasně, že jsem to dočetla a odklikala .Sláva,můj favorit vede ve všech bodech.Ale nad 75 let je íčkařů nějak málo
Soňa Prachfeldová
Dokonce jsem hlasovala nepřihlášena, snad to odešlo.
Jarmila Komberec Jakubcová
Občas se také překlepnu, jsme lidé omylní a tak mi "hrubka" nevadí. Budu v prvním kole volit Drahoše, v druhém každého - jen ne Zemana. Každý hlas rozhodne o tom kdo bude prezidentem ČR.
Lidmila Nejedlá
Není to hrubka, stane se překlep.
Jiří Libánský
Mnoho jiných lidí bude volit svého kandidáta, který by vrátil prezidentskému úřadu jeho vážnost, důvěryhodnost a původní poslání. Pokud by ve druhém kole voleb stanul Miloš Zeman, budou volit jeho protikandidáta, ať je jím kdokoliv. Tak i já. Mám jako favorita pana Drahoše. Připadá mi jako dostatečně rozumný, slušný, kultivovaný pro reprezentaci státu. Mírně konzervativní a přiměřeně proevropský. Také mi připadá, že bude spolupracovat s naší politickou reprezentací v tom, co je v zájmu naší země a nebude si hrát vlastní mocenské hry. Napsal jsem před časem článek. Ten popisuje můj pohled nejen na M.Zemana, ale hlavně na zbytečné hašteření. https://www.i60.cz/clanek/detail/14304/nejsem-zmanipulovany-primitiv-nazory-mam-vlastni
Jana Šenbergerová
Hrubka sem, hrubka tam, s prezidentem problém mám. :-)
Hana Rypáčková
Právě ta hrubka mě odradila to dočíst.Nebylo to schválně?Jako reklama?Že upoutá.
Marie Franková
Milá redakce! Hrubka zrovna v prvním řádku - apolitický se píše s měkkým i po "l". Prosím opravte a pak můžete moji poznámku smazat. M.