Džíny v každém věku? Proč ne?
Ilustrační foto: pinterest.com

Džíny v každém věku? Proč ne?

17. 1. 2018

Hodí se, aby sedmdesátiletá dáma nosila džínové oblečení? Dává tím najevo sebevědomí a mladistvý přístup k životu? Nebo tím naopak naznačuje, že se neumí vyrovnat s přibývajícími roky a hraje si na nestárnoucího diblíka? To je otázka!

Ano, je to zásadní otázka, protože ji řeší hodně žen. Džínové oblečení se totiž stalo součástí šatníku většiny lidí a mnozí si ho doslova zamilovali. Ať už jde o džínové kalhoty nebo třeba sukně, bundičky či šaty, mnoho žen se v džínovině cítí dobře a nevidí důvod, proč by se jí měly vzdávat jen proto, že si někdo třeba myslí, že od určitého věku tento styl není vhodný. Jsou lidé, kteří nosí džíny prakticky kamkoli a prožili v nich celý pracovní život. Pro někoho jsou naopak oblečením určeným výhradně pro volný čas.

Je však jen velmi málo lidí, kteří nyní v šatníku něco z džínoviny nemají. Mnozí se jí vzdali jen proto, že mají pocit, že jde o oblečení, které se pro sedmdesátnice či osmdesátnice nehodí. Mnohdy bývá důvodem i to, že najít perfektně padnoucí džíny je s přibývajícím věkem a měnící se postavou čím dál obtížnější. Na druhé straně je právě oblečení z džínoviny tak rozšířené a je v nabídce tolika firem, že nyní si ty ideální džíny při troše úsilí mohou najít i ženy velmi kyprých tvarů či nesouměrných postav. Zkrátka, výrobci džínů dobře vědí, že jde o oblečení oblíbené, a tudíž se snaží, aby bylo co nejvíce dostupné.

Otázku, zda obliba oblečení džínoviny je nějakým způsobem limitována věkem či typem postavy, si musí zodpovědět každý sám. Některá dáma si ani v sedmdesáti nedovede svůj šatník bez džínů představit. Jiná od mládí tvrdí, že jde o nenápaditou uniformu, která v její skříni nemá místo. Pro džínové nadšence i odpůrce však nemusí být od věci podívat se na snímky, které naznačují, že džíny prostě mohou být slušivým oblečením, ať je nám třicet nebo sedmdesát.

Hodnocení:
(4.9 b. / 11 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Tollarová
Džíny nosím ráda a skoro pořád. Proč ne? Mám příhodu z čekárny u lékaře. Seděla tam mladá dívka a kolena jí lezla z děr. V zimě. Přišoural se tam starý pán s paní. Sedli si a on jí najednou normálně nahlas řekl: hele, ta holka má roztrhaný kalhoty. Paní mu odpověděla šeptem - to je teď taková móda. Děvče ani nehnulo brvou. Je fakt, že mně se taky ty rozdrbané nelíbí, ale proti gustu žádný dišputát.
Ladislav Vesecký
Ano,a proč ne.
Libor Farský
Vynálezci džín bych dal Nobelovku.
Dana Puchalská
Za mně jednoznačně ano. Džíny jsou věčné a vděčné oblečení pro každou věkovou kategorii. Ale musí padnout jak ulité. Jinak to je tragédie .
Jarmila Komberec Jakubcová
Džíny je praktické oblečení a také je nosím. Jen tak mimochodem, moc slušelo džínové oblečení naší Aje na lednovém srazu
Margita Melegova
Prvni rifle mi koupil syn, vyzkousel na sobe a rika prodavacce, budou ji sedet mame stejnou postavu, pani na to, ze to jsou chlapecke, syn mavl rukou a se slovy, stejne ma postavu jako kluk zaplatil. Ale to bylo opravdu davno, ach jo.
Anna Potůčková
Já osobně v riflích chodím nejraději a zítra když jedu do Zlína si je chci jít koupit do prodejny SVĚT RIFLÍ
Marie Ženatová
První rifle jsem si koupila asi ve 40 letech v Polsku, byly překrásné a všem se líbily a nejvíce mojí dceři... Dnes si dcera kupuje hezké věci, samozřejmě i rifle a já je občas s velikou radostí po ní zase dědím...
Věra Halátová
Proč ne. Montérky přece taky nosí lidé každého věku. V mládí jsem je neměla. Neměla jsem přístup k bonům a odjakživa jsem nesnášela fronty. Abych stála dvě hodiny frontu na jedny gatě, to mi mohly být ukradené. Dnes je nosím. Jsou pohodlné. Jasně, že nenosím ty s těmi dírami nad koleny. Je to sportovní oblečení, pro oddechový čas. Na pohřeb v nich nepůjdu, ani na ples ani do divadla ani na svatbu.
Jana Baloušková
Poprvé jsem vystála frontu v Tuzexu na džíny v roce 65. Stály 40 bonů = 200 Kč. Bony sehnala teta a já je nosila 5 let. Jen jsem v nich nesměla přijet domů, máti by mi je nedovolila nosit a ještě by se zhrozila ceny. Byla jsem ve druháku na vysoké a táta v důchodu. Nyní si stále džíny kupuji a nesmí chybět v mém šatníku. Jen se na nich nesmí šetřit, raději značkové, než laciný šmejd.
Hana Rypáčková
Myslím, že první džíny jsem měla v prváku vejšky za bony.Už předtím jsem měla jedny ušité maminkou.Nepřestala jsem je nosit od zvonáččů k úzkým. Super pracovní kalhoty ať žijí nadále.
Marie Faldynová
Džíny jsou bývalé pracovní kalhoty, které se za posledních 50 let rozšířily do celého světa a do všech šatníků. Dnešním osmdesátnicím bylo tehdy třicet a tak si myslím, že za ty léta se v našich šatnících tyto kalhoty zabydlely. Materiál je příjemný na nošení a trvanlivý, tak proč džíny nenosit? Na trávení volného času jsou ideální, do divadla se v nich nechystám :-)
Dana Tomanová
Džíny mám ráda a nedovedu si bez nich svůj šatník představit. Dají se kombinovat úplně se vším a cítím se v nich dobře. Kvalitní džínovina se dobře nosí, ta tenčí je příjemná i v horkém počasí. A dnes už je opravdu velmi dobrý výběr materiálů, barev i střihů, myslím, že si vybere každý. Líbí se mi i džínové botky.
Zdenka Jírová
Nevidím důvod nenosit džíny i po 70, pokud mají střih přizpůsobený postavě. A ty orvané se mi nelíbí na nikom. Mám je také ve svém šatníku, ale nosím i normální kalhoty, podle okolností. Na turistiku jsou nejlepší.
Eva Mužíková
Já jsem začala džíny nosit až okolo šedesátipěti, když jsem dělala závodně agility. Dříve to byly převážně sukně, cítila jsem se v nich lépe než v kalhotách. Nyní upřednostňuji ty s úzkými nohavicemi, zvláště v zimě se k nim hodí kozačky nebo kotníčkové sportovní boty. Samozřejmě na práci na zahradě, nebo doma, nosím ráda pohodlné látkové kalhoty a tepláky.
Hana Polednová
Džíny mám a nosím je velmi často a ráda. Nekoupila bych si nikdy ty jakoby záplatované a děravé. Nelíbí se mi to ani u mladých. Na věku ani typu postavy u tohoto oblečení nezáleží.
Věra Ježková
Džíny jsou praktické, mohou být i elegantní. Hodí se na výlet i „mezi lidi“, pokud to ovšem není třeba do divadla nebo na koncert. A samozřejmě, jak uvádí Elenka, ne ty orvané. Nestárnoucího diblíka podle mne necharakterizují. Modelky dole ovšem na sedmdesátnice nevypadají.
Zuzana Pivcová
Džíny mám ráda a uvítala jsem, že se zase alespoň u některých objevil vyšší sed, protože bokovky mi nesedí, ale jak je vidno (obecně, ne z fotek). většina jejich nositelek si s tím narozdíl ode mne hlavu nedělá.
Elena Valeriánová
Džíny mám ve svím šatníku také, ale nikdy bych na sebe ve svém věku nedala ty orvané. Nelíbí se mi to na mladých, natož pak na starší ženě.
Naděžda Špásová
Jediná, věkem odpovídající, je na titulní fotce.
Alena Várošová
oprava o pár kilo lehčí.
Naděžda Špásová
Džíny samozřejmě nosím a nosit budu. Výhrady mám k modelkám. Proč to nejsou dámy v našem věku? To pro nás přece nejsou vzory. Mít 40 kg i s postelí nám přece nemůže imponovat. Už jsem na to poukazovala víckrát.
Alena Várošová
Určitě souhlasím,sice u první fotky delší tunika u menší postavy zkrátí viditelně nohy.Vidím jen samé starší štíhlé ženy,kde jsou ty pološtíhlé a korpulentnější dámy,které by se do džínů taky rády oblékly a pokud jsou elastické ,tak budou vypadat i o pár kilo méně.
Marie Doušová
Džíny jsou a budou nositelné v každém věku. Jsou praktické a jak vidíme na fotkách velice slušivé.