Čas na mě nekřičí
Foto: autor

Čas na mě nekřičí

18. 1. 2018

Dnešní doba je uspěchaná, rychlá a nestálá. Žijeme v běhu, myslíme ve zkratkách. Nechat volně plynout čas a jen se oddat jeho přítomnosti bez nutnosti mít ho „pod kontrolou“ - tedy něco vyřídit, splnit, stihnout, zdá se být neodpovědným luxusem. Já vám nyní pět minut takového „neodpovědného“ luxusu nabízím, ale to je v tom případě, že si pustíte následující skladbu. Není to vlastní píseň v pravém slova smyslu, nýbrž recitativ. Plyne volně, pomalu, lehce. Text napsala Zuzana Pivcová, a ačkoliv ho psala pro sebe, strefila se i do mé nálady. Snad i do vaší. Věřím, že čas na vás nekřičí.

Hodnocení:
(5 b. / 12 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Milena Mejsnarová
Šťastné spojení hudby a textu! Milé pohlazení...díky
irena musilova
krasna hudba i s versemi ,pohladi na duši.
Věra Ježková
Sváteční chvilka ve všedním dni.
Zdenka Jírová
krásné spojení nádherných veršů a hudby s milým přednesem.
Zuzana Pivcová
Lubomírovi se to nějak nelíbilo zpívané, tak z toho udělal recitativ. V mém podání by to dopadlo hůř. Ale pamatuji si, že jsem kdysi v TV viděla Františka Hrubína, jak na lavičce recitoval své verše. Moc mě to nenadchlo. Díky!
Marie Doušová
Tečou mi slzy a poslouchám se zatajeným dechem.Jste úžasní. Dík!!!!
Květa Chobotová
Vážená Zuzko, vážený Lubomíre, já křičím bravo!s úctou, láskou a pokorou zdraví květa
Blanka Macháčková
Nejen paní Zuzana Pivcová, ale i vy jste se strefil do mé nálady. Moc hezké. Prostě to oba umíte.