Ve stopách Vincenta van Gogha I.
Foto: autorka

Ve stopách Vincenta van Gogha I.

1. 2. 2018

Zamíří-li člověk do francouzské Provence, nemůže minout místa, kde žil, pracoval, léčil se a kudy chodil nizozemský malíř Vincent van Gogh. Za svého života, necelý rok před sebevraždou, prodal jeden malý obrázek. Dnes má jeho dílo nevyčíslitelnou hodnotu a obrazy obdivují milióny návštěvníků v galeriích v Londýně, v Paříži a v dalších městech.

Moje cestovní připomenutí si neklade za cíl opsat data z různých encyklopedií, ale několika fotografiemi s popisky přiblížit místa, která stojí za to vidět. V první ze dvou částí mého cestování ve stopách VvG se podíváme do Arles, kde Vincent van Gogh namaloval 300 obrazů. Na několika místech ve městě jsou umístěny van Goghovy reprodukce tak, aby bylo zjevné, že právě zde si malíř postavil svůj stojan a maloval to, co viděl. Při svých procházkách městem a při výběru námětů neminul římské stavby, kostely, katedrálu, historické budovy. Jenom ty dortíky neměl šanci ochutnat, ty jsou čerstvé.

A až se do Arles někdy vypravíte, a budete-li mít štěstí na modrou oblohu a zářící slunce, možná některé stavby a rostliny uvidíte ve žluté barvě, která mnohým Goghovým plátnům dominovala.

Hodnocení:
(5 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage
TÉMATA
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

AKTUÁLNÍ ANKETA

Bude podle vás Roman Prymula lepším ministrem zdravotnictví než Adam Vojtěch?

Rozhodně ano

20%

Myslím, že ano, Adam Vojtěch byl opravdu slabý

16%

Nevím, to se uvidí

19%

Myslím, že ne, Vojtěch nebyl špatným ministrem

23%

Rozhodně ne,

22%