8 věcí, které by měla vědět každá žena o mužích nad 50
Ilustrační foto: pixabay.com

8 věcí, které by měla vědět každá žena o mužích nad 50

7. 2. 2018

Muž jako neznámá bytost. Obzvláště tehdy, pokud už překročil padesátku. Jak se s ním má jednat? Co je třeba, aby ho žena získala? Těchto 8 tipů platí obecně v partnerském životě nebo i při navazování nových známostí.

1. Berte muže takového, jaký je. Muži jsou úžasní, ale nejsou to ženy. Nemyslí jako ženy a nekomunikují jako ženy. Neočekávejte tedy, že muž bude jednat jako žena. Jinak budete zaručeně zklamány.

2. Muži nad 50 jsou velmi mužští a mají rádi, když tuto vlastnost mohou projevit. Muži se s vámi nechtějí měřit. Ale právě tak nemají chuť vám být podřízeni. Podstatné je mít skutečné ženské vyzařování. To mužské ješitnosti lichotí. Pokud se vám to daří, udělají první poslední, abyste s nimi byly šťastné.

3. Muži dokazují svou lásku činy. Nenechte se ovlivnit hollywoodskými romantickými filmy s výroky typu "Jsi pro mě vším". To správní muži neřeknou. Ti předvedou svou lásku tím, že posekají trávu nebo vám půjčí svůj plášť, když je vám zima. Pokud očekáváte, že důkaz lásky přijde slovně. budete možná čekat věčně.

4. Muži chtějí dávat.  Nechte muže, aby vám otevřeli dveře nebo vyměnili žárovku, na kterou nedosáhnete. Dělá jim potěšení, když takové věci mohou udělat za vás. Vše, co za to chtějí, je uznání a dík. Když se toho budete držet, udělají vše, co budete chtít.

5. Nekritizujte práci, kterou pro vás muž dělá. Dělá, co může. Jistě, chtěly byste to možná rychleji a lépe, ale nechte to tak. To ho pak dělá nemužným. Když už je ochoten něco udělat, pak ho to nechte dělat, jak chce. Jinak příště, až ho požádáte, aby něco vyřídil, zavolá řemeslníka. Nechce už mít nepříjemný pocit, že vám něco neudělal správně.

6. Chcete-li navázat známost s mužem nad 50, nedávejte si požadavky, jaký by měl být a co by měl dělat, abyste se s ním chtěla seznámit. Muže to dost frustruje, když už v seznamovacím internetovém inzerátu stojí, kolik by měl vydělávat nebo do jaké musí jít restaurace. Mnozí muži mají dost přikazování z práce, případně od bývalých manželek, takže nechtějí číst nějaké nové požadavky od ženy, s kterou se ještě ani nesešli.

7. Nedělejte z muže svůj projekt (tedy nepředělávejte ho k obrazu svému). Přijměte ho, jaký je, nebo od něj jděte pryč.

8. Mnozí muži nad 50 jsou dost nejistí, jde-li o seznámení. Se zkušenostmi několikerého odmítnutí už se neradi exponují. Pokud se vám nějaký muž líbí, motivujte ho očním kontaktem, příjemným úsměvem nebo lehkým flirtem po internetu, aby věděl, že máte zájem. Myslete na to, že každý rozvedený muž nemá při sobě hned diář pro nové známosti. Buďte k nim milé. Pochopte, že obavy před navazováním známostí nemáte jen vy, nýbrž i většina mužů.

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(4.4 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Tollarová
Po 42letém vztahu s jedním mužem můžu klidně skončit u bodu č. 1. Ale přiznám se, že jsem ráda, že se nemusím s nikým seznamovat. To bych asi byla vedle jak ta jedle.
Jitka Caklová
Jak jsem psala na chatu: Možná by nebylo od věci si přečíst tento blog https://jirsch.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=276163 a začít u sebe.
Jitka Caklová
Toto je citace z chatu o vztahu muže a ženy v nákupním centru. "Ty nemáš co myslet, od toho jsem tady JÁ!!" Já tyto zkušenosti nemám a svůj příspěvek 7.2.2018 08:29 jsem napsala k článku.
Jitka Caklová
Už jen samo posuzování příspěvků ostatních diskutujících a zařazování do jakých-si skupin je docela úsměvné. Ale někdo to tak má zkrátka nastavené a já právo k tomuto jednání nikomu neberu. Určitě to dělá z titulu, že toho ví, o druhých víc než o sobě. Nebylo by lepší vyjadřovat se k článku?
ivana kosťunová
:)) :))
Oldřich Čepelka
Však jo, muži by o ženách měli taky něco vědět, ale co horšího, oni to většinou vědí, jenže nedbají! Nemělo to být úročné, ale provokativní. Já si myslím, že existují tři podobné kategorie mužů jako žen, o kterých jsem psal. Akorát, že ta poslední bude asi největší :-(
ivana kosťunová
S úsměvem zjišťuji, že platí stejná pravidla jako před sto lety za časů našich babiček a prababiček. A to je vlastně dobře. Ale Oldo, proč hned tak útočně ? Určitě by se našlo i 8 věcí, které by měli vědět muži o ženách, a kterými se řídíš, aniž bys o tom věděl. Prostě všichni máme své fígle-hlavně že to funguje. :))
Oldřich Čepelka
Každá žena chce být jedinečná a tak někoho možná urazí, když se je pokusím zachlívečkovat do tří kategorií podle reakcí na článek. Ženy A, které to vše celý život jednoduše dělají, neboť je to naučila ženská intuice a výchova v dětství. Takže jim to nepřišlo jako něco nového a dál si budou žít svůj šťastný život. Ženy B, kterým tento článek připomněl, co by mohly dělat jinak a chtějí to vyzkoušet – blahopřeji. A konečně ženy C, které to ani intuitivně nedělají, ani dělat nechtějí a ty asi ani nevědí, o čem se tady psalo. A teď na mě hrňte svou kritiku! (Já jako normální muž se už stejně k tomuto článku nikdy nevrátím a nepodívám. – A normální žena ví, jak dobře předešlá věta charakterizuje muže a jak ženu. Protože žena by se večer podívala, jak ji zde druzí hodnotí a co píšou :-) )
Zdenka Jírová
Moc se mi líbil výrok Jana Wericha v jedné jeho scénce, kde podával interviu o svém manželském životě: " Víte, o důležitých věcech, jako je náš vztah k Ruandě Urundy nebo vládě na Kajmanských ostrovech, o tom rozhoduji já. O podružných věcech, jako je co s penězi nebo kam na dovolenou, o tom rozhoduje manželka.".
Dana Puchalská
Chválit a chválit a chvált. A taky krmit a krmit. A při odpočinku po obědě mu dát pod hlavu měkký polštář a nechat ho odpočinout. A hlavně nepředělávat k obrazu svému. A nerušit ho když zrovna přemýšlí o důležitých otázkách kterým.nemůže žádná žena rozumět. I kdyby měla nakrásně doktorát a titul. A pak budete mít doma toho nejšťastnějšího muže na světě.
Jitka Caklová
Pane Komárku, vašemu posouzení mé maličkosti mohu říci; Vyrůstala jsem se třemi bratry, celý svůj produktivní věk jsem jako dělnice pracovala u černého řemesla jako zámečnice, tedy mezi muži a spíše jsem od nich sklízela jejich obdiv pro svoji zručnost. První manželství ničím nevybočovalo z normálu a bylo pro mě velkým překvapením, když manžel po pětadvaceti letech odjel do lázní a už se nevrátil, a vzala jsem to jako jeho volbu. Nyní žiji ve šťastném manželství už téměř 20 let. Nemám problém, když za mnou přijde syn, zda bych tátovi k jakékoliv příležitosti upekla dort atp, protože mu nemá kdo upéct. Nicméně vaše posouzení vám ponechávám, neboť je vaše a já se nad ním mohu jen pousmát.
olga skopanova
Teda ještě by mě zajímalo ve kterém Listu paní a dívek jste ten článek vyhrabali.
Jana Kollinová
Článek se mi líbil a chtěla jsem dát *****. Bohužel, opravit už nelze.
Lidmila Nejedlá
Dobrá rada nadevše, jdu na to!
Jana Nováková
Eva Vršatová Nemohu pochopit,jak žena po 37 letech manželství dokáže říct,že ji muž za celou dobu neuspokojil jedinou potřebu...
Jitka Hašková
Pro mě nic nového. To všechno platí pro muže každého věku. Snažila jsem se takto chovat ke svému druhému manželovi, stejně jsme se rozvedli a po rozvodu mi manžel řek, že jsem byla tak dokonalá, že si na mě nemohl v hospodě chlapům postěžovat. Neměl na co. Je to už přes 30 let, znovu se nikdy neoženil a jsme dobří přátelé.
Jana Kollinová
Inspirující článek, ale nejspíš nepatřím do cílové skupiny pro kterou je primárně cílen. Po přečtení je mi jasné, kde jsem udělala chyby, ale bohužel, vzhledem k svému věku s tím již nic neudělám. Je to zajímavé čtení, ale neumím si představit celoživotní harmonický vztah navázaný po nastudování a už vůbec ne aplikaci jakýchkoli vztahových definic a pravidel.
Hana Šimková
Nebudu ho předělávat,nebudu z něho dělat nějaký projekt,nebudu ho kritizovat, ale potřebuji, aby přišel a vyměnil mi žárovku. Já tam totiž nedosáhnu.Určitě ho pochválím a možná mu uvařím kafe.
Libor Farský
Copak je málo "podpantofláků"?
Věra Ježková
Napadlo mne to, co Olgu S. Stále se píše o tom, jací muži jsou, co potřebují, jak je mají ženy chápat. A jak je tomu naopak? Jinak myslím, že žena nad 50 toho ví o mužích nad 50 dost.
Boleslav Komárek
Z pohledu muže s článkem souhlasím. Jako muž se v tomto článku poznávám a to je mi 61 let. Paní Vršatová se na obecnou věc/zkušenost dívá úzce individuálně a proto píše, jak píše. A paní Caklová má dojem, že ji muž/muži podceňují. Já jsem však článek četl pohledem všeobecných povah mužů 50+ nebo 60+. Až budeme číst článek na podobné téma o ženách 50+ nebo 60+ dovíme se zase, jako povahy v průměru všeobecně mají ony.
Marie Doušová
Ó muži ,muži, není co dodat, jen je tolerovat!!
Eva Vršatová
Myslím, že už podobných článků bylo dost. Jsou o ničem. Muži v andropauze v manželství stejně jako ti volní se úplně zblázní, že jim ujel vlak a začnou myslet hlavně na to, že "ještě můžou". Snad aspoň v tomhle má článek pravdu, v tomhle jsou "velmi mužští". A mám už dost řečí o tom, co muži chtějí. 37let jsem manželovi dělala domov (po rozvodu mi napsal "byl jsem odejit z ráje"). On mi nikdy neuspokojil jedinou ženskou potřebu. Takže doporučuju NAOPAK pánům po 50tce, ať se taky naučí chápat ženy. My mužům rozumíme, my se to učíme 50 000 let. Je čas, aby tu také byli muži pro ženy. (Škoda, ženy, které muže předělají k obrazu svému z nich udělají trosky. Mně se nepodařilo manžela posunout nikam - přišel na vše sám až po rozvodu.)
Daniela Brunclíková
To se netýká jen mužů nad padesát,ale úplně VŠECH mužů.Tedy těch normálních.
Jitka Caklová
Nejen žena a nejen o mužích nad 50 let, ale obecně, by nejprve měli vědět základy o sobě. Aby to co čekají od svého protějšku, splňovali také sami. Mám pocit, že řada mužů je takových, jaké si z nich jejich ženy udělaly. Ale platí to mnohdy i v opačném případě, když muž řekne ženě "Ty nemáš co myslet, od toho jsem tady JÁ!!"
Věra Halátová
I-senior, to není "inteligentní senior"? Některé články jsou kurioznější než ty v "Pro ženy".
Věra Halátová
Kdo to, prosím, psal? To nemohla napsat žena, dlouhodobě vdaná za jednoho muže. Je zde ten muž? BERU! Píši rychle, aby mi ho některá nevyfoukla.
olga skopanova
Tak ted ještě článek co by měli muži vědět o ženách nad 50 let myslím že toho bude také dost.
Dana Tomanová
A kdeže jsou takoví muži schováni? Prosím ještě popis cesty, děkuji :-)