Chytrá listonoška
ilustrační foto: pixabay.com

Chytrá listonoška

18. 2. 2018

Žižkov je už dávno „vybydlený“. Původní obyvatelstvo je už přestárlé a dosti nemohoucí. Dojít si na poštu zaplatit nájemné je namáhavé.

Nová pošťačka věděla dobře, že peníze se poctivou prací nedají vydělat, za minulých let ani v současnosti. Musí se proto zase krást!

Přišla k nám nová pošťačka, měla státní uniformu, a budila u starých lidí důvěru. Nabídla občanům, že jim jejich činži na poště zaplatí sama. Účtenku jim prý přinese už zítra. Marně čekaly, nepřišla. Další měsíc jí zaplatili činži ale zase. Nájemné tu stojí 10 000 korun měsíčně! Penzistům začaly přicházet upomínky.

Obrátili se na policii. Nebyli ale jediní. Listonoška si tu u nás nakradla za jeden a půl milionu! Tak už nájemné nikdy nedostanou zpět, museli si na něj půjčit od příbuzných! Současní obyvatelé už dnes nikomu dveře neodevírají, jsou přes den zamčení v bytech, na dva západy! Vyjít na ulici nakoupit si jídlo je nebezpečné, i ve dne!

 

                                      

Můj příběh
Hodnocení:
(5 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - čtvrtý týden <p>Aby byly vaše peníze v&nbsp;bezpečí se postará Garanční systém finančního trhu. Vyzkoušejte si Vaše znalosti v&nbsp;oblasti pojištění vkladů. Vítěz tohoto speciáního týdenního kvízu zaměřeného na finanční gramotnost, získá i spciální cenu!&nbsp;</p>
AKTUÁLNÍ ANKETA