Průzkum: Nejlepší sex si užívají šedesátníci. Muži v 64 letech, ženy v 66
Ilustrační foto: ingimage.com

Průzkum: Nejlepší sex si užívají šedesátníci. Muži v 64 letech, ženy v 66

20. 2. 2018

Nejlepší sex ve dvaceti či třiceti? Ani zdaleka. Nejnovější průzkum agentury Research Now ukázal, že nejlepší sexuální zážitky přicházejí pro single muže i ženy po šedesátce. Starší lidé mohou těžit ze svých zkušeností, dobře znají své tělo a vědí, co jim dělá dobře. Dřívější studie navíc prokázaly, že navzdory zažité představě lidé pokračují ve svém sexuálním životě mnohdy i po osmdesátých narozeninách.

V pořadí již osmé studie Singles in America zpracované agenturou Research Now se zúčastnilo přes 5 tisíc lidí. Její výsledky odhalily, že muži si nejlepších sexuálních zážitků nejčastěji užívají v 64 letech, ženy poté v 66. Podle sexuologů vděčí starší lidé za své lepší milostné prožitky především zkušenostem, a to jak se sexem samotným, tak i se sebou samými – znají již dokonale své tělo, vědí, co jim dělá dobře, a co naopak nikoliv.

Dnešní senioři se rozhodně vymykají zažitým představám o pasivních babičkách a dědečcích v houpacích křeslech. Současní šedesátníci si svá důchodová léta chtějí užít se vším všudy, včetně sexu. Nevyhýbají se tak ani návštěvám sexshopu. Například k nám do prodejny zavítá z celkového počtu nakupujících kolem 30 % lidí starších 60 let. Muži mají zájem hlavně o podpůrné prostředky, tedy o tabletky na erekci a podtlakové pumpy. Ženy pak mají v oblibě obecně populární vibrátory či venušiny kuličky,“ uvedl Adam Durčák ze sexshopu Ruzovyslon.cz.

Sexuálně aktivní i v osmdesáti
To, že mnoho seniorů neztrácí chuť na sex ani v pokročilejším věku pak dokazují i starší studie v této oblasti. Například podle studie neziskové organizace National Council on Aging je zejména pro ženy sex po sedmdesátce minimálně tak uspokojující, jako když jim bylo čtyřicet. Jiný průzkum publikovaný v odborném periodiku The New England Journal of Medicine zase odhalil, že se většina starších lidí žijících s partnerem oddává milování klidně i dlouho po oslavení osmdesátých narozenin a nemálo z nich provozuje pohlavní či orální styk nebo masturbaci klidně i po devadesátce. „Důležitou roli v sexuálním životě seniorů hraje nejen věk, ale i nedostatek vhodných partnerů nebo různé nemoci, například artróza nebo cukrovka,“ dodal Adam Durčák.

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(5 b. / 1 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Libor Ptáček
Josefe, plně souhlasím. Každý single je v tom věku už "samorost" a ohýbat staré dřevo už nejde. A pokud vezmeme v úvahu že postelové hrátky jsou až vyvrcholením vztahu a třešničkou na dortu, tak oba potřebují tak 10-20 let na sebepoznání a to už těžko stihneme. Připouštím ale i tu možnost že co získám v posteli daleko převáží jiné a daleko náročnější zvykání na sebe s „novou „ známostí a mnoho mužů radši udrží svůj status Q a dosavadní životní a sociální jistoty. Přidám ještě další aspekt a to otázkou, kolik potřebuji poznat partnerek než najdu tu pravou?
Josef Janeček
"No to je Sodoma a Gomora velebnosti !" :)