Mniši ze Shaolinu budou bojovat v Praze
FOTO: Kamila Daňková

Mniši ze Shaolinu budou bojovat v Praze

20. 2. 2018

Jedinečná show se představí Pražanům ve středu 28. února v Kongresovém centru. Již po 21. se Praha stala součástí mezinárodního turné mnichů z kláštera Shaolin. Ten leží na úpatí posvátné hory Sun-šan ve východní Číně. Byl založen v 5. století n.l.

Tamní mniši prosluli především v umění ovládat vnitřní energii. Proud energie v lidském těle ovládají pomocí techniky Qi. Ta jim umožňuje dosáhnout odolnosti vůči bolesti. V tom spočívá tajemství přípravy na bojové umění.

Do kláštera Shaolin si pro rady jezdí i světoví režiséři, natáčející filmy o bojovém umění. Zkušenější mniši jsou poradci právě při vzniku těchto snímků.

Pražské představení povede mistr kláštera Wang Minzhi, pod jehož dohledem budou kun-fu cvičit osmiletí chlapci, stejně tak jako shamise (mladí mniši). Během představení budou mít diváci šanci se seznámit s filozofií zen budhismu. Jako náčiní budou využity kopí, meče a dřevěné tyče.

Vstupenky jsou ještě k dispozici. Informace najdete na webové stránce www.shaolin.cz/vstupenky.

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(5 b. / 4 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zuzana Pivcová
Asi předevčírem jsem četla varování a viděla video, že se v Praze a zřejmě i v jiných městech pohybují falešní mniši, kteří od kolemjdoucích požadují vysoké sumy za darovanou kartičku se slovem Peace (mír). Když se někdo ohradí, jsou i agresivní. My jsme v sobotu Na poříčí jednoho nedaleko pozorovaly, ale to jsme ještě nevěděly, o co se jedná. Těchto se to ale samozřejmě netýká. Pravé bojové umění je opravdu umění. Nejen nějaký druh sportu či zábavy.