Kouzlo podzimu

Kouzlo podzimu

10. 9. 2012

Když se řekne podzim, vybaví se každému něco jiného. Krásné slunečné dny plné pestrých barev nebo naopak pošmourno, mlhy a plískanice. Ptáci houfující se před odletem do teplých krajin či zemědělci orající pole. Možná dozrávající plody lesů i zahrad a nad nimi vznášející se draci, které si pouští děti. Někomu mísící se vůně schnoucí bramborové nati s vůní tlejícího listí, dětem sbírání kaštanů a žaludů pro zimní krmení lesní zvěře. Snad žádné období roku nemá tolik podob jako podzim.

A knihovníkům? Týden knihoven! Týden začátkem října, kdy příroda hýří barvami jako paleta malíře, kdy slunce ještě vysílá k zemi hřejivé paprsky, týden, kdy mají děti jedinečnou možnost známkovat a hodnotit své knihovny i knihovníky a rozdávat vysvědčení, týden, kdy jsou čtenáři bez rozdílu věku vtaženi do víru akcí pro ně knihovnami připravených. Ještě odmítáme myslet na zkracující se dny a delší noci, na chladná rána vítající nás třpytivými perličkami z jinovatky či převalující se bílou mlhou, na studený sníh a mrazivý vítr. Nechceme ani pomyslet, že je podzim předzvěstí zimy. Užíváme si plnými doušky čerstvého vzduchu a sluníčka na procházkách lesem a radujeme se z košíků plných hub, kterými nás příroda obdařila. A to je kouzlo podzimu pro mne – houby a knihy či knihy a houby? Které je první?...oboje je stejně krásné, ale... KNIHY...víc!

Přeji vám kouzelný podzim dle vašich přání.

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dana Kolářová
Děkuji za přání Růženko, a nápodobně. Podzim si užívám, jen když se vyvede houbařská sezona a zimu ráda nemám. Pro mě je nejhezčí jaro.
Růžena Antlová
Dano krásný podzim přeji ještě kdyby tak šlo tu zimu oddálit i když má také své kouzlo .
Dana Kolářová
Děkuji za komentář a přeji šťastnou ruku při výběru zajímavých knih.
Jiří Libánský
Dík za nový "knižní" pohled na podzim. Ono opravdu s prodlužujícími se večery je více chvil trávených právě s knihou.