Interview se starou dámou
Foto: archiv autorky

Interview se starou dámou

21. 3. 2018

Jo, pane redaktore, několik let už mi je, ale já je nepočítám. Umožňuje mi to žít šťastný život ve zdraví. Čím je totiž člověk starší, tím víc si  to bere k srdci. Já si k srdci beru jenom věci důležitý, jako to, ...ale to už jsem zapomněla. 

Pani doktorka ale říkala, že mám paměť ještě dobrou a dost si pamatuji. Jo, pamatuji si, ale dlouho trvá, než se mi to vybaví. Když se to vybavit nechce, tak se na to vykašlu a vybavuji si něco jiného. Žiji zdravě. Několikrát týdně chodím do lékárny, a proto si musím odpustit večeři. Lékárna totiž  spolkne moje peníze na jídlo. No, nevadí. Zobnu si jednu, nebo dvě, možná tři pilulky, po nich usnu a žádný hlad nemám. No, nic, aspoň zhubnu a to je také pro zdraví prospěšné.

Několikrát za den se také rozzlobím. Třeba na to, že padá sníh. Sníh klouže a to také mému zdraví neprospívá. Padat prý nesmím, protože mám řídké kosti. Jo a vlasy mám řídké taky, ale stejně se mému hřebenu vylámaly všechny zuby, tak jako mně. Život mě totiž zbavuje všeho neužitečného, což je opět pro zdraví dobré.

Musím zůstat doma, protože moje boty už se trochu rozpadají a sníh do nich vniká a studí. Někdy čekám, až sníh sleze, velmi dlouho. Co jím? No přece ty prášky z lékárny. Vždycky se jimi předzásobím a vlastně tak zimu prospím. Spánek mi totiž prospívá.

Druha? Druha také nemám. Druhové jsou někdy obtížní. Chtějí, aby jim člověk vařil, pral a ještě je chválil, jak jsou šikovní, když nejsou. Užiteční jsou málo. Poslední druh jenom ležel na gauči a chrápal, až na něho spadl obraz. Potom mi byl užitečný ještě méně, tak jsem je vyhodila oba. Na tom obraze byla namalovaná "Poslední večeře páně", a já mám skoro poslední večeři často. Není jich tedy žádná škoda.

Nejsem vůbec smutná a už žádného druha nehledám. Život jde žít stále, jenom na to nesmíte moc myslet. A to si, pane redaktore, také myslím.

Hodnocení:
(4.7 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Oldřich Čepelka
Trochu jednostranně pesimistické, ale ten humor v tom taky vidím.
Lidmila Nejedlá
Hanko, ono nebude tak zle, protože ty to zvládneš s humorem a ještě pobavíš i nás.
Ludmila Vacková
Moc pěkné čtení. Ze života. Díky.
Zdena Proboštová
*****
Naděžda Špásová
Hanko, je to jak ze života. Moc jsem se bavila.
Hana Šimková
Maruško, je to tak.
Marie Doušová
Vtipně napsané . Pro někoho černý humor a pro někoho smutná realita.
Marie Ženatová
Hezky jsem se po ránu zasmála, díky moc...
Jana Šenbergerová
:-) :-) :-)
Margita Melegova
Usmevne psani, asi proto, ze zivot ma i dny plne cerneho humoru.
Věra Ježková
Moc hezké. Rozesmála jste mě. Díky.
Dana Puchalská
Perfektní pohled na život. Sláva, že si ještě někdo umí udělat legraci ze života černým humorem.
Hana Rypáčková
Není nad to se pěkně zasmát...
Marie Novotná
*******
Hana Šimková
Černý , nečerný, prostě mám ráda humor a bez toho se přece žít nedá.
Zuzana Pivcová
Hanička měla černý humor vždy, ale zvládá ho bravurně, je vidět, že je nad věcí. Kdyby opravdu mínila fňukat, takhle by to nepodala. Rozhodně nečeká, že ji budou čtenáři litovat.
Alena Vávrová
Jj, Hanka to umí!
ivana kosťunová
Černý humor miluju.
Libor Farský
Takže, Haničko, přecházíš na černý humor?