Nostalgie svátků jara
Ilustrační foto: pixabay.com

Nostalgie svátků jara

28. 3. 2018

Velikonoce mého mládí, to je klasika. Mazance a beránek výhradně od maminky, půl kopy vajec barvených v cibulových slupkách a zástupy koledníků za dveřmi.  A všude kolem zajíčci… Doslova.

A taky moje dvě přítelkyně ze Schwarzwaldu, které poprvé v životě cestovaly vlakem do Československa. Bylo jim tenkrát sedmnáct, seděly v naší maličké koupelně na vaně a ječely. Vůbec nechápaly, proč se každou chvíli vřítí do bytu horda kluků a zmydlí nás rákoskou. Dnes je jim pětašedesát a dodnes na to s láskou vzpomínají.

Nezapomenutelné jsou pro mě Velikonoce v Luhačovicích. S mužem jsme se brali na Apríla přesně před třiceti lety. První společná pomlázka v hotelu Alexandria a nečekaně vystřelený špunt z láhve sektu. Přímo do oka čerstvého novomanžela. Málem jsme svatební noc prožili v nemocnici. Naštěstí nezůstaly následky, můj muž vidí dobře. Někdy i to, co nemá. Jen šampaňské už nechce ani vidět.

Tak nevím, jestli na ty zašlé časy vzpomínám s nostalgií, anebo s úlevou, že už jsou nenávratně pryč. Velikonoce jsou pro mě dnes kupodivu synonymem klidu a pohody: domácí mazanec koupím v pekárně, zajíčky nemusím. Ani ty čokoládové.

V cibulových slupkách obarvím pár vajíček, upeču dobrou nádivku a hotovo. U branky nezazvoní už ani soused, jedni mladí jezdí pravidelně na hory a můj malý vnouček jede s rodiči na Moravu ke druhé babičce. Takže jediným koledníkem bude opět můj muž. Ale pozor, změna! Ten letos nevyrazí po snídani na pomlázku ke své máti, neteři a svojí bývalé, jak to dělá už třicet let... K našemu výročí – tuším, že je to perlová svatba – jsem mu připravila malé překvapení. Koupila jsem pro nás velikonoční víkend v Luhačovicích. A jak to dopadne, to vám řeknu někdy příště.

Veselé velikonoce vám přeje

Hana Švejnohová

 

Hodnocení:
(5 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

britrodukt.png

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.