Bačkory
Ilustrační foto: ingimage.com

Bačkory

8. 4. 2018

Naše vnoučata mají prarodiče nejrůznějších zájmů. Zatímco můj muž v roli dědečka vede od začátku svého nejstaršího vnuka k technickým a sportovním dovednostem, děda v Mělníku ho podporuje ve znalostech přírody. Je totiž vášnivým sběratelem brouků a motýlů…

Dnes Adam víc holduje fotbalu, ale když byl malý, tak pět šest let, můj muž jen smutně přihlížel, s jakou láskou u nás na zahradě jeho vnouček pozoruje v trávě kobylky a pozná kdejakého chrousta…  

Jednou takhle seděl Adam pro změnu u mělnické babičky v kuchyni a najednou se jí z ničeho nic zeptal: „Babi, kdy děda zaklepe bačkorama?“ Babičce mále vypadl hrnek z ruky.
„Cože? Copak ty bys chtěl, aby děda umřel?“ Adam se vyděsil.
„Néé, proč to říkáš, babi? Já se jen ptám, kdy zaklepe bačkorama!“ křičel Adámek a do očí se mu draly slzy, jak se cítil ukřivděný..
„A kdes to proboha slyšel?“ zeptala se udiveně babička.
„Děda mi říkal, že až zaklepe bačkorama, tak dostanu tu jeho sbírku motýlů! A já jsem je chtěl mít doma už teď…“ vzlykal Adámek.

Musel to být pro něj pěkný šok. Chtěl vlastně dědovi jen podat pantofle, aby s nimi zaklepal a on by pak mohl mít jeho sbírku motýlů ve svém pokoji! A babička ho obviní, že by si přál, aby děda umřel… Chudák Áda.  

Dnes už je mu skoro třináct a při vzpomínce na tuhle historku má záchvat smíchu. Ale hlavně má navždycky jasno, že kvůli motýlům ani broukům se bačkorama rozhodně neklepe…

Hezké vztahy v běhu času vám přeje

Hana Švejnohová

 

 

 

 

Hodnocení:
(5 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jan Dvořák
Vnoučci nám pořád derou slzy do očí a nenechávají nás stárnout.... Babička a děda z Mělníka
Lidmila Nejedlá
Krásný vzpomínkový příběh na dětské uvažování o hláškách dospělých. Někdy nás vůbec nenapadne, jak to děti pochopí. Dala jste mi inspiraci na článek na podobné téma. Díky.
Alena Tollarová
Ach ti dědové! A pozor, při chytání motýlů a brouků nechoďte na kraj skály :)
Marie Doušová
Příběh připomněl dětskou naivitu a čistou dušičku. Nikdy nevíme , kdy nás děti překvapí.
Eliška Murasová
Milý příběh, usmívám se....
Libor Farský
To je kouzelné, tleskám !!!
Zuzana Pivcová
Děti jsou bezprostřední, ale nemyslí to zle. Sama jsem kdysi řekla tatínkovi, že chci být herečkou (asi ve 4 letech), a on pravil, že to by mě musel vystěhovat z domu. Já jsem řekla: Až já budu herečkou, ty už budeš dávno mrtvej.
Margita Melegova
Usmevny pribeh s kapkou cerneho humoru ze zivota, konec dobry vsechno dobre.
Věra Ježková
Půvabná historka.