Žena jako inspirace: Maye Musk
Ilustrační foto: pinterest.com

Žena jako inspirace: Maye Musk

13. 4. 2018

Stříbrné vlasy, vrásky, výrazná rtěnka. To je styl, kterým se ve světě módy prosadila tato dáma. Je jí šedesát devět let a je právě jednou z nejvýraznějších tváří modelingu.

V mládí zvítězila v soutěži krásy v Jihoafrické republice, poté dostudovala univerzitu a stala se odbornicí na zdravou výživu. Zdá se, že v jejím případě se povolání snoubí s životním stylem. Je dlouholetou vegetariánkou, propagátorkou přírodního stylu života a odpůrkyní plastické chirurgie. Přestože se při své práci výživové poradkyně celý život příležitostně věnuje modelingu, v posledních letech má v této oblasti práce více než dříve. Je jednou z ukázek, že mnozí výrobci oblečení a kosmetiky v zahraničí čím dál častěji angažují zralé ženy do reklam a na módní přehlídky.

Maye má čím dál více příznivců i proto, že je prostě sympatická tím, že pracuje, i když by vůbec nemusela. Její syn je totiž Elon Musk, jeden z nejbohatších a nejvlivnějších lidí světa, vynálezce, filantrop, výrobce elektromobilů, zakladatel platebního systému PayPal a dalších vynálezů, které výrazně změnily společnost. Maye tedy patří do společnosti nejbohatších lidí světa, ale přesto se proti životnímu stylu mnoha z nich vymezuje. V rozhovorech často říká, že jí vadí, že ze života mizí přirozenost. A právě na ni vsadila.

Je sice vždy na veřejnosti pečlivě upravená a nalíčená, ale odmítá zastírat svůj věk. Neodstraňuje si vrásky a nebarví si vlasy. Přesto je výrazná, nepřehlédnutelná, a její styl může být pro některé ženy inspirativní.

Hodnocení:
(5 b. / 4 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dana Tomanová
Je pěkně upravená, ale nelíbí se mi. Je v ní něco neženského a studeného.
Libor Farský
Nelíbí se mi, vlastně na žádné ženě, příliš výrazná rtěnka.
Věra Ježková
Příjemná paní. Ale nikdy jsem neměla potřebu vypadat jako někdo jiný, tedy, slovy článku, nechat se někým inspirovat. Zuzko, souhlasím s tebou.
Marie Doušová
Stáří přijde, ať děláme cokoliv ,nemůžeme ho zastavit. Hlavně si uchovat co nejdéle zdraví a víru v dobro. To jak vypadáte, je jen Vaší soukromou věcí.
Zuzana Pivcová
Je to pěkná žena, i když ty fotky byly podle typu účesu nejspíš pořízeny v rozpětí několika let, takže jí všude 69 let nebude. A mám pocit, že některé naše včerejší účastnice bowlingu vypadají i bez pečlivé úpravy a nalíčení stejně dobře, ne-li lépe.