Ztracená peněženka
Ilustrační foto: pixabay.com

Ztracená peněženka

10. 4. 2018

Tak mě to přece jen potkalo. Chodím nakupovat střídavě do tří známých supermarketů. V jednom z nich se mi nedávno ztratila peněženka.

Už je to tak tři roky zpátky, co jsem ve stejné prodejně zapomněla kabelku zavěšenou na háčku nákupního vozíku. Se srdcem v krku a smířena se ztrátou jsem se pro ni asi po půlhodině vrátila. Byla tam. Nějaká hodná paní ji odevzdala ochrance a ta mi ji po přesném popisu předala s poznámkou o velkém štěstí…

To se však rozhodlo sednout pro tentokrát na někoho jiného a mě potrestat. Zcela právem. Už jsem byla u konce nákupu, vozík téměř plný, jen jsem si chtěla ještě ověřit, jestli budu platit kartou nebo mi postačí hotovost. Ten pocit možná znáte. Sáhnete najisto do tašky, a peněženka nikde. Srdce se vám rozbuší a začnete zběsile hledat. Pětkrát prohrabete tašku, přeskládáte zboží ve vozíku, který nakonec necháte před pokladnou, a s omluvou se řítíte k autu, jestli čistě náhodou někam nezapadla…

Nezapadla. Peněženka prostě zmizela. Shodou okolností z té samé tašky, která stejně jako před lety visela na háčku nákupního vozíku. Takže nejdřív rychle zablokovat kreditky, pak domů pro peníze a s nimi zpátky pro nákup. Ztrátu jsem nahlásila policii až večer. Až jsem si přesně uvědomila okamžik, kdy se to určitě stalo.

Dokázat to mohl videozáznam, který si údajně policie vyžádala. Ale ouha, videozáznam prý nebyl k dispozici. Jak je to možné, když po celém supermarketu straší zloděje upozornění na kamerový systém, to jsem se nedozvěděla. Peněženka se zkrátka nenašla a musela jsem se smířit s tím, že to byla samozřejmě jen a jen moje chyba a moje neopatrnost.

Dnes už je mi jasné, že ta černovlasá paní, které jsem šlápla na nohu, jak nečekaně těsně stála za mnou u vozíku, když jsem vybírala šunku, nebyla asi tak hodná jako ta paní před dvěma lety…

Hezké vztahy a obezřetnost při nákupu vám přeje

 

Hana Švejnohová

 

 

 

 

 

 

 

Hodnocení:
(5 b. / 7 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Tollarová
Peněženku jsem naštěstí nikdy neztratila ani se mi neztratila, leč ten pocit, kdy hrabu v kabelce a ne a ne ji vyhrabat, znám velmi dobře. Ze svých jiných, tu více, tu méně bolestivých ztrát jsem se tu vypsala nedávno pod názvem Ztracenka.
Anna Potůčková
Náš tatka, když jsme byly se sestrou na 1.stupni ve škole vyzkoušel jak se zachovají lidé na ulici a vyhodil na ulici na chodník svoji vyřazenou peněženku, do níž dal lístek na který napsal " Našel jsi h---o ! " A s námi pak z okna za záclonou sledoval, zda ji někdo zvedne. Stalo se tak, hned do ní samozřejmě dotyčná osoba nahlédla, a hbitě ní pak mrskla do trávy.
Jana Šenbergerová
Možná tu opravdu jen platilo, že příležitost dělá zloděje, ale také jste mohla narazit na profesionálku. Také jsem jednou nebyla ve střehu a v polském butiku přišla o peníze na šaty do tanečních pro dceru.
Zuzana Pivcová
Se zapomenutou kabelkou mám obdobný zážitek jako Vy. Nenechala jsem ji však viset na vozíku, ale stát na odkládacím stole u dveří obchodu (Billa na Florenci) a bezstarostně jsem odešla jen s nákupní taškou, ačkoliv jsem zvyklá nosit obojí. Jely jsme pak se sestrou tramvají na nám. Republiky a šly do Obecního domu koupit si vstupenky na koncert. Teprve u pokladny jsem zjistila, že jsem bez kabelky. Tak úprk tramvají zpět, ale to už uteklo hodně času. Na stole v obchodě samozřejmě nic. Vrhla jsem se k nejbližší pokladní a ta tu kabelku měla u sebe schovanou. Nevím, kdo ji odevzdal, ale byla jsem šťastná, hlavně kvůli dokladům. Ještě dávno předtím mi však zmizela peněženka z kabelky, aniž bych zjistila, kdy. Říct, že to byla jen Vaše vina, je dost jednostranné a vlastně to dává zlodějům větší šanci. Asi jako reklama nějaké pojišťovny, co jsem nedávno četla: Když vám chmatáci vykradou byt, my vám to uhradíme.
Libor Farský
Stát se to mně, tak bych si vůbec nebyl jistý, jestli jsem peněženku nenechal doma anebo ji neztratil někde jinde. Možná bych ji pak našel doma v ledničce. (Smajlík)