Plzeň 8.-10.6.2018

Plzeň 8.-10.6.2018

13. 4. 2018

Termín našeho íčkového setkání v Plzni se blíží.

Jarmila by Vás ráda seznámila s nejzajímavějšími místy města, která bychom spolu mohli navštívit:

Město Plzeň se rozkládá na soutoku čtyř řek, a to Radbuzy, Úslavy, Mže a Berounky. Vždy bylo centrem těžkého průmyslu, ale také místem, kde se vaří nejlepší české pivo - 12 stupňový Prazdroj.
Většina turistů, kteří k nám přijíždějí, nejraději navštěvuje právě Pivnici v areálu pivovaru. Zároveň si i prohlédnou prostory pivovaru a ochutnají zlatavý mok.

Plzeňské historické muzeum se nachází v historickém jádru města v původním právovárečném domě ze 13 století, který dýchá atmosférou středověku a vypráví příběh piva od dávných dob do současnosti. Dozvíte se zde o různých způsobech výroby i pití piva. Součástí prohlídky je ochutnávka třetinky piva Pilsner Urquell. A pokud dostanete hlad, za rohem muzea je známá pivnice Na Parkánu, kde můžete ochutnat plzeňské speciality, jako je např. plzeňský guláš.

Při prohlídce města bychom se zastavili na plzeňském náměstí, kde se nachází katedrála Sv.Bartoloměje a budova biskupství. Dominantu tvoří také historická radnice. Náměstí je čtvercové a slouží k pořádání různých trhů či koncertních vystoupení.

V Plzni najdete dvě synagogy - Velkou a Starou. Obě vypovídají o tom, že v Plzni žili Židé již od 14. století. Stará synagoga se nachází ve vnitrobloku domů ve Smetanových sadech (původně zde byla židovská škola, nyní na jejím místě najdete netradiční Památník obětem holocaustu. Velká synagoga byla postavena v roce 1893 v maursko-románském stylu, je třetí největší v Evropě a pátou na světě. V průběhu nacistické okupace byla téměř zdecimována. Dnes díky vynikající akustice a unikátní atmosféře slouží i jako koncertní a výstavní síň.

V severní části Plzně najdete Zoologickou a botanickou zahradu. Každým rokem zde přibývají nové pavilony a zvířata. V současné době se uvažuje o stavbě slonince. Mezi nejnovější expozice patří Svět v podzemí a království jedu. Pavilon, ve kterém uvidíte nejjedovatější hady světa, byl otevřen v roce 2018. Součástí ZOO je botanická část s meditační japonskou zahradou. V ZOO se dá klidně strávit i celý den. V areálu je dostatek restaurací s širokou nabídkou jídel.

Záleží tedy jen na Vašem rozhodnutí, kam půjdete a co budete chtít navštívit. Pokud vyjde počasí, zvolíte možná procházky okolo Boleveckých rybníků. Cesty jsou upravené, lemované lavičkami pro odpočinek. Také se zde nachází různé malé restaurace. Do centra Plzně se pohodlně dostanete MHD autobusovou dopravou. Auto nedoporučuji, v centru, jako v každém velkoměstě, chybí parkovací místa. Na programu setkání se ještě dohodneme a přesné informace týkající se příjezdu a cesty do Autokempu sdělíme asi 14 dnů před plánovaným srazem.

Zde je seznam přihlášených a rozdělení do bungalovů a penzionů, prosím o kontrolu, jestli jste všichni napsaní. A ještě je několik volných míst, v případě zájmu se co nejdřív ozvěte.

 

Camp Ostende:

1xStan - Dagmar Tatoušková+pes

Bungalovy - 1x volné místo

4/Elena Valeriánová 2x, Jana Šenbergerová 2x

4/Olga Štolbová, Eva Mužíková, Hana Polednová, Aja Bartušková

4/Alena Vávrová, Marie Pudichová, Růžena Marková, Dana Kolářová

4/Eva Baluchová, Lidmila Nejedlá, Jitka Mošovská, 1x volno

4/Zdena Žichovská, Marie Novotná, Jarka Handlová, Dana Onderková

***

První penzion: pensionk/13 míst - ještě 6x volno - dvoulůžák a třílůžák + 1 místo ve čtyřce

2/Noskovi

4/Hana Rypáčková, Liba Křapová, Jitka Mošovská, 1x volno

2/Špásovi

3/3x volno

2/2x volno

***

Druhý penzion: A+R/paní Šmídlová=6 míst, zde ještě dvoulůžák volný

2/Zuzana Pivcová+1

2/Tolarovi 2x

2/2x volno

 

Účastníci bez ubytování u Bolevce:

-Jarmila+1,

-Hela+1

-Marie Rákosníková

-Hudečkovi 2x 

-Samcovi 2x 

-jeden večer Jitka Chodorová 

-Kolářová Ilona 

-ČepelkaTěší se na Vás Jarmila s Helou

 

Camp a okolí Boleveckých rybníků nafotila Jarmila Jakubcová

 

 

Hodnocení:
(5 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Helenka Červenka
Ano, vím poslala jsi mi to - jen jsem se z textu domnívala, že jsi zálohu zaplatila ty
Jarmila Komberec Jakubcová
Helenko, paní Hájková už zaplatila zálohu a má chatku pro dvě osoby (+ manžel).Už to mám potvrzené z Ostende Bolevec
Helenka Červenka
Pokud jsi sama, dám tě do penzionu k Hance Rypáčkové - může být?
Ilona Vykoukalová
Helenko Červenko,překvapivě mám termín Plzně volný,mohu se ještě přihlásit ? A přiřaďte mě co se týká ubytování kde je volno...děkuji za info Ilona Vykoukalová
Helenka Červenka
Jiřino, nebojte, článek je z 13.4., poté 19.4. vám Jarmila dle přání objednala chatku, je potřeba zaplatit zálohu, Jarmila se s vámi určitě spojí a požádám o přátelství, odpovězte
Jiřina Hájková
Jenom se prosím zeptám.Hájkovi nejsou nikde psaní.Děkuji
Helenka Červenka
Pro Old.Čepelku: Penzion objednávku přijal a upřesnil cenu=800Kč na účet 189 279 542 /0300 - do zprávy jméno.
Helenka Červenka
Oldřichu, jsi napsaný na konci seznamu a u mne ještě dokonce s otazníkem, protože jsi reagoval takto: Oldřich Čepelka 23.11.2017 22:04 Cože?! Vy plánujete v takovým předstihu? Toho nejsem schopen, asi mi to ještě připomenete. Do Plzně to není od nás daleko, max. 3 hodiny autem. A 40 lidí si v tom předstihu zarezervovalo místa a zaplatili zálohu. Pokud bychom objednávali pobyt dneska, asi bychom toho už moc nesehnali. Takže beru tvou objednávku na dvoulůžák v penzionu A+R. Prosím urychleně o zaplacení 1000Kč na účet 189 279 542 /0300 - do zprávy jméno. Do penzionu píšu objednávku.
Oldřich Čepelka
Já jsem podle seznamu vyloučen až na okraj? Chci přijet s manželkou a vzít (drahá) kola. Takže ubytování pro dva bych uvítal, nemusí to být snad přímo v kempu. nebo jo? Klidně, je-li místo. Olda Čepelka
Eva Balúchová
Až teď dočítám a taky se divím proč máme dva penziony,když první není obsazen.Tollarovi a Pivcová+1 by se tam vešli.Já za sebe jsem spokolená.
Hana Rypáčková
Jelikož jsem zůstala v penzionu sama, přesuň mě Helo do dvojáku. Díky.
Marie Novotná
Zdenko,Majka má ubytování u kamarádky,psala o tom hned na začátku.Danka bude jistě také dobrý nocležník,neboj. :-)
Zdenka Žichovská
Až teď jsem si přečetla, že Majka ubytování zrušila, tak tedy OK.
Zdenka Žichovská
Majka Seitlová byla přihášena do čtveřice s námi (MN, JH, ZŽ), proč ta změna?
Jarmila Komberec Jakubcová
Připojuji se k Helence - poslední místo v bungalovu je už obsazené, zájem má L.Křapová a tím máme v 5t bungalovech 20 osob.Všichni máte uhrazenou zálohu 370,--Kč což je částka za jednu noc. Doplatek za druhou uhradíte na recepci.Pokud nemáte od mně zaslaný voucher napište a já ho přepošlu.
Helenka Červenka
Penziony v blízkosti Campu jsem zajišťovala tři. Jeden neobsadíme vůbec, objednávku jsem zrušila, protože v tuto chvíli máme k dispozici 8 míst a jedno v bungalovech. To ale už brzy nemusí být pravda, protože v době našeho setkání je akce přímo v Campu-Stezka vína/něco jako vinné slavnosti/ a proto byl o bungalovy dost těžký boj, který jsme vyhráli díky včas zaplacené záloze. Majku Seitlovou připočítáme do zúčastněných a v dalším článku o setkání se vás budeme ptát na počet pátečních večeří. Takže organizační výbor stále pracuje, občas si zanadává, když se něco nedaří, ale o to větší radost má, když téměř vše klape a na společné chvíle se všichni těšíte. My se těšíme taky a teď jdu objednat počasí ☼ ☼ ☼
Eva Mužíková
Bertic OK. Dík za článek, musím si na něj udělat čas, abych si ho vychutnala.
Marie Novotná
Poznat nepoznané a vidět známé i dosud neznámé, tak to se těším a abych si to užila, tak si pobyt prodloužím o pár nocí. Vše zařízeno. Děkuji za info.
Olga Štolbová
Díky za info, i u nás OK.
Danuše Onderková
U mne OK.
Marie Seitlová
Jarmilo, já nechci ubytování ! V lednu v Praze jsem se z ubytování u tebe odhlásila. Budu bydlet u známých, ale srazu se zúčastním.
Jarmila Komberec Jakubcová
Paní Mošovská má uhrazenou zálohu ze dne 10.1.2018 (setkání v Praze).
Naděžda Špásová
Za nás penzion K je OK. Fotky jsou slibné, programu se přizpůsobíme. Pokud bude teplíčko, bude i koupáníčko, aspoň doufám. Vřelé díky za informace.
Jana Šenbergerová
Za nás všechno v pořádku a také se těšíme na známé i neznámé, které takto poznáme. Zároveň děkujeme za další podnětné informace.
Jarmila Komberec Jakubcová
Milí íčkaři proto zveřejňujeme seznam účastníků abyste si vše překontrolovali. Jsem ráda, že Majko píšeš.Pokud souhlasíš dám tě na seznam do bungalovu č. 4. Tím jsou bungalovy naplněny - plných 20 míst.Jinak ještě se přihlásila do jedné chatky paní Hájková s manželem. K enzionům a jjich obsazenosti podá informaci Helenka. já jsem zajišťovala jen bungalovy, místa pro stany a chatky v areálu Ostende. Penziony nejsou v areálu ale vedle přes silnici.Jinak se ptejte - ráda odpovím.
Marie Seitlová
Nevím, proč jsem vypadla ze seznamu účastníků ? Nechci ubytování, ale chybět nemohu. Tak prosím o doplnění. Děkuji a těším se.
Alena Tollarová
Ráda bych věděla, proč se zajišťoval, resp. proč jsme ve 2. penzionu, když v tom prvním ještě je 6x volno? Jitka Mošovská je tu dvakát. A proč jsme vlastně ve 2. penzionu, když v tom prvním je ještě 6 volných míst?
Jaroslava Handlová
Líbí se mi to čím dál víc! Těším se na všechny účastníky i na program. Helo a Jarmilo, děkuji.
Zuzana Pivcová
Věřím, že realita bude tak primová jako tenhle organizačně-informativní článek. :-D