Setkání v Liberci 11.4.2018
FOTO: autorka

Setkání v Liberci 11.4.2018

14. 4. 2018

Je šest hodin ráno, budík zvoní jako blázen a já nejdřív nechápu, proč. Tak brzo jsem už dlouho nevstávala, vylézám obvykle až okolo deváté. Ještě chvilku mi trvá, nežli se mi v hlavě rozsvítí - no jasně, musím jet na autobusové nádraží vyzvednout Mílu Blešku, která po několikanásobné změně termínu (z obou stran), mne přijede navštívit.

Honem honem zkontrolovat pohledem z balkonu počasí (připravené oblečení odmítám, vybírám nové), pořádně se nasnídat a vzhůru za dobrodružstvím. V centru kupuji pro Mílu celodenní jízdenku na MHD, aby nebylo třeba hlídat platnost jednotlivých jízdenek a je to i úspora peněz. 

"Haló, haló - kdepak jsi, Evko, já už tady na autobusáku čučím," volá mi Miluška, která přijela o něco dříve, než bylo domluveno. Díky tréninku na túrách vyběhnu kopec k nádraží jako mladé děvče a už vidím postavičku, která mne vyhlíží. Kde jinde, než u veřejných toalet, to, aby si mohla co nejdříve odskočit. Po vřelém přivítání navrhuji plán na celodenní činnost. Hlavní akce - lanovkou na Ještěd padá, lanovka nepremává, roční údržba. Volíme variantu č.2  - Botanická zahrada. Kocháme se pohledem na kvetoucí zàhony narcisů, Míla zakleká a fotí a fotí, to ještě netuší, co ji čeká uvnitř pavilónů. Pastva pro oči - kaktusy, orchideje, keře, stromy, ptáci a velká akvária. Odcházíme asi po hodině směrem ke stanici tramvaje a aby si Míla přece jen ten Ještěd užila, jedeme celým  Libercem k jeho úpatí do Horního Hanychova. Tam viděla na vlastní oči ten " skvost ",  Bránu borců. No, nevyfoť se u ní, to se nedá odmítnout.... Počasí jako malované, tak ještě kousek procházky po lese a hurá na oběd. A že nám vyhládlo. Míla z toho hladovění nezvládá jízdu po eskalátoru, stoupá si na jednu nohu a dělá holubičku, já jsem slabá v kolenou, odmítám jít dál, usedám na zem u zábradlí. Ale to vstávání:(((((, kolemdoucí nikde, Míla nikde, tak to musím zvládnout sama. Hurá, jídlo!!! Sliny se nám sbíhají, nabídka veliká. Míla zvolila bramborák s " něčím " nahoře, vonělo to lákavě, ale na pohled ,- nevím, nevím. Uf, to jsme plné, odfrkneme si v tramvaji při jízdě ke mně domů.

Přicházíme k mému květinovému paloučku, mojí chloubě... Míla nic, přehlédla jej beze slov:(((  Vítá ji chodba plná květin... zase nic!!! " Sakra Mílo, to jsi slepá, moje kytky Tě nenadchly?? " Nevydržím se nezeptat.. " Evinko, promiň, já jsem spíš přes to žrádlo, kdybys tam měla třeba kedlubny, nebo salát, to bych se určitě zastavila ". Takže poučení pro příště, na kytky jí neutáhnu, vysadím na palouk hlávkové zelí a rajčata...

Jsme doma -   " Evčo, to je nádhera, ta panoramata!!" zvolala Míla při vstupu na balkon.  " To čučím " -  konečně pochvala . .... " Tak se, děvče, pokochej a žádné zdržování, jdeme do parku, trochu si protáhnout tělo ".  Jak jsem řekla, tak se stalo. Miluška byla ve fitku pro seniory tak nadšená, že jsem se obávala, aby tu nechtěla zůstat do zítřka.. Nestalo se, pojede domů. Tak ji doprovázím k autobusu, dávám dúrazné napomenutí, aby se chovala při jízdě slušně, a mávám a mávám a mávám....  Hurá, odjela:)))))

 

 

Hodnocení:
(5 b. / 13 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Eva Mužíková
Děkuji za milá slova, daly jste mi vítr do plachet, abych občas něco napsala. To setkání v Liberci bych ráda zorganizovala, jen co budu mít oko trochu v pořádku a všude bude plno květů.. Bertice
Olga Štolbová
Evi, až mě zamrazilo, že jsem to prošvihla. A naštěstí to nebylo celoíčkové, i tak trochu závidím, Ještěd jsem už dlouho neviděla zblízka a na vlastní oči. Docela bych brala jarní liberecké setkání, ta pražská už trochu zevšedněla. Na jeden den by nás moc nebylo, ale pár by se našlo. A nejen Liberec, míst na jednodenní setkání by se našlo... Hezké počteníčko, díky. *****
Hana Rypáčková
Pěkné počtení. Zrovna jsem ti volala, když jsi Milušku doprovázela ...Prima, děvčata.
Lenka Hudečková
Evičko, krásně jsi to popsala, svižně, přesně tak, jaký byl Váš den. Prima jste si ho užily... díky za sdílení :-), jsi ☼
Dagmar Bartušková
Evo, článek mě pobavil. Zajímavé fotky, jak ta Brána borců, tak u toho klandru ten kočičí hřbet.
Lidmila Nejedlá
Evi, to je hezké sdělení o návštěvě Blešky. Hezky jste si to užily a já jsem se pobavila.
Marie Novotná
Prima setkání.Po výstupu bych lezla asi jak ty u zábradlí.Tak jdu trénovat a díky za hezký článek a foto.
Hana Polednová
Evi, super setkání a je na vás vidět, že jste si to užily. Miluška je fajn, 2x za mnou byla v lázních a také jsme si bezva popovídaly. A hezky si to popsala včetně krásných fotek. Moc se mi to líbí.
Zuzana Pivcová
Jste obě veselé, tak se vám ten den vydařil. A to je v každém případě dobře. Díky za vyprávění.
Alena Várošová
Evo,krásné fotky a také krásné vyorávění o vašem setkání. To já bych ti ty kytičky určitě pochválila ty miluji, spíš jak rajčata a salát.Hezký večer.
Marie Seitlová
Také jsem to špatně četla, vždyť to je setkání v Luhačkách. Pak jsem koukla na 4 - měsíc a říkám si, vždyť to už bylo. Evi, tak jste si to spolu pěkně užily, je dobře, že jsi o tom napsala. Fotky super.
Alena Tollarová
Tak to já jsem si, prosím, při čtení názvu článku neuvědomila, že 11.4. už jaksi bylo a juchla jsem, že bude slezina v Liberci. Až pak jsem si přečetla, že už byla :) Hlavně že jste si to, holky, užily a z fotek je vidět, že to teda jo. Nestýská se Míle?
Eva Mužíková
No Libuško, máš pravdu.... kde se to tam vzalo... Budeme s Mílou " slavné "... Nadi dík, Ještěd bych pod lanovkou nevyšla, jen po silnici.:)))
Libuše Křapová
Nevyšlo to. Kdo klikne na odkaz, tak se dostane jen na článek tady na íčku. Ach jo, já a počítač. Tak vám to tu napíšu - listovala jsem na pravednes.cz, hledala jsem jestli je tam už zveřejněný můj poslední příspěvek na blogu Matyldino povídání. Ten jsem ještě nenašla, místo toho jsem narazila na Evku :-)
Libuše Křapová
Evi, koukej, kde jsem našla tvůj článek :-) Ani jsem nevěděla, že na íčku je už zveřejněný :-) https://www.i60.cz/clanek/detail/19468/setkani-v-liberci-11-4-2018
Naděžda Špásová
No, Evi, to koukám jak jojo. Fotky jsou moc pěkné a co to provádíš u toho zábradlí? Určitě jste si užila spoustu legrace, viď. Jo na Ještěd jsme to to před lety vyšli celý pěšky. Nahoře jsem toho měla plný brejle. Tak hezky piš dál, umíš to. :-)