Pište s námi "Příběhy naší republiky"
Prezident Tomáš G. Masaryk podepisuje listinu o nezávislosti

Pište s námi "Příběhy naší republiky"

12. 4. 2018

V letošním roce oslavíme 100. výročí vzniku naší republiky. Při té příležitosti se všude konají a budou konat akce, připomínající nejen samotnou historickou událost, ale i celý dějinný průběh tohoto století. Také náš portál i60 se chce zapojit do celonárodních oslav, a to projektem "Příběhy naší republiky." Představujeme si pod tím uveřejňování osobních příběhů i informativních článků, z nichž bude patrno, jak se v naší zemi žilo a jak se celkově měnila doba v průběhu století.

Redakce si je vědoma možnosti velmi odlišných postojů k minulosti a chce si v každém případě zachovat nestrannost v posuzování a zveřejňování.

Kde příběhy najdete?

Všechny Příběhy naší republiky", jak jsme náš projekt nazvali, najdete přehledně na speciální mapě, kde se zaznamenávají podle místa daného příběhu a také doby, ve které se příběh odehrál. Mapu můžete různě zvětšovat či zmenšovat a vyhledávat jednotlivé příběhy podle místa, tak jak se na mapě budou postupně zaznamenávat. Každý ze zaregistrovaných čtenářů může napsat jakékoli množství svých příběhů, a to jako obvykle prostřednictvím svého čtenářského profilu. Redakce následně přidá k příspěvku tzv. tag (štítek) podle popisovaného místa a času.

A jaké příběhy můžete psát? Cokoli, co je spojeno s historií naší země. Mohou to být třeba vzpomínky vašich rodičů, mohou to být příběhy, které se udály ve vašem městě či obci. Mohou to být také fotopříběhy, tedy historické snímky, které najdete ve vašich starých albech a které ofotíte či nascanujete. 

Naším cílem je shromáždit alespoň 100 příběhů, které se budou vázat k tématu historie naší republiky. Všechny autory příběhů pak na konci října letošního roku, kdy budou vrcholit oslavy založení republiky, pozveme na slavnostní párty, kde nejzajímavější příběhy přečteme a společně celý projekt slavnostně uzavřeme.

 

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(5 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Oldřich Čepelka
Musím si tu udělat poznámku . Tahák. 1. dědeček na balkóně, 2. táta s princeznou, 3. grenzeck, 4. Mariánky - tak se těšte, snad si vzpomenu a napíšu :-)
Libor Farský
Moc se těším na výsledek.
Dana Puchalská
Já se přidám na 100 %. Zatím si to nechám projít hlavou. Možná že se nechám inspirovat samotným T. G. M. Jeho portrét (akvarel) dědictví po pražské babičce, se mnou bydlí po celý život. Ať byla jakákoliv doba.
Marie Ženatová
Také se těším na příspěvky od ostatních a i já určitě něco napíši...
ivana kosťunová
Taky něco dodám.
Alena Tollarová
Sto příběhů ke stému výročí naší vlasti? To dáme!!!
Věra Ježková
Moc hezké téma. Vidím, že jeden můj článek už se hodil (ale je z loňska). Těším se, že něco napíšu, a na spoustu zajímavých příběhů od ostatních.