Brněnský hrad Spilberk a kasematy

Brněnský hrad Spilberk a kasematy

13. 9. 2012

Navštívila jsem v Brně hrad Spilberk,který byl založen ve druhé polovině 13 století českým králem Přemyslem Otakarem II.Roku 1560 přešel hrad do vlastnictví města Brna a je jedním z nejvýznamnějších brněnských center.Součástí vnitřního opevnění Spilberku se staly kasematy ,největší a nejkrutější vězení rakouské monarchie,proslulý žalář národů. V roce  1962 byl prohlášen národní kulturní památkou. Z teras hradu jsem viděla Brno jak na dlani a obdivovala jsme  dominantu Brna Katedrálu sv.Petra a Pavla .

 

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zuzana Pivcová
A my máme, Rúženko, v archivu rozsáhlou fotodokumentaci, jak Němci za války rekonstruovali hrad. Nevím, jestli to je všeobecně známo.
Hana Práglová
V těchto místech jsme byli s našimi seniory na jaře.Též se nám tam líbilo,Díky za hezké fotečky.
Věra Sehnalová
Tam jsem dostala prvni krasne polibky...Brno je super !!
Dana Kolářová
Růženko, děkuji za moc hezké a zajímavé fotky jak hradu, tak Brna. Brno i hrad jsem také navštívila a také se mi obé líbilo.