Všechny barvy lásky
Ilustrační foto: pixabay.com

Všechny barvy lásky

19. 4. 2018

Když je člověku dvacet, slyší často, že má život před sebou. Z pohledu jeho mládí to většinou považuje za frázi. Až do chvíle, kdy oslaví padesátku, a zjistí, že třicet let uběhlo jak voda a některé šance už prošvihl…

To je takový ten věk, co se o něm říká, že mládí je pryč (říká se to i jinak J!) a do důchodu daleko. Většina z nás, které tento portál cíleně sdružuje, už se k němu však propracovala. Možná výstižněji řečeno – propsala. A musím přiznat, že tento způsob „seniorské“ komunikace zdá se mi být velmi šťastným.

Náš věk totiž svádí k předávání. A jakkoli se o mnohých zkušenostech tvrdí, že jsou nepřenosné, nedokážeme v sobě potlačit touhu je předat. Máme potřebu vzpomínat, sdělovat, konfrontovat. Dáváme všanc své životní příběhy, své lásky, svá přátelství. A těší nás, když se v nich vzájemně nacházíme…

Mám v Brně kamarádku, se kterou se známe už více než čtyřicet let. Na oslavu našich kulatin jsme si vymyslely výlet, který nás sblížil ještě víc. Odletěly jsme do Florencie, pronajaly si auto a projížděly úchvatnou toskánskou krajinou bez chlapského vedení, aniž bychom tušily, kde budeme toho dne spát. Zastavily jsme, kde se nám zalíbilo, žádný stres, ve všem jsme se shodly, nic nebyl problém. A hlavně jsme se pět dní téměř nepřetržitě smály. Smích a všudypřítomný humor jsou totiž pro moji kamarádku charakteristické.

Lenka Filipová – Kudelová je zpívající herečka. Celý svůj profesní život bojuje se záměnou za mnohem známější umělkyni s kytarou, ale bere to příznačně s humorem. V úvodu svých vystoupení se pokaždé omlouvá publiku a slibuje vrátit vstupné, pokud bude někdo zklamaný. Ale zatím nikdy nic vracet nemusela. Naopak. Pro mnohé diváky byla vždycky příjemným překvapením. Ostatně, i tuhle Lenku živí hlas. Její velkou doménou je totiž dabing. V roce 2000 nahrála v pražském studiu Karla Vágnera unikátní CD „Hledá se srdce člověčí“ s divadelními šansony Richarda Pogody, které otextoval básník, dramatik, režisér a někdejší ministr kultury Pavel Dostál.

A právě tyto písničky, naše společná minulost a hlavně zcela nové zkušenosti s maminčiným životem v seniorském domově mě inspirovaly k napsání pořadu na téma mezigeneračních vztahů. Nazvala jsem ho VŠECHNY BARVY LÁSKY a jde o místy humorný, místy nostalgický pořad plný vzpomínek, vyprávění a šansonů o lásce v proměnách času.

A protože největší tíhu lásky v rodině nese na svých bedrech většinou žena, dostanou toto představení čtenářky portálu i60 jako dárek ke Dni matek v neděli 13. května 2018. Vstup bude však povolen i mužům s laskavou duší…

Více informací se dozvíte v pozvánce a my dvě s Lenkou se budeme těšit na osobní setkání v Pražském kreativním centru!

Hezké vztahy v běhu času vám přeje

Hanka Švejnohová

Hodnocení:
(5 b. / 10 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Šenbergerová
A já se budu těšit na reakce zúčastněných, tak ať se všem daří. Účinkujícím i divákům.
Jaroslava Handlová
Tato pozvánka vypadá slibně, děkuji a využiji ji. Humoru není nikdy dost. Přijdu si k Vám pro radost.
Olga Štolbová
Hanko, díky za pozvání. Přijdu ráda a těším se na osobní setkání. ♥
Zuzana Pivcová
Ano, láska je pestrobarevná. A na představení se moc těším.
Marie Doušová
Co jsme v životě prošvihly, to se nikdy nedá vrátit , ale zavzpomínat na léta předešlá je vždy nostalgické. Dík za pozvánku .