Holašovické slavnosti
Foto: autorka

Holašovické slavnosti

23. 4. 2018

Prohlížela jsem si svůj archiv fotek a narazila na loňské Holašovické slavnosti. Již tady o nich byla zmínka. 

Probíhají v červenci a je tam jako v pohádce. Jídla a pití do sytosti, např. řízek, bůček s různými zeleninovými dipy, pivo, víno třešňové, malinové a k tomu může být kobliha s povidly a tvarohem.

Různé řemeslné výrobky, mne zaujala mýdla. Velká, jak cihla s různými vonnými rostlinkami a to sekali sekáčkem podle velikosti, jak si  přejete. Nebo šumivá kulatá jako pingpongový míček různých barev a vůní.

Tak tedy pár fotek k nahlédnutí.

 

Hodnocení:
(5 b. / 7 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Seitlová
Jitko, děkuji za článek, vloni při pobytu v Blatné jsme tam byli. Ale slavnosti jsme neviděli, ale i tak tam je krásně.
Naděžda Špásová
Tak zase nic. Jsme v Blatné až v srpnu.
Libor Farský
Dovoluji si upozornit, že zde na téma "Holašovické lidové slavnosti" již byly nejméně tři články, které snadno naleznete když do horní lišty s vyhledáváním napíšete slovo "Holašovice", poslední z nich nedávno: https://www.i60.cz/clanek/detail/19290/holasovice-barokni-i-komercni . Také relevantní informace od pořadatelů jsou k dispozici na vyhledávačích Google, Seznam atd. pod "Selské slavnosti Holašovice". Návštěvu všem vřele doporučuji - více v uvedeném odkazu.
Hana Rypáčková
Taky bych to chtěla, ale vždy se mi to tluče s něčím neodkladným.
Zuzana Pivcová
Jako pozvánka na letní slavnosti to je akorát včas. Třeba už se mi letos během pobytu v Týně podaří se tam poprvé v životě dostat.