Den Země
Foto: autorka

Den Země

22. 4. 2018

Den Země je den věnovaný Zemi, který se každoročně slaví 22. dubna. V moderním pojetí jde o ekologicky motivovaný svátek, upozorňující lidi na dopady ničení životního prostředí...

Právě letos postihly mnohé oblasti naší země veliké větrné kalamity, kůrovec a mnoho stromů se musí vykácet. Takže nám tím ubývá moc a moc lesů, ale ubývá i polních květin - denně totiž mizí i u nás půda velikou novou zástavbou.

Ale živá příroda kolem nás je ten největší zázrak a letos jsou i víc vidět na rozkvetlých stromech pilné včeličky a čmeláci.

Já jsem si včera prošla část území, kde se bude začínat stavět. Je to k nevíře, ale už jsou tam někde i chodníky ze zámecké dlažby a dokonce i někde dopravní značky. Je nám všem, kteří to vidíme, moc líto, že po krásně vybudované silnici i chodnících budou jezdit těžká auta a bagry při stavbě nových domů...

Totiž v našem městě v obydlených zástavbách jsou někde chodníky i silnice už dost let ve velmi špatném stavu, některé části chodníků dokonce už moc let úplně chybí...

Proto jsem dnes velmi ráda šla do Arboreta Šmelcovny, kde jsem potkávala hodně dětí.

Všechny děti u nás ze všech základních škol si dnes užily Den Země, a to právě dopolední vycházkou do přírody na různých místech města a se svými trpělivými a laskavými učitelkami se učily více poznávat jak květy, tak keře i stromy a užily si v přírodě i dost her.

Na posledních dvou obrázcích ukazuji část krajiny, kde se teprve bude stavět. Ostatní obrázky jsou právě z překrásně kvetoucího Arboreta...

Hodnocení:
(5 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Ženatová
Děkuji Vám všem za milé komentáře...
Marie Doušová
Včera jsem si vyjela na kole do přírody, po lučních cestičkách a u lesa jsem se zastavila a kochala jsem se přírodou. Je mi opravdu líto, jak se okolí mění k horšímu a všude ubývá polního kvítí, a přibývá vojtěšky a mizí tráva. Opatrujme zatím co máme a věřme , že naším dětem nebude příroda lhostejná.
Zuzana Pivcová
Maruško, kdyby tak všude vedli mladou generaci k takovému přístupu k Zemi, tedy začít rovnou u sebe. Díky!
Hana Rypáčková
Na Den země jsme připravovali akce Den bez aut /to se moc nedařilo/, různé přírodovědné soutěže pro děti a často nebyly tak krásné dny jako letos.
Věra Ježková
Krásné fotky. Díky za vkusnou připomínku.
Dana Puchalská
Fotky jsou nádherné. A bohužel lidi se chovají k Zemi fakt hrozně. Jako by chtěli uvést pořekadlo PO NÁS POTOPA do praxe.
Naděžda Špásová
Devastace přírody pánem tvorstva je rok od roku horší a horší. Potomci našich dětí budou chudáci, protože jim z dnešních krás nezůstane skoro nic. Ano, takhle černě to vidím.
Jana Kollinová
Dnes ráno jsem se probudila a napadlo mne vyhledat významné dny a 22. duben mi nabídl Den Země. Přemýšlela jsem co mi oslava nejdůležitějšího dne existence lidstva nabídne. Vše, co mne napadlo bylo klišé a tak životadárný den oslavím spolu s autorkou článku a jejími snímky.