S kriminálníkem na Sherwoodu
ilustrační foto: pixabay.com

S kriminálníkem na Sherwoodu

26. 4. 2018

Za slunného sobotního odpoledne jsem se vydal před Hlavní nádraží Praha. Očekával jsem příjezd příbuzných, ze západočeských lázní. Aby byli v Praze rychle, jeli expresem Pendolino. Už v rádiu hlásili, že z tohoto směru mají vlaky do Prahy zpoždění.

Usedl jsem na osluněnou lavičku před halou a na tu vedlejší zasedl urostlý neznámý muž. Postupně jsme oba odmítli rozdávání našich cigaret kolemjdoucím kriminálním živlům!

Slovo dalo slovo, a tak jsme se dali do řeči; on se rozpovídal. Odseděl si osm let v kriminále. Nejvíc ho prý zmlátil zakrslý a prťavý trestanec!

Vracel se právě z elektromontáže v německém Reinsteinu. Pořád je tam americká vojenská základna, s těžkými letadly. Američané tam bydlí v uzavřeném a oploceném sídlišti, s ozbrojenou americkou stráží! Ta se obávala jeho auta, zaparkovaného u jejich plotu. Musel si přeparkovat!

Pochvaloval si vlídnou a bezpečnou atmosféru současného Německa. Už všichni umí anglicky, také polská a ruská komunita je přívětivá, anglicky mluvící. Vydělal tam denně jenom 10 000 našich korun.

Dál pak cestoval do Brna, na rozloučenou jsme si podali ruce.

Konečně dorazilo mnou očekávané Pendolino, o 50 minut později! Příbuzné byly železniční dopravou zdrcené! Jejich expres musel dokonce i couvat! Někdo prý spáchal sebevraždu, ležením na kolejích! Společné pivo jsme tak nestihli. Jen jsem je doprovodil k jejich dalšímu vlaku.

Alespoň jsem se tak v poklidu opálil na jarním sluníčku a dozvěděl aktuální příběhy z Německa a současných českých kriminálů.

 

                                                                                                                     

Hodnocení:
(5 b. / 4 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zdenka Jírová
Jste odvážný, pražské hlavní nádraží jsem sice už dlouho nenavštívila, ale v 90. letech to byl dost horor.
Libor Ptáček
Když vyjdete z Hlaváku, teoreticky přes silnici, parkoviště a Šerwood, tak jste v bloku kde je také Senovážné náměstí. Tam občas jezdím skládat a pokaždé jsou na kraji parku sanitky nebo policajti. Je to ostuda Prahy a udělat z toho zoologickou nebo holou pláň pro cirkusy by asi bylo lepší. To je ale jen denní pohled, noční život tam neznám a ani o to nemám zájem. Stačil mi dnes výlet do Klášterce nad Ohří. Všechna „parkoviště“ kolem Třináctky vyježděná a zaneřáděná od turistů a jejich holek.
Jana Kollinová
Návštěva příbuzných tzv. na skok. Vy jste ale klikař. Co by za to jiní dali.
ivana kosťunová
Dříve se pro takovéhle chodilo do hospod, nyní na hlavní nádraží. Aspoň že tak...
Libor Farský
Už jsem se začal obávat, že dnes bude chybět nějaká hororová událost. Tak díky za toho sebevraha!