O čarodějnicích
Ilustrační foto: pixabay.com

O čarodějnicích

30. 4. 2018

Letos vychází dubnové pálení čarodějnic na pondělí, ale některé vzaly za své už o víkendu…

Je to už sedm let, co jsem si při této příležitosti pozvala do svého pořadu Nezatloukat aneb My dva a čas paní Marcelu Košanovou. Dámy ji určitě budou znát... první českou podnikatelku v čarodějnickém oboru.

Den předtím jsem vezla vnoučata v autě, a protože tradičně zlobila, napadlo mě je trochu postrašit. A tak povídám:

„Představte si, že budu mít zítra v rádiu opravdovou čarodějnici..“

V tom okamžiku nastalo hrobové ticho. Trvalo sice jen několik vteřin, ale údiv dětí jsem zahlédla ve zpětném zrcátku.

Adam se vzpamatoval jako první.

„A babi, bude mít ošklivej obličej?“

Otázka šestiletého dítěte jen dokazovala vžité představy čarodějnice jako symbolu zla a ošklivosti…

A tak jsem začala měnit dětskou fantazii, ovlivněnou ježibabou z Perníkové chaloupky.

Popsala jsem jim čarodějnici jako blonďatou usměvavou paní, která nosí brýle a prstýnky na všech prstech. Tím si okamžitě získala naši Lindu. A to jsem ještě nevěděla, že taky píše pohádky a boří mýty o své profesi. Například tvrdí, že čarodějnice nejsou žádné feministky, naopak! Muž je pro ně zdrojem obdivu, uznávají jeho prvenství, nečekají na jeho proměnu a vždy jsou připraveny udělat mu pomyšlení.

Třeba mu uvařit svíčkovou k nedělnímu obědu a rafinovaně ho tak přivést k myšlence na odpolední procházku, jejíž součástí bude polibek pod rozkvetlou jabloní.

Protože už zítra začíná máj, lásky čas…

Tak si užijte Valpuržinu noc a nezapomeňte, že prvomájový polibek v kombinaci s kuchařským uměním je po létech manželského soužití nad všechny poklady světa.

Hezké vztahy v běhu času vám přeje 
Hana Švejnohová

Hodnocení:
(5 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Libor Farský
Haničko, já bych do májové romantiky žádné knedlíky ve svíčkové nemíchal ...
Alena Vávrová
"Košanku" také znám, ale také jsem u ní nikdy nebyla, vlastně u žádné čarodějnice. Což je asi tím, že si vystačím sama ;-)) .
Zuzana Pivcová
Paní Košanovou znám už roky z TV, ale nikdy jsem u ní nebyla. Obdobný, ale ještě mnohem čarodějnější typ jsem však před 20 lety zažila a podotýkám, že mi zdravotně skutečně velmi pomohla. Díky za hezký příspěvek.