Sluneční brýle. Jaké sluší dámám ve vyšším věku?
Ilustrační foto: pinterest.com

Sluneční brýle. Jaké sluší dámám ve vyšším věku?

28. 4. 2018

Někdo bez nich neudělá krok, někdo jim nepřijde na chuť celý život. Pro někoho nezbytnost, pro někoho zbytečnost. Sluneční brýle však mohou dodat šmrnc i naprosto jednoduchému oblečení.

Jejich základní funkce, tedy chránit zrak před ostrým sluncem, byla poněkud převálcována tím, že se z nich stal módní doplněk. Každé jaro se jich v obchodech objevují stovky tvarů, barev a kvality. Na slunečních brýlích se dá krásně dokumentovat vývoj a proměnlivost módy. Dnešní starší dámy často vzpomínají jak v mládí nosívaly obrovské koloběžky po vzoru zpěvačky Naďi Urbánkové, zatímco dámy o něco mladší zase prožily nejedno léto v blýskavých zrcadlovkách. Někdo naopak dává celý život přednost klasickým hodně tmavým brýlím, které vyvolávají dojem, že jejich nositelka přijela odněkud z italského pobřeží.

Nyní je na nabídce slunečních brýlí vidět, jak je současná móda rozvolněná. Nosí se vše, diktát módy padl. Kdo chce, může si vyrazit v obrovských kulatých brýlích, stejně jako v úzkých s černými skly nebo v poněkud extravagantních s barevnými obroučky nebo růžovými zrcadlovými skly. Vše je možné, záleží jen na tom, co se komu líbí, v čem má pocit, že vypadá dobře.

Brýle jsou nyní velmi módní a nejde jen o brýle sluneční. Některé vyznavačky módních trendů dokonce nosí brýle s čirými, úplně obyčejnými nedioptrickými skly, které jsou jen a jen módním doplňkem. Jistě, pro lidi, kteří se celý život trápí tím, že musí nosit brýle kvůli potíží se zrakem, to může vypadat jako šílenost, ale je to tak.

Každopádně sluneční brýle mohou být velmi slušivé a žena s nimi zpravidla vypadá šik, i když má třeba jen obyčejné bílé tričko a džíny. Takže malá inspirace dokazující, že výběr je veliký a že brýle sluší ženám všeho věku.

Hodnocení:
(5 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Kateřina Baziková
Až do operace šedého zákalu v 54 letech jsem nosila dioptrické brýle. Od 1. třídy. Od gymnázia to bylo skporo deset dioptrií, brýle těžké, v zimě se zamlžující a v létě klouzající po potu, dělaly se mi boláky. Takže brýle teď nosím minimálně, i sluneční. Místo toho si stíním zrak kloboukem. Brýle proti slunci nosím jen tam, kam klobouk nelze, třeba na koupání v moři.
Jana Slavíková
Mám i sluneční brýle dioptrické, nosím je jakmile sluníčko vykoukne. Navíc říkám, že s brýlemi přes půl ksichtu jsem hezčí :-)
Marie Doušová
Na své dioptrické brýle někdy v létě nosím nástavec proti slunci , ale často ho nepoužívám. Jako módní doplněk jsem brýle nikdy nenosila.
Vladislava Dejmková
Nedá mi to a také musím reagovat. Vím, že je dobré sluneční brýle nosit ze zdravotních důvodů, ale nutím se do toho. Většinou skončí v pozici nad čelem. Venku totiž často fotím a na nastavení fotoaparátu se slunečními brýlemi vidím špatně. Ani výsledek focení na obrazovce nejde se slunečními brýlemi dobře zhodnotit. Takže nosím, sundávám a k tomu i pravidelně sluneční brýle ztrácím nebo likviduji jiným způsobem.
Věra Ježková
Brýle proti slunci jsou nutnost, oči je třeba chránit. Nelíbí se mi zrcadlovky, které pohled do očí znemožňují. Já mám brýle samozabarvovací. Včera bylo o slunečních brýlích hezké Retro (mj. s Naďou U.).
Libor Farský
Nikde mě nenapadlo o tom přemýšlet, ale teď si uvědomuji, že to je opět ženské specifikum. Slušivé, ale ocením, když žena při delším rozhovoru se mnou brýle odloží a mohu ji pohlédnout do očí.
Dana Puchalská
Bez brýlí proti slunci od jara do podzimu vůbec nevyjde z domu. Mám asi čtvery a vesele je střídám. Zvláště od té doby co jsem byla na operaci se šedým zákalem. A konečně se v obchodech najdou i takové, co sluší i ženám ve zralém věku.
Věra Halátová
Tím, co je nebo není "módní" jsem se nikdy netrápila. Dokud jsem nemusela, brýle jsem nenosila. Díky tzv. oční vetchosti, za kterou vděčím věku, začala jsem brýle používat na čtení, pletení, ruční práce vůbec, později i na vaření, že abych si neuřezala ruce, ještě později i na televizi, no a teď mám multifokální. Sice je nenosím na nose stále, ale jsou v pohotovosti v kapse a nasazuji je čím dál častěji. Samozřejmě, že když už za ně musím dát téměř celý důchod, tak mi musí vyhovovat a musím v nich trochu lidsky vypadat. No a sluneční brýle, ty nosím na slunce odjakživa. Abych neměla zánět spojivek. A jak známo, sluneční svit je stále aktivnější. Určitě jsem si nikdy nekoupila brýle jen tak, z marnivosti, že abych byla "šmrncovní". To mohu být i bez brýlí. Brýle jsou jen další věc, kterou je možné kdykoliv ztratit. My, starší lidé, máme nad vstupními dveřmi ta písmena K+M+B = Klíče, Mobil, Brýle.
Zuzana Pivcová
Já bych řekla, že sluneční brýle většinou sluší i starším ženám.
Ilona Kolářová
Tak co já si pamatuji, tak brýle byly vždy módní. Sluneční brýle nosím celý život, mám citlivé oči a mám je celoročně pořád při ruce.