Velké ponožkové dobrodružství
FOTO: pinterest.com

Velké ponožkové dobrodružství

3. 5. 2018

Dobrá zpráva pro muže, kteří tvrdošíjně odmítají přijmout fakt, že ponožky v otevřených sandálech, natož ke krátkým kalhotám, nepůsobí zrovna esteticky.

Ponožky jsou nyní v módě a na zahraničních přehlídkových molech se dokonce objevují modelky s ponožkami v lodičkách na podpatku. Krásná ukázka toho, že móda je jeden velký šílený kolotoč a není dobré ji brát příliš vážně.

Puntíkované, pruhované, kytičkované, neónově žluté, růžové, červené…. K teniskám, lodičkám, balerínám, páskovým sandálům. Nosí je mladé ženy i mladí muži. Ti k nim oblékají zásadně kalhoty v délce nad kotníky, aby extravagantní ponožky vynikly. Nechme stranou úvahy, zda výsledek vypadá směšně nebo zajímavě nebo snad krásně. Taková je právě teď móda. Letní, hravá, veselá, ulítlá, šílená.

Ponožky jsou velké téma. Část osobností módního světa trvá na tom, že vzít si fusekli do páskových bot, natož do lodiček, je naprostá zvrácenost a projev absence vkusu. Což neradi slyší zejména muži, kteří, mnohdy oprávněně, argumentují tím, že chodit v botách bez ponožek není nijak velká hitparáda. Mnohým se nohy potí, boty je tlačí, navíc, čím jsou nohy starší, tím méně vzhledně vypadají.

Co je tedy estetičtější? Vystavit v létě v páskových botách nohy plné otlaků, prasklin a rýhovatých tmavých nehtů nebo je decentně zahalit do ponožky, která, pokud je kvalitní a z prodyšného materiálu, mnohdy udělá horký letní den příjemnější? To je otázka, ve které se lidé nikdy neshodnou.

Podobné je to u žen. Některé nosí na bosou nohu v létě naprosto všechny typy bot, od tenisek po lodičky. Holá, pěkně opálená nožka, působí sexy, ať je jí třicet nebo šedesát, říkají. Nesmysl, bota na holé noze tlačí, navíc je to nevhodné, neestetické, od určitého věku nepřijatelné, míní další.

Tak proto je dobré vědět, že současný trend velí vzít ponožky na milost. Kdo je bere jako věc ryze praktickou, může je nyní vydávat za módní trend. Pán, který od partnerky uslyší: neber si ty bílé ponožky do sandálů, může nyní směle říct: jistě, miláčku, bílé si neberu, ale zítra si koupím červené s růžovými puntíky, je to nyní velký trend. Ale rychle, za pár měsíců to může být zase jinak a ponožky budou takzvaně out.

Hodnocení:
(5 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Doušová
Nevím ,nemusím jít s módou a raději budu nosit to , co mi vyhovuje. Jako dětské ponožky jsou bezva.
Jana Šenbergerová
No vida! A pak že se něco nehodí. Když se chce, všechno jde a možné je. Kouzelné ponožtičky, vybrala bych si. :-D
Mirek Hahn
Ta paní na fotce, s modrými ponožkami.... i když nasadím vysokou toleranci, vypadá příšerně :-( Mladí ať si nosí co je jim libo, nosil jsem za mládí i podivnější věci.
Zuzana Pivcová
No, vida, a najednou jako mávnutím proutku bude z toho největší móda. To mě jedině utvrzuje v tom, že si budu šlapat tak, jak je mi to příjemné a užitečné. A to nejen, co se týče ponožek. :-D
Věra Ježková
Ty jsou senzační. Potěšily mě.
Zdenka Jírová
Vzpomínám si, že v 50.létech minulého století se nosila dost podobná pánská móda. Nosili ji tzv." páskové" a spočívala v botách ručně šitých s výrazným prošíváním na obvodu boty, které se nazývaly "maďary" a do nich se nosili tzv " štráfo póno", což byly barevně proužkované ponožky. Aby ta krása byla vidět, kalhoty byly jen ke kotníkům, byly úzké " trubky s vysokou záložkou. Saka byla barevně výrazná a na hlavě byl účes zvaný "kohout" - byla to rulička spadající do čela. Takže část té módy v trochu modernizované úpravě se nám vrací.
Jana Kollinová
Ponožkové téma je nevyčerpatelné a móda nabízí modely nad kterými zůstávají konzervativnější jedinci v němém úžasu. Ale proč se neodlišit. Nejvíce IN byl pan kníže Schwarzenbegr sedící a spící v rudých ponožkách na významném mezinárodním jednání. Ještě jsem četla, že je módním hitem nosit každou ponožku jinou.