Staré holčičky
Ilustrační foto: ingimage.com

Staré holčičky

4. 5. 2018

Dohromady vážíme 432 kila a je nám 367 let. Dost děsivé údaje, viďte? Ale je nás na to šest. Tři štíhlé, tři oplácané. Jsme takové „staré holčičky“…

Jedna z nás na své první vnouče teprve čeká, i když je zatím v nedohlednu. Ale ta ostatní, kterými už nás naše děti obdařily (v rozpětí od jednoho roku až k plnoletosti), by občas žasla, čeho všeho jsou jejich babičky schopny, jakkoli to už dnes není taková vzácnost.

Scházíme se už bezmála čtvrt století. Zatím vždycky v soukromí jedné z nás. Pokud se rozhodneme vyrazit do světa, plánujeme to půl roku dopředu. Společně jsme prožily nádherné dny na jihu Francie, nezapomenutelný týden na Floridě a na ostrově Elba. Ale taky překrásný víkend u rybníka Sykovce nebo obzvlášť vysmáté dva dny na Kokoříně.

Jsme každá jiná. Máme své rodiny, svou práci, své starosti i chvíle štěstí. Ale hlavně už svá léta. Najít v nich půvab je těžké. A tak si je zkrátka nepřipouštíme. Společně hledáme důvody k radosti a vzájemně si je předáváme. Může to být cokoli. Záhon levandule, výšlap do kopce, nebo třeba plech výpečků u mě na zahradě. Jak si panečku i ty tři štíhlé máčely chleba ve voňavé šťávě…

Málokdo nám věří, že pustíme jedna druhou ke slovu. A že si dokážeme i mlčky naslouchat. A že se nehádáme, nezávidíme si a nepomlouváme se. Věřte či ne, je to tak. Vědomí, že pomůže každá z nás té, která to právě potřebuje, vnímáme jako velké štěstí.

Naše společná setkání už sice nejsou tak častá jako dřív, ale pořád o sobě víme a sdílíme své proměny. Nejsou vždycky k lepšímu, ale mezi námi je vztah, který prověřil čas. A v našem životě má nezastupitelné místo…

Hezké vztahy v běhu času i vám přeje

Hana Švejnohová

Hodnocení:
(4.9 b. / 15 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zdenka Jírová
To se mi líbí, byly jsme také taková parta holek, keré se znaly již několik desítek let. Bohužel, léta nikomu nepřídávají a tak jedna se odstěhovala za svým přítelem a setkává se s námi jen výjimečně, ta nejstarší má zdravotní potíže s chůzí, tak jsme ve spojení nejčastěji jen po telefonu. Tak nám společné chvilky ubývají. Ještěže existuje mobil. Všechny žijeme samy, tak se i mobilem kontrolujeme, zda jsme v pořádku. Ale stále spolu" držíme".
Mirek Hahn
Smekám dámy. Vážím si každého kdo má, mimo svůj domov a své nejbližší, další okruh svých osobních přátel na setkávání. Rozšiřuje to pohled na zbytek světa.
Anna Potůčková
Takové tzv. dámské jízdy bývají záživné ! A když se sejdou dámy, které si rozumí, tak je o zábavu postaráno !
Marie Doušová
Hano , také máme babinec, kde se setkáváme dvakrát do roka a je nám spolu fajn.Probereme, co je nového, kdo má nové vnouče a jak jde život. Je to příjemné posezení.Takhle se setkáváme už několik let.
Alena Vávrová
Vskutku chvály a následováníhodné!
Jana Šenbergerová
Taková ženská sounáležitost je vzácná. Ať vám vydrží.
Libor Farský
Od pohledu sympaťačky. Kterápak z nich asi bude Hanička Švejnožička?
Zuzana Pivcová
To nic, Hanko, já jsem tu loni u nějaké fotky uvedla, že mně spolu s dvěma kocoury je 100 let! A pokud se scházíte jako holky, nic proti tomu, naopak. Je to štěstí.
Věra Ježková
Věřím, že taková setkání jsou velmi příjemná. Nás je pět – holek, které se v průběhu let sešly v jednom zaměstnání. Dvě jsme v důchodu, jedna stříhá metr a ráda by šla do předčasného, čtvrtá to má asi za dva roky a poslední za let dvacet. Scházíme se asi čtyřikrát do roka v jedné restauraci. Vždy si přineseme vzájemně dárečky, probereme život, já udělám fotodokumentaci. V mezidobí si mailujeme, hlavně posíláme hezké obrázky a videa. Ta, co stříhá metr, je moje dobrá kamarádka, dokonce ze stejné ulice, s tou se vídám častěji. Je to prima.