Jaký nábytek vybrat do obývacího pokoje?
FOTO: www.atan.cz

Jaký nábytek vybrat do obývacího pokoje?

2. 5. 2018

Při zařizování domácnosti vás kromě jiného čeká výběr nábytku do obývacího pokoje. Základem této místnosti jsou zejména sedací souprava, stolek a obývací stěna. Každý typ nábytku je třeba volit s rozmyslem, přeci jen vám má sloužit po mnoho následujících let.

Sedací souprava

Při úvaze o tom, jak vybrat sedačku, hraje značnou roli velikost místnosti. Hlavně v malých bytech panelových domů místa není příliš mnoho, takže se sem hodí spíše menší sedací soupravy, ideálně usazené do rohu či ke stěnám. Praktické jsou tedy rohové sedačky.

Důležitý je materiál. Máte-li vysoký rozpočet, klidně se nebojte investovat do luxusních kožených souprav. Naopak ve chvíli, kdy chcete pořídit spíše levnější nábytek, dá se zakoupit poměrně snadno klasická čalouněná souprava. Alternativou ke kůži je koženka, což je levnější umělý materiál, který je ale na první pohled od přírodní kůže takřka k nerozeznání. Je však pravdou, že z těchto třech materiálů, které jsem uvedl, má kůže nejlepší vlastnosti. Dlouho vydrží, snadno se udržuje v čistotě, je antialergenní.

Obývací stěna

V případě obývacích stěn je dobré si všímat aktuálních trendů. Dávno vyšly z módy robustní stěny, které zabraly celou jednu stěnu. V menších místnostech pak opticky výrazně zmenšily prostor a často zde nezbývalo dostatek místa pro ostatní kusy nábytku a volný průchozí prostor.

Dnešním trendem jsou modely, působící vzdušně. Skládají se obvykle z několika kusů menších poliček, jež se instalují přímo na stěnu. Nechybí ani stolek pro televizor a další přístroje. Pokud chcete inspiraci, podívejte se na obývací stěny na Atan.cz.

Eshop www.atan.cz nabízí moderní kusy nábytku do domácností. Najdete na něm kromě obývacích stěn i zmíněné sedačky, ale také stolky a další prvky, které se vám jistě budou hodit.

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Ondra Vysma
Výbornou možností jsou podle mě obývací sestavy https://www.nabytek-interior.cz/obyvaci-sestavy Krásně celý obývací pokoj sladí :)