1. máj v Praze
FOTO: autor

1. máj v Praze

4. 5. 2018

V tento sváteční den jsem se vydal do hukotu, kdysi slavné evropské metropole. Počasí bylo skoro nádherné.

Před naším činžákem to ale už začalo. Dospělý vesnický pár přecházel vozovku, po zebrovém přechodu. Oni se domnívali, že chodci mají přednost! Nemají, před tramvají! Rozvztekal se a kovovou tramvaj zkopal. Pak už bylo vše klidnější.

Dojel jsem tramvají až na Střelecký ostrov. Tam slavila ČSSD. Chtěl jsem se napít piva, výčep jsem ale nikde nenašel. Jen několik lidí si přinášelo pivo, odjinud. Našel jsem to, nakonec. Na Vltavě kotvila lodní restaurace, tam ho teprve měli.

Zpíval nám z pódia Václav Neckář. Už, ve svém věku, tolik neposkakoval, ani nemával rukama. Při hudbě občas vybuchovaly oslavné dělbuchy a světlice.

Pak jsem se vydal lanovkou na Petřín. Tam slavila ODS. Fronta na lanovku byla dlouhá, ale postupovala rychle. Mluvilo se v ní rusky, španělsky a italsky. Bylo tu pohostinněji. Pivo bylo hned u pódia, za přijatelnou cenu. Exprimátor Svoboda rozdával dětem ceny za vítězství, v soutěži.

Pak jsem se vracel domů, bez prudkých zážitků.

Ten loňský máj byl přeci jásavější.

 

                                

Můj příběh
Hodnocení:
(5 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - čtvrtý týden <p>Aby byly vaše peníze v&nbsp;bezpečí se postará Garanční systém finančního trhu. Vyzkoušejte si Vaše znalosti v&nbsp;oblasti pojištění vkladů. Vítěz tohoto speciálního týdenního kvízu zaměřeného na finanční gramotnost, získá i speciální cenu!&nbsp;</p>
AKTUÁLNÍ ANKETA