I ve zralejším věku jsou oblíbené džíny
ilustrační foto: pixabay.com

I ve zralejším věku jsou oblíbené džíny

6. 5. 2018

O oblibě a vhodnosti džínové módy pro naši generaci jsme tu již hovořili. Tento námět se samozřejmě týká i zralých žen (dnes zůstáváme pouze u nich) v jiných evropských státech, např. ve Švýcarsku.

Zda a do jaké míry se tamní pohled na džínovou módu shoduje s naším, posuďte sami. Vybrali jsme pro vás několik rad z jednoho portálu pro švýcarské seniory.

Právě s přibývajícím věkem bychom měly dbát na to, aby náš styl oblékání odlehčila určitá ležérnost. Příliš strohé, přísné oblečení dělá zbytečně staršími. Jsou to právě džíny, které vnášejí do vzhledu určitou nenucenost. Přitom je však třeba mít na zřeteli určitá pravidla stylingu. Jen tak budeme i ve vyšším věku vypadat v džínách dobře.

Kdo nemá džíny rád a ani dříve neměl, a přesto by se v nich nárazově rád předvedl, tomu poslouží určité trochu rafinované alternativy.

Starším ženám se zásadně doporučují klasické, rovně střižené džíny. Čím je jejich odstín tmavší, tím kvalitněji působí. Přednostně volíme pevnější látku, která pomůže zamaskovat menší problémy s postavou. Dbáme na to, abychom své džíny zkombinovaly s elegantnějšími kousky oblečení, abychom nechtěně nesklouzly k přehnaně mladistvému stylu. Optimálními partnerskými kusy jsou blejzr, tvídový kabátek, halenka, lodičky.

Nemusíme ale mít vždy jen denimové kalhoty. Jsou i další možnosti, jak můžeme svůj vzhled odlehčit džínovinou. Robustnější džínový materiál totiž vypadá báječně, pokud se nosí spolu s vyloženě dámskými prvky, jako jsou např. splývavé látky. Ke svým vzdušným letním šatům nebo sukním tedy můžeme klidně nosit ležérně střiženou džínovou bundičku nebo místo obvyklého trička použít k letní sukni (krátké nebo dlouhé) džínovou halenku. U džínové košile je potřeba dávat pozor na dobrý střih a správnou kvalitu. Pak bude celkový vzhled působit moderně a upraveně. Další možností, jak zabudovat do šatníku džínový styl, je džínová sukně. I zde závisí výsledek na správné volbě halenky a sukně. Přednostně bychom měly zvolit bílou, klasicky střiženou halenku a džínovou sukni do pasu v tmavším odstínu. Tak bude naše oblečení vypadat žensky elegantně.

Pro ty, které chodí oblečené zásadně sportovně nebo se o módu moc nezajímají, článek jistě žádné rady nepřináší a berte ho jen jako informativní. Jde o to, abychom se jako ve všem cítily především dobře, a to je zcela individuální.

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(5 b. / 1 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Věra Ježková
Džíny pořád považuji za oblečení spíš sportovní než společenské. Ale třeba s halenkou a lodičkami se mi líbí. Sama lodičky už ovšem obouvám jen velmi výjimečně – nožkám třiačtyřicítkám jsou těsné.
Slávka Kobylková
Džíny pochopitelně nosím, a ráda,napočítala bych doma tak do dvaceti kusů:).Prostě patřím do toho zbytku,co chce sportovní oblečení,podpadky zásadně nenosí,bílá košile by byla pro mě za trest(v podstatě každá košile- nesluší mi,nemám na ni postavu- úzký pas a víc přes prsa ,takže v pase odstává,přes prsa se rozevírá,no prostě za mě ne).Sako tentýž problém,vv takovém oblečení se necítím a nosit jej nebudu ani v pozdějším věku.O módu se zajímám,ale toto teda ne.Batoh,tenisky,trika, džíny,bundičky,to je moje oblečení a věk mě nazajímá,máte tady takové divné názory jak pro staleté babky.Ale dnes je vše jinak.
Marie Faldynová
Lodičky pro nás dříve narozené? Já osobně potřebuji boty pohodlné, ve kterých se dá někam dojít. A myslím, že nejsem sama. A společenské boty k sukni, ke kalhotám podle mne nevyniknou.
Kateřina Baziková
Džíny a lodičky? Nevkus.
Jitka Caklová
Jó, mít takovouto prdýlku, také bych džíny ráda nosila. Kolik asi sedmdesátnic může takto zezadu vypadat? Jak by asi vyznělo doporučení džínové módy a nejen džínové, kdyby titulní foto bylo ve velikosti XXL? Ať žije optický klam!