Moja sósedka a Luhačovice 11.-13.5.2018
Foto: autorka

Moja sósedka a Luhačovice 11.-13.5.2018

15. 5. 2018

Dobré den, já so sósed Liby Křapky ze Záhorovic.
Že je ta moja sósedka divná, to som věďál huž dávně, ale že je ta bába tak moc podivná, to sa divím eště včíl aj ušima.
Co sa tu dílo o tomto víkendě, to ňa rozum nebere!
Jak som v pátek viďál, že přijela tým svým mercedesom s dvěma bábama, hned ňa bylo jasné, že to budou orgie. A byly! Přichystál som si ďalekohled, no moh som ho zahodit, stáhly žalůzky. Naslůchadlo som mohl zahodit taky, nebylo potřeba. Toho smíchu, lomozu, že i pršáť přestalo, jak sa nebe divilo!
Asi sa cpaly kuřatama, protože zbytky daly psiskovi a ten sa tak nažrál, že ležál na schodoch jak zdechlý.
Ráno som zaspál, až ňa zbudil zas ten jejich jačící smích. Než som vyštrachál ze stodoly velocipéda, už mi jen zamrkala na pozdrav jejich koncová světla. Šlápl sem do pedajlí, protože určitě jeli do Luhačovic, to je kuščok od nás. Když jsem ich na kolonádě potkál, už jich bylo viac ako pol tucta, pripojily sa jakésy dvě blondíny, podla mluvy asi pražandy a že byly včeraj na cimbálovce v Ogarovi. A že majů chuť na kafíčko, tož tam šíbovaly židličkama, aby mohly všetky seďát u jedneho stolka, no ostuda po celých lázňách. Jedna vytáhla plánok, sedla na lávku, do mapy čuměla a všetky sa zas chlamály, jak kdyby je pustili z blázinca v Kroměříži, a pořád opakovaly domapyčuměla domapyčuměla a chlamály sa u toho, že ju nemusela nechávat doma, že by jí neubylo a já si to i teď opakuju a nějak mi to rozům nebere – domapyčuměla, domapyčuměla, domapyčuměla... asi dostály úpal z teho horkého slnka. Křapka bědovála, že nechala mobil doma na nabíječce, tak si pučovaly mezi sebou ty ďábelské stroje. Na oběd šli do Litovle a číšník usoudil, že ta bachratá s tou šiltovkou, co ma na něj nápis Helenka, nepotřebuje jést, tak obslůžil všeckých ostatních, aj mňa...a jej nepřinesl nic. Ve tři sa spustila chcanda, ochladílo sa, tož sa z promenády přesouvaly do Elektry a zasejc ta bachratá, že sa jí chce chcať a normálně za křakom vystrčila bílu řiť, no to je vychování! V hospodě zas dělály vítr...výtržnosti, že je bylo slyšát až k nádražu. Blondíny ostaly na tanečky, zas byl lokál jejich, no já už som to nevydržál a šlapal dom. Mosel som sa řádně vyspat, u nás tady je taký pekný tradiční církevní svátek, svěcení pramenou, musím sa na to pěkně vyštaficírovat. V neděli ráno sem nevěřil očiskám, už jich tam v tom domečku i s Křapkou bylo pět! A zas frnc tým mercedosom k lázňám. Než som tam na tom vehykle došlapál, už byla mša, ale ty neznabožky zasejc pišťály jedna přes druhů, už sa jich sešlo do ducta a místo poslůchání farářa sa natřásaly u prameňa a to bylo pořád: Vyfoť ňa s klobůkom a bez klobůka, a s týmto ptákom a s týmto šohajom a s týmto policajtom a s týmto hasičom.  K dovršení všeho ukradli jednomu pánovi igelitku, protože on si ták obsádil židlu na koncert. Povím vám, že som si oddýchol, když sem večer uviďál Křapku, že sa vrací z Luhaček bez nich. Uviděla ňa u plotka, vytáhla z kabely taků velků rozteklů čokoládu a dala ňa ju, prý že to bylo pro nějaků Olinku k narozeninám, ale zapomňála jej to už podvakráte dát, tak ať si prý osladím život, že ona jí příště kůpí jinou. Takže to nebylo naposled? No, to sa křižuju už včíl!

Hodnocení:
(4.9 b. / 24 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Kovářová
Heli, paráda, teprve jsem se sem prokousala:)
Jaroslava Handlová
Ten sósed ňa tak rozchlámal, očiska sa radujú, čo to tu vidia. Tie šedesiatničky zvedly dozaista aj prameňom tlak! Suprová jízda, všem to slušelo. Helčo, moje pravopisné chyby komentáře v nářečí nepočítej, ale stovky hvězdiček sobě za bezkonkurenční dokumentaci sčítej.
Danuše Onderková
Tak jsem zase o něco přišlo...no snad to příště vyjde...
Dagmar Bartušková
Heli, je to závist, že se téměř nikdo nevyjadřuje.
Dagmar Bartušková
Červenko, kde je Tvá fotka s tím největším ptákem, kterého jsi požadovala? Málem jsi ho neunesla, ale proti gustu žádný d... Tlemím se,, jak Tě nakonec fláknul po hlavě... :-) :-) :-)
Jana Šenbergerová
Heli, tebe jen tak někdo nepřebrebentí. Víš co mi dalo práce, než jsem se tím prokousala a prosmála? Je dobře, že se všichni dobře bavili, a to nejen v Luhačovicích, ale i v Praze a jiných místech republiky, kde jsou íčkaři. :-)
Jitka Hašková
Helčo, báječný článek. Těšila jsem se, že budu v Praze na představení a nakonec jsem se doma potila s kašlem a bolením v krku.
Dagmar Bartušková
Helo, jak to čtu, moc se chechtám! Když vzpomenu na heligonkáře, jak byl z nás zblblej a místo Májový nám zahrál Strahováčka... Tolik se nás bál! Lidi mysleli, že jsme hned od rána "v kroji", když jsme jak arizonské pěnice na kolonádě tak nahlas falešně békaly. Jsem hrdá, že jsem tam zanechala otisk v rozteklým asfaltu, kdy jsem úzkým podpatkem zahučela přímo pod jeho koberec. Kam se na nás hrabe Hollywood! Pan farář nestačil světit prameny a my si s chutí užívaly v restaurantu tej zrzavej vody... Super, super, super článek a skvělé fotky!
Marie Seitlová
Heli, tak jsem se od srdce zasmála. To jsi fotila sóseda nebo to jeho krásné historické kolo ?
Eliška Murasová
No Heli, málem by to chtělo tlumočníka, ale parádně jsi to zdokumentovala. Luhačovice se fakt hodně povedly a u Křápky jsme se pomněli, i její Ferda se poradoval.
Vladimír Číp
S klobůkem aji bez klobůka dobře napsané,Helenko.
Hana Rypáčková
Díky, Libuško.
Eva Balúchová
Taky bych čokoládu žádnému sousedovi nedala.Olince jo kdybych nezapoměla,ale už byla rozpuštěná po cestě,tak jsem se obětovala a Olinka má zase slíbeno do Plzně.Helo,dík za článek,aspoň vím co se dělo po mém odjezdu.
Olga Štolbová
No, Helen, to se ti úžasně povedlo. A holky, chtěla bych vědět o kolik čokolád jsem vlastně přišla, jednu sósed, jednu Křapka a to mi ještě psala Eva B., že mi měla odevzdat čokoládu, kterou jste jí daly ,pro mne. Protože také zapomněla, zbaštila jí večer u televize a bylo jí pak těžko. Ještě štěstí, že to až ke mně nedošlo. I tak vám všem děkuju. ♥
Libuše Křapová
Hani, ta puntíkatá je Jana Kovářová a s šátečkem Eliška Murasová :-)
Libuše Křapová
Náhodou, nejsem rozdavačná, Tu čokoládu jsem snědla sama! Žádný zpravodaj mne o dobrotku nepřipraví ! :-)
Alena Tollarová
Tak teď já lituju, že jsem u toho nebyla, ještě že Liba Křapka má takového sóseda zpravodaje. Hned jsem si vzpomněla a šla se k Helče pobavit ještě k článku výprava i60 za Praotcem Čechem a znovu jsem se zasmála.
Zuzana Pivcová
Helenko, to je pecka. A sice v tom nejlepším slova smyslu!!
Hana Rypáčková
Sláva, rozumněla jsem tomu vtipnému textu.A nepoznala jsem dvě dievčiska.Ale hodně jste se převlékaly.Puntíkaté tričko a ta druhá žlutý šáteček.Tak snad se ještě setkáme v Plzni????
Dana Puchalská
Překládala jsem si to a přeložila do češtiny pro Pražany. Hezký čtení. A pěkný fotky.
Elena Valeriánová
Helčo, ty ďáblice! Psát to skoro v cizokrajné řeči, klobouk dolů i když žádný nemám.