Módní tipy pro baculky. Existují?
Ilustrační foto: ingimage.com a pinterest.com

Módní tipy pro baculky. Existují?

15. 5. 2018

Je to častý povzdech mnoha žen: proč módní časopisy a weby neukazují modelky plných tvarů, oblečení, které jim sluší? Zkrátka, oblečení pro typ postavy, jakou má hodně zralých, starších žen, ale i mladých děvčat, které se pak trápí, že nevypadají jako hubené modelky z reklam.

Takže je čas tuto záhadu vyřešit.

Problém číslo jedna: Redaktoři módních časopisů a portálů zpravidla snímky s módou získávají z fotobank, tedy zásobišť fotografií určených pro tisk a z jiných volně dostupných zdrojů. Peníze na zaplacení výborného fotografa, stylisty, vizážisty a modelek plných tvarů a napůjčování či dokonce zakoupení hromady modelů pro focení, má málokterý běžný časopis či portál. Jenže najít takové snímky je zatraceně těžké. Modelek plných tvarů prostě není mnoho a když jsou, jde většinou o mladé dívky. Když je pak vidí zralé ženy, říkají: Jejda, taková mladinká a tak tlustá, no to já v jejím věku nebývala. Zkrátka, najít snímky normálních žen vyššího věku a plných tvarů je těžké, mnohdy nemožné.

Dámy mnohdy říkají: Tak proč nevyfotíte nás, obyčejné ženy? No, přiznejme si, která dáma by kývla na nabídku typu: Hledáme ženy plných tvarů, ideálně XXL vyššího věku, které se nechají nafotit, trošku se sama naličte, vizážistu ani stylistu nemáme, támhle si stoupněte, cvak a je to. Ne, každá žena chce být při focení krásná, obletovaná, vylepšována, když už by si na modelku zahrála.

Problém číslo dvě: Když už nějaká firma prezentuje oblečení pro starší dámy, zpravidla jako modelku obsadí ženu vyššího věku, ale štíhlou. Oblečení na fotkách či na přehlídkovém mole vypadá lépe na štíhlých ženách, v menších velikostech. Tak to je a nic s tím nenaděláme.

Problém číslo tři: Vymyslet a ušít oblečení na ženu plných tvarů je mnohem těžší, než zahrnout trh levnými elastickými tričky pro hubeňourky. Oblečení pro XL velikosti už musí mít určitý střih, musí být z kvalitnějších materiálů, zkrátka, je třeba při jeho navrhování přemýšlet, hodně zkoušet, upravovat. A také je obtížné trefit nějaký univerzální XL střih. Protože každá žena plných tvarů je jiná. Některá si myslí, že potřebuje zakrýt objemné pozadí, jiná má mindrák z příliš velkých ňader, další jí ta velká ňadra závidí a je naštvaná, že má silná stehna.

Výsledkem je, že všude vidíme štíhlé modelky, byť se ve světě modelingu stále mluví o tom, že je třeba bojovat proti anorexii a virtuálnímu vytváření ideálních žen.

Jak z toho bludného kruhu ven? Vykašlat se na módu? Ale to přece ne! Stačí jen přestat skuhrat nad tím, že na snímcích jsou ženy mladé a štíhlé. Mnohem lepší cesta je přestat zkoumat jejich pleť a postavu a odhadovat věk a naopak si říct: Aha, tahle košile se mi líbí, ta vypadá tak, že ji může mít žena mladá, štíhlá stejně tak jako zralá a poněkud při těle. Protože jde o to vytvořit si styl, najít co nám sluší, prohlížet si módu pro inspiraci, pro zábavu. Ne podívat se na snímek a říct si: Proč jsou tam zase jen mladé ženy? Ostatně, co je to mladá žena? Co je to zralá žena? Věkové hranice padají už dlouhou dobu. Tak proč prostě oblečení nebrat jako oblečení a přestat přemýšlet, kdo ho má na snímku oblečené? Vždyť modelka je vlastně jen věšák.

Tak tady je malá inspirace, že oblečení pro ženy plných tvarů existuje a je jedno, jestli ho předvádí modelka třicetiletá nebo padesátiletá. Pokud se v něm bude dobře cítit sedmdesátnice, může si ho přece klidně koupit a neohlížet se na tom, kolik let bylo tomu věšáku, na kterém ho původně viděla.

Hodnocení:
(5 b. / 2 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Várošová
Myslela jsem tím jaký druh oblečení má na sobě a jak se zrovna otočí.Některé druhy ženu rozšiřují a to nemusí být tou baculkou.Krásná žena na titulní stránce.Nelíbí se mi oblečená žena v riflích,bílém tričku a šeodomodrém svetru s přepásáním.
Alena Várošová
Žena nemusí být ani baculka,ale když se na ni díváte z různého úhlu pohledu,nebo i na fotografiích,tak vypadá o 10 kg těžší.Když je baculka a vhodně a s citem se oblékne a zakryje to co nemá být vidět a ukáže to co na ní vynikne,tak ji fandím.
Danuše Stočesová
Já si myslím, vlastně jsem přesvědčena, že každá žena může být v každém věku hezky oblečená a zajímavá. Opravdu souhlasím s paní Evou Mužíkovou, že dnes je výběr oblečení rozsáhlý, pro hodně štíhlé, štíhlé a baculky. Osobně se musím cítit dobře. Mám ráda bílou barvu, ale také někdy podle nálady i jiné barvy. Chodím dost sportovně oblečená, zvláště v zimě, protože průvodcuji. Pro mne je vždy důležitý nenápadný doplněk, který oblečení doplní. Ale hodně se starám o svoji duši, ale určitě se ráda oblékám.
Eva Mužíková
Já, přestože nemám problém s nadváhou si oblečení, zvláště od pasu nahoru, opravdu vybírám. Dnes je tolik možností výběru volných halenek, triček, tunik a vestiček, že při dobré volbě může každá žena vypadat hezky. Stačí jen se podívat s trochou sebekritiky do zrcadla. Věk, to je to poslední na co beru ohled. Mám ráda vrstvené oblečení a když si nejsem zcela jistá, jestli jem to jaksi " nepřehnala", syn a snacha jsou velmi dobrými poradci..
Zdenka Jírová
Je to pravda, nejlépe si je oblečení vyzkoušet v prodejně. Pokud se v něm cítíte dobře, neřešit věk. Bez zkoušení si nic nekupuji. V uvedených fotkách je pár dobrých modelů, které se mi líbí.
Věra Ježková
Existují a je to dobře. Plnoštíhlé ženy se mi líbí víc než vychrtlé modelky. Zde bych nemusela č. 10, 15, 4, 8, 2, 1.
Jana Slavíková
Taky jsem prostorově výraznější a už dlouho nosím to, v čem se cítím příjemně. Přiložené modely ujdou, ale zcela nevyhovující jsou kalhoty na obr. 15. Ohrnuté nohavice zkracují nohy a tím postavu tzv. srazí. Nejlepší jsou úzké nohavice, jak u kalhot dlouhých, tak u letních 3/4 (pod kolena) nebo 7/8 (nad kotníky). Rozhodně tím nemyslím legíny. Přeji všem krásné léto v pohodlném oblečení.
Mirek Hahn
Trpělivě čekám, kdy se z baculek stane konečně mainstream, ...mě se líbí. Žena má vypadat jako Žena a ne jako žebřík, aby se na ní dala počítat žebra :-)
Dana Puchalská
Nevím jestli smím dělat reklamu, ale znám obchod kde najdou dámy, co mají větší velikosti pěknou módu. Ale budiž. Ta společnost se jmenuje Ulla Popken. A mají tam pestrý výběr. A hlavně tam pracují prodavačky které to baví. Ochotně poradí a hlavně NEVNUCUJI SE ANI NIKOHO DO NIČEHO NENUTÍ. Připadala jsem si tam jako zákaznice a ne jako obtížný hmyz. Byla jsem překvapená ochotou a zájmem paní prodavačky. A ten klid co tam panuje. Nikdo do vás nestrká. Ano ceny jsou tam trošku vyšší, ale zboží je kvalitní, po vyprání se to nerozpadne a rozhodně to tam stojí za to. Prostě pohodový nákup. Těch obchodů není po republice zas tolik ale jsou fajn. A móda pro baculky je tam krásně pestrá a ne šedivá a smutná jako jinde.