Opět v zajetí automobilových veteránů
Foto: autorka

Opět v zajetí automobilových veteránů

20. 5. 2018

Po nedávné návštěvě výstavy automobilových veteránů v areálu Psychiatrické nemocnice v Praze-Bohnicích se nám v sobotu 19. 5.  naskytla příležitost zúčastnit se alespoň závěrečné části srazu a výstavy veteránských vozů - automobilů a motocyklů - organizovaných Autoklubem ČR v centru Prahy.

Jednalo se o v pořadí už 12. ročník této akce. Letošní ročník byl o to mimořádnější, že byl pořádán u příležitosti oslav 100. výročí repubiky. Na sraz se sjelo údajně asi 150 vozů včetně největšího trháku - Tatry 607, která byla v 50. letech vyrobena pro Grand Prix, předchůdce F1. avšak vzhledem k tehdejší politické situaci se nakonec do ostrých závodů nedostala.

Vystaveným vozům byla již klasicky vyhrazena celá Opletalova ulice, sousedící s parkem pod Hlavním nádražím. V ní je i budova Autoklubu České republiky. Vlastní přehlídka byla doplněná i módní přehlídkou dobového oblečení, komentovanou v češtině a v angličtině, vyhrávala zde dixielandová kapela, bylo možno si nechat bezplatně změřit zrak a děti se mohly projet na dětských závodních motokárách.

Výstava připomněla i další významnou automobilovou akci, která se uskuteční 14. - 16. června 2018. Jedná se o třídenní jízdu historických vozů mezi Prahou a Bratislavou s názvem " 1000 mil československých", která se už stala tradicí a úspěšně navázala na někdejší jízdy v 30. letech.

Zvu vás tedy místo dalšího komentáře na fotopřehlídku automobilů, které se mi podařilo při této akci zachytit. Pěknou zábavu.

Hodnocení:
(5 b. / 11 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Libor Farský
Nádhera !!!
Alena Tollarová
Stará auta se mi moc líbí a docela lituji, že se o akci dozvídám až po ní. U nás každý rok chodím na výstavu Historici v Roudnici, letos bude 1. září.
ivana kosťunová
Ten pán mi připomíná ostříhaného profesora Knížáka ...
Marcela Pivcová
Kdybych si měla vybrat mezi výstavou obrazů, návštěvou třeba nějakého zámku a nebo výstavou automobilů - veteránů, vyhrají to určitě auta (a také půjdu s foťákem).
Jana Šenbergerová
Zuzko, ta fotopřehlídka se ti moc povedla. Toho pána v šedém obleku s aktovkou jsem viděla loni na náměstí v Kouřimi. Natáčeli tam nějaký film, ve kterém se uplatnili podobní veteráni.
ivana kosťunová
Obdivuji staré vozy. Řemeslné provedení, elegance - nádherná práce
Věra Ježková
Zuzko, parádní fotky. Díky.
Marie Novotná
Ano,bylo to úžasné,pro nás příjemné vykročení do Prahy.Přijeli jsme na hlavní a hned před nádražím bylo slyšet hudbu.Auta seřazena a dámy se procházely v dobovém oblečení.Fotky jsou krásné.
Blanka Macháčková
Hezké pokoukání.
Mirek Hahn
Skvělé ! Bezva fotky.
Dana Puchalská
Moc krásné automobily. Super fotky.
Marie Seitlová
Zuzko fotopřehlídka úžasná.