Proč šaman dokáže přivolat déšť
Ilustrační foto: pinterest.com

Proč šaman dokáže přivolat déšť

25. 5. 2018

Šamani říkají, že člověk ovlivňuje realitu prostřednictvím světa snů. Myslí tím především sny v bdělém stavu, tedy myšlenky ztvárněné do obrazových představ.

V Bibli se píše: „Na počátku bylo Slovo, to Slovo bylo u Boha, to Slovo bylo Bůh. To bylo na počátku u Boha. Všechno povstalo skrze ně“ (Jan 1,1-3).

Jelikož Bible je kniha knih a najdeme v ní všechny důležité myšlenky, týkající se fungování tohoto světa, je tam i tato zásadní skutečnost. Jen se nám trochu ukryla. Řecké slovo „logos“ je totiž možno přeložit nejen v dnešním nejvíce chápaném významu „slovo“, ale i v jeho původnější, rozumnější a logičtější podobě „rozum“ anebo i „myšlenka“.  Myšlenka jako původ všeho. A jsme u základního tématu tohoto článku.

Myšlenka na samém počátku

Vše co vzniká, vzniká na základě myšlenky. Než cokoliv vytvoříme, předchází tomu obraz, vytvořený v naší mysli. Pak se pustíme do díla. Než něco řekneme, vytvoříme si v mysli obraz, který poté slovy popíšeme. Nelze nic vykonat bez předobrazu v naší hlavě. Nevěříte? Zkuste si to.

Co nám říká jeden ze základních zákonů kvantové mechaniky, mnohokrát zkoumaný a mnohokrát dokázaný v tzv. štěrbinovém testu? Zda se budou chovat elementární částice jako částice, anebo budou mít vlnovou funkci, to závisí od toho, co od nich očekáváme, jak je vnímáme, jak je vyhodnocujeme. A dokonce nezáleží na tom, před jak dlouhou dobou pokus proběhl.

A protože i naše obrazy vytvořené v mysli jsou složeny pomocí vysokofrekvenčních mikrobioproudů z těchto kvantových částic, jsou jednou z položek, jež mají vliv na jevy a události, které ještě nenastaly. Vlastně se dějí. Víme už totiž, že vše se děje v jediném okamžiku. Jen my vnímáme tímto vlastním způsobem časoprostor. Nedokážeme vnímat vše zároveň, a proto máme svou časovou osu, na kterou se nám řadí události za sebou podle příčin a následků. Tedy nejprve zakopnu, potom teprve upadnu.

A jsme u samotné podstaty jevu, že „každá myšlenka má tendenci se uskutečnit“. Samozřejmě, pokud tomu nebrání spousta jiných okolností. Není to tak, že se stane vše, na co pomyslíme. Ale naše představy o jevech následujících na to mají nezanedbatelný vliv. Naše podvědomí odmítá tuto myšlenku z principu. Znamená to totiž, uvědomit si tu obrovskou zodpovědnost za stav své mysli. Pozorujte však tento jev, zjistíte, že to tak je.

Život s vírou je jednodušší

Chcete vědět, proč šaman dokáže přivolat déšť?

Protože udělá rituál, vytvoří záměr. Bubnováním na buben mu dodá energii. Všichni příslušníci kmene mají tento záměr ve své mysli a zcela samozřejmě tuto událost očekávají. A ono opravdu začne pršet. Na tomto principu to funguje od úsvitu dějin lidstva. Kdo chce, může tomu říkat „Boží princip“. Po tisících let zkušeností s fungováním tohoto, ale i dalších principů, je víra v Boha (třeba i v zastoupení různých božstev) naprosto logická.  Děkujeme bohům, co seslali déšť, a šamanovi (knězi, mágovi, čarodějovi), který to s nimi dojednal.

Proto je život s vírou v Boha o tolik jednodušší než ateismus. Kdo umí o něco požádat, tedy v mysli si vytvořit obraz toho, o co žádá, a pak to s vírou očekávat, má samozřejmě reálnější naději toho dosáhnout. Lidé na celém světě by se přece od pravěku až do dnešních dob nemodlili, kdyby se přesvědčili, že to nemá význam.

Tedy vám přeji hlavu plnou krásných myšlenek. Myšlenek na krásné věci, na pevné zdraví, na spoustu lásky, přátelství a hojnost všeho. I vaše myšlenky se podílejí na vytváření našeho světa. Tak ať je co nejlepší.

Hodnocení:
(5 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marcela Pivcová
Nevím, jakou sílu mají moje myšlenky, které se mi většinou nepodaří uskutečnit, ale Tobě přeji jen ty nejsilnější a nejkrásnější myšlenky a samozřejmě jejich uskutečnění.
Mirek Hahn
:-) já vím.
Jiří Libánský
Přát si vyhrát ve sportce je pitomost. To spíš když si někdo přeje nový byt, osud najde cestu, jak mu to splnit. Když to nejde jinak, nechá ho pak třeba vyhrát ve sportce. Přát si vyhrát ve sportce je jako stát pod stromem a čekat, že mi spadne jablko do ruky. Jistější je, přát si mít jablko. To má větší šanci na splnění. Jsou už napsány celé knihy, jak si správně přát. (I když v nich někdy píšou pěkné blbosti)
Mirek Hahn
Uvěřit není tak těžké..., těžké je vytrvat, ne všechno se stane hned, občas to trvá :-) A velká přání a velké cíle potřebují hodně energie. A někdy tomu také musíme trochu pomoct - už léta si přeju vyhrát ve Sportce, trvá to ale jsem trpělivý, zatím chodím do práce abych měl aspoň trochu peněz :-)
Libor Farský
Jo, jo, jen kdyby uvěřit nebylo někdy tak zatraceně těžké ...
Hana Rypáčková
Já ti ti Jirko věřím a moc přeji. I to uhlí bych daka....
Hana Práglová
Jirko,to jsou nádherné myšlenky.Přeji ti, a nejen tobė,aby se všechny myšlenky promėnily ve splnėná přání.
Jiří Libánský
Díky Zuzano. I když o tom někdy trochu pochybuješ, myslím, že s myšlenkama umím pracovat celkem obstojně. A zrovna teď, kdy to hodně potřebuju se mi to daří. Za 14 dní už budu převádět několik desítek lidí přes žhavé uhlí. Věří mi, počítají s tím a já tam pro ně budu. Není místo na myšlenku, že bych do té doby nebyl v pořádku. (A pojedu na Vysočinu na motorce. I kdybych měl řadit berlí)
Zuzana Pivcová
Jsem tak ráda, že tenhle článek vyšel díky Honzovi zrovna dnes. A protože každá myšlenka má tendenci se uskutečnit, přeji Ti, Jirko, myšlenky na zdravou a radostnou budoucnost.
Jarmila Komberec Jakubcová
Rituál přivolání deště šamanem jsem zažila v Peru. Ale protože tam prší skoro pořád, tak nevím zda to byla opravdu práce šamana. Jinak zhmotněná myšlenka je třeba stavba domu ji něčeho jiného.Nejdřív se zrodí v hlavě, pak nakreslí a postaví.To není z mé hlavy. Vyprávěl nám to profesor na graf.škole. Ano myšlenka je skutečně základ všeho. Článek fakt super.Děkuji
Alena Vávrová
Děkuji !
Jana Šenbergerová
K tomu mohu dodat jen: A tak to je.
Věra Ježková
Zajímavý článek. Kvantové mechanice nerozumím, ale daný princip v životě v podstatě uplatňuji. Aspoň tak, že mám-li před sebou nějakou nepříjemnou záležitost, začínám se na ni v myšlenkách připravovat nejméně týden předem. Hlavně v případech, které nemůžu ovlivnit jinou přípravou (např. naučit se na zkoušku.) Zavřu oči, uvolním se a představuji si danou situaci s tím, že dobře probíhá a dopadne. Dává mi to pocit klidu. Poprosit a poděkovat umím také. Díky za krásné přání a nápodobně.