Lékaři a "lékaři"
ilustrační foto: pixabay.com

Lékaři a "lékaři"

29. 5. 2018

Nepatřím k lidem, kteří mají tendenci zobecňovat. Tomu ostatně odpovídá i zvolený název článku. Nikdy bych neřekla, že lékaři u nás celkově za moc nestojí, právě tak, jako je neoznačím všechny za vynikající odborníky, kterých si bez výjimky vážím.

Medicína je povolání nesporně velmi náročné a sama bych ho vykonávat nemohla. Ale i ve zdravotnictví pracovali a pracují, právě tak jako v jiných oborech, lidé různí.

Na tomto místě, tedy hned na začátku, vyslovuji své uznání všem lékařům, kteří svým povoláním žijí a vkládají do něj kromě svých znalostí i kus svého srdce. Pro které není člověk jen pacient s diagnózou, ale lidská bytost, které je třeba pomoci, jak jen to je možné. Byli takoví a rozhodně jsou i dnes a právem se jim dostalo ocenění doma i v cizině.

Za svůj život jsem se setkala s různými lékaři. Někdo z nich mě doslova zachránil v kritickém stavu, jiný mě málem připravil o život. Někdo byl nesmírně lidský a skvělý odborník, pro jiného jsem byla kus a jeho chování hraničilo s arogancí, někdo si přímo nebo náznakově řekl o úplatek a jeden mě v mládí v ordinaci pravidelně obtěžoval. Zažila jsem i lékaře opilé a lékaře, kteří byli pouhými úředníky, nedodržovali pracovní dobu, vytráceli se z ordinace na hodinu zadním vchodem a řadu úkonů za ně vykonávaly sestry. Potkala jsem lékaře, který špatně určil diagnózu i léčbu, a dalšího, který ho pak z kolegiality kryl.

Já jsem v raném dětství málem umřela na černý kašel spojený se zápalem plic, který pan doktor narozdíl od mé matky nepoznal, později mi byly v 10 letech zbytečně odstraněny obojí mandle, od 15 let jsem byla "vyživována" pravidelnou hormonální léčbou, ve 20 letech jsem kvůli poruše spánku užívala půl roku silná hypnotika, ve 23 letech mi bylo kvůli kašli a celkovému nejasnému rentgenovému snímku vysloveno podezření na TBC a od tří lékařů bez propojení jsem dostala za sebou trojí různá antibiotika, ve 32 letech .... ne, tady raději už dost, některé zážitky jsou opravdu ještě po letech velmi citlivé a příliš osobní. Byly mi doporučovány i některé operace, na které jsem nepřistoupila, a věřím, že už je potřebovat nebudu a ty "závadné" orgány, které už bych neměla, mi doslouží až do konce.

Patřím k těm, jejichž krédem je "Lékař léčí, příroda uzdravuje". A nad tím vším cítím ještě člověka se svými sebeuzdravovacími schopnostmi. Přála bych si, aby tyto jednotlivé složky byly v symbióze a navzájem se nepotíraly. A opravdu mě potěší, když se setkám s takovým přístupem i u některých lékařů klasické medicíny, kteří vědí, že je dobře se podívat "i za roh". Jsme přece součástí velkého vesmírného dění, v němž máme každý své malé, ale jedinečné místo. Nemáme identické obtíže a nemoci a ani léčba nemůže být pro nás všechny stejně daná a účinná.
 


Hodnocení:
(5 b. / 15 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Kateřina Baziková
Na diskusi o homeopatii, resp. na jejím obhajování, je nejlépe vidět, jak lidem chybí opravdu solidní přírodovědné (alespoň základní) vzdělání.
Jana Kollinová
Doposud jsem měla s lékaři jen dobré zkušenosti, možná díky tomu, že jsem je navštěvovala minimálně. Mám štěstí, že v seniorském věku patřím do ordinace praktického lékaře, který je uznávaným odborníkem a zdravotní sestry v jeho ordinaci se věnují všem stejně bez ohledu na věk. Totéž jsem zažila u praktického lékaře ošetřujícího moji matku i otce. K lékaři jdu s důvěrou a neočekávám, že se mi budou věnovat více než je třeba, vím, že jejich čas je vzácný a nesmějí udělat chybu, takže je lhostejné, jak se na mě tváří. :-)
olga skopanova
To Vám nevysvětlím stejně jako Vy mě nevysvětlíte mě proč homeopatika nepomohla. A to je právě to obě máme pouze zkušenost a žádný důkaz o tom jak to ve skutečnosti je.
Libuše Křapová
Olgo S., můžete mi tedy nějak logicky vysvětlit, proč mně, tehdy tak silně nevěřícímu Tomášovi, zabral homeopatický lék na bolest zubů a zánět dásní, když silná analgetika opakovaně nepomohla? Já si to totiž zdůvodnit nedokážu a autosugesci v tomto případě odmítám. Docela ráda bych tomu rozuměla, neberte to ale, prosím, jako provokaci. Můžeme se potkat třeba v Ringu - bez hádek, jen s vysvětlením a diskuzí, ať tady nezaplňujeme stránku něčím, co do těchto komentářů nepatří.
olga skopanova
Ano částice můžou přijímat energii na atomární i molekulární úrovni když vlejeme kyselinu do vody vyvine se teplo které můžeme měřit to je princip chemické reakce ale látky nemůžou přijímat jakoukoliv energii a odkudkoliv ale pouze na základě fyzikálních a chemických zákonů.
Marie Doušová
Paní Hano , živá a ani mrtvá voda by Vám na kolena nepomohla. Ona jenom hojí pouze rány až po operacích. To je vyzkoušeno.
Elena Valeriánová
Zuzy, čtu tvůj článek až nyní, správně píšeš jsou lékaři a lékaři. Tak jako je účetní a účetní, řidič a řidič ... My jsme zvyklí k lékařům většinou vzhlížet, ale i oni zrají až praxí. Spíš se narodí šikovný řemeslník než dobrý lékař. Ten musí "uzrát". A to jsem jich za poslední dva roky měla možnost poznat víc než dost. Přečetla jsem si i všechny komentáře, s některými se ztotožňuji, ale předlouhý komentář nebo spíš blábol pana Smelky mi připadá, jak ze 17. století. Úplně scestný a hloupý. To nejsou rozumné argumenty, to jsou jen výplody bujné fantazie, co všechno se chuděrám pacientkám děje za zavřenými dveřmi ordinací.
Hana Práglová
Zuzko,perfektní téma.Taky jsem zažila nejrűznėjší LÉKAŘE.Nėkteří léčili,jiní se o to "pokoušeli". Kdysi jsem dorazila k lékaři na plánovanou kontrolu po tėžkém úrazu. Čekala jsem na pomoc a radu.Mūj lékař nebyl a já musela k jinému."Já vás vidím prvnė.Nevím co s vámi.Naučte se s tím žít". A byla jsem vyléčená.Při další kontrole jsem předem hlásila ,že chci ke komukoliv ,ale k panu Dr X v žadném případė.
Hana Šimková
Lékařem mi byla doporučena výměna kolenního kloubu a prý by to podle výsledků mělo proběhnout velmi rychle. Bolesti mám opravdu veliké a už skoro nemůžu chodit. Operace ,ale je možná až za rok, protože takové jsou lhůty. Obtelefonovala jsem snad všechny nemocnice a žádný rozdíl. Dostala jsem se tedy do hrozné situace a začala jsme hledat nějakou pomoc, abych se nemusela rok cpát prášky na bolest, které mi stejně nepomáhají.Homeopatie je moc drahá a vlastně všechny kořenářky a jiné léčitele též se svým důchodem nezaplatím. Není mi tedy rady , ani pomoci a vlastně mi toho moc nezbývá. Sbírám a užívám tedy různé byliny ,dělám si obklady a piji různé čaje a vlastně čekám na zázrak.Že by mi pomohla živá voda ? Poraďte !!!
Dana Puchalská
Pan Smelka je...... No jak bych to slušně řekla.... Takového lékaře jsem nezažila. Nevím co si mám myslet. NO COMENT. :-( :-( A bylo to vlastně u nás v Evropě?
Marie Doušová
Já věřím , že elektrolýzou se voda mění na jedné straně v živou vodu a na druhé straně v mrtvou vodu. Já vím zní to pro některé lidi jako v pohádce ,ale ono to opravdu funguje. Když jsem byla v nemocnici po operaci břicha ,tak mi manžel nosil do nemocnice jím takto upravenou vodu ,kterou jsem si jizvu několikrát denně polévala a ona se mi rychle hojila. Doktor žasnul jak je možné , že se mi jizva tak pěkně hojí. Tak jsem se mu přiznala , že si každou chvilku potírám jizvu vodou ,kterou mi přinesl manžel a denně mi vytvářel novou.Doktor souhlasil s používáním a já mohla jít brzo domů, neboť tak pěkně a rychle zahojenou jizvu nezažil. Paní ,která ležela vedle mě se také ke mě po reakci lékaře přidala/potírala vodou/ a i ona mohla předčasně z nemocnice odejít. Možná , že se říká víra Tvá tě uzdraví , ale nám voda opravdu zkrátila pobyt v nemocnici.
Jiří Libánský
Ona paní Olgo vlastně ani žádnou energii tak jak jsme energii zvyklí označovat nemá. Ona toho má hodně málo. Hlavně jen určitý potenciál. svoje vlastnosti i energetický potenciál získává až podle interakčních vazeb na ostatní částice. Proto až s těmito vazbami se rozhodne, zda částice vytvoří nějaké nehmotné vlnění a nebo hmotu. Atomový výbuch není správný správný příklad. Ten mohou vytvořit částice až když se interakčními vazbami podílejí na některých atomárních strukturách a už tedy tvoří hmotné struktury. Světlo, i když má foton energii, k jadernému výbuchu nepřivedete. Přes to že se také skládá ze stejných kvantových částic, částice tvoří strukturu s vlnovou, nikoliv hmotnou funkcí.
Libuše Křapová
Homeopatie - nerozumím principu otisku v kapce vody, nechápu ji - a pomáhá mi. Jako zdravotní sestra jsem vždy obhajovala medicinu klasickou a nad alternativní kroutila hlavou. Pak se mi stalo, že na týdenním kurzu mimo mé obydlí mne strašlivě rozbolely zuby a dostala jsem i zánět dásní. Horečka, otoky, analgetika nezabírala. Má spolubydlící mi nabídla homeopatika proti bolesti a ve svém zoufalství jsem si jednu mrňavou tabletku vzala. Kupodivu do půl hodiny se bolest zmírnila a s pomocí těchto homeopatik jsem tam ten týden vydržela. Nyní je používám i na nespavost, léčil se jimi i můj vnuk a další. Myslím, že bolest zubů zná každý z nás a chápe, že se asi těžko dá ovlivnit pouze autosugescí, když ani silná analgetika ve vysokých dávkách nezabírala.
Libuše Křapová
Uf, dočetla jsem si příspěvek pana Semelky do konce, ale moc mu nerozumím. Nikdo mne v ordinaci nikdy násilím nesvlékal, neporoučel, kterou část oděvu si mám svléknout, vždy byly v případě potřeby v ordinaci paravány. Pokud sem nějaké vyšetření nechtěla, odmítalaj sem a bylo mi vysvětlováno. Co se týká pitvy, okopírovala jsem zde panu S. odkaz. Třeba ho o v jeho rozhořčení trochu uklidní ***** Anatomická pitva smí být provedena, jen pokud úmrtí nenastalo za okolností, které by vyžadovaly provedení pitvy patologicko-anatomické, zdravotní nebo soudní. S provedením anatomické pitvy musí také zemřelý ještě před smrtí projevit výslovný souhlas, který se obvykle projevuje tak, že dotyčný uzavře s vybraným anatomickým ústavem smlouvu o darování. Dárce není za poskytnutí svého těla nijak finančně odměněn a součástí darovací smlouvy bývá obvykle i klauzule, že anatomický ústav má právo tělo odmítnout.
Jiří Libánský
Přečetl jsem si hrdinsky obsáhlý příspěvek pana Semelka celý. Jeho názory mi připoměly dobu, kdy lékař nemohl vidět, natož se ji dotknout, pacientku svlečenou. Jen mu pacientka na panence ukazovala, kde ji to bolí. Když lékaři, mají pochybnosti, že smrt mohla nastat špatnou léčbou a nebo špatně provedenou operací, je dobře, když mají možnost to prověřit pitvou. Je to v zájmu lékařské vědy. Pan Semelko hlavně naprosto pominul všeobecné respektované zákonné právo pacienta odmítnout jakékoliv lékařské vyšetření, lékařský zákrok, hospitalizaci a nebo jakéhokoliv konkrétního lékaře. I žena má právo odmítnout jakékoliv vyšetření, se kterým nesouhlasí.
olga skopanova
Ale přece každá kvantová částice nese určité neměnné množství energie kvantum od toho ten název které nejde ani přidat ani ubrat jen změnit na záření třeba při atomovém výbuchu kde lze právě pomocí kvant vypočítat jeho sílu.
Jiří Libánský
Nikoliv paní Olgo. Sice člověk určitou drobnou informační stopu zanechává neustále v prostředí, ve kterém se pohybuje, ovšem skutečná, cílená práce s energií je mnohem složitější. Ale máte pravdu v tom, že voda je asi nejvhodnější médium, které lze případně upravit i k léčení. Ale to už bychom se vrátili zase k chování kvantových částic a bylo by to na dlouhé povídání.
olga skopanova
Milý pane Libáňský to byste teda vkládal do vody informace vždy když vezmete do ruky sklenici s vodou nebo se jdete koupat? A ta voda potom léčí ? To je fakt geniální.
Věra Halátová
Pane Bože. Ten příspěvek pana Davida Smelka, to má všechno z vlastní zkušenosti? Lékař je nejen zaměstnání, ale povolání. Nikdy jsem se nesetkala s lékařem, který by mne chtěl jakýmkoliv způsobem zneužít. Nemyslím tím, že teď, když jsem stará, by mne chtěl mladý lékař zneužít sexuálně. Ten David Smelko, to bude asi hodně složitý pacient.
David Smelko
Dobrý den, musím reagovat na toto téma, protože je velmi důležité a bohužel tento problém nikdo neřeší. Lékaři jsou dnes arogantní a mají obrovskou moc, mají větší moc, než poslanci, které volíme, bohužel je to pravda a nikdo s tím bohužel nic nedělá, lidi nedemonstrují a lékaři se Nám smějí. Víte, že od poloviny roku 2016 se schválila novela zákona o pitvách člověka, kterou protlačili lékaři, jde o to, že když si člověk po své smrti nepřeje pitvu, nebo jeho rodina, tak má bohužel smůlu, protože poslední slovo má lékař, chápete to vůbec, lékař-cizí člověk rozhoduje i proti vaší vůli, zda budete po své smrti pitván či nikoliv. I když dáte jasný nesouhlas, tak poslední slovo má lékař a vy nemáte šanci to změnit, rozhodují o vašem těle, bez Vás, prostě šokující. Dále co se týká velmi intimních prohlídek hlavně u žen, tak bohužel nejsou v ordinacích našich lékařů dodržovány ty nej-základnější lidská práva, žena je mnohdy nucena se svlékat proti vlastní vůli a přesvědčení před cizím mužem-lékařem, je nucena mnohdy se svlékat do naha a ukazovat své intimní ženské partie i proti své vůli, pokud se jenom trochu odradí, tak je ihned označena za problematickou osobu a nikdo neřeší základní právo člověka, že musí žena souhlasit s takovou prohlídkou, navíc je jí argumentováno, že je to přeci lékař a že jich vidí každý den tolik, že to přeci nemůže vadit, ženy nemají právo volby, jsou zneužívány, aby se svlékaly před cizí osobou opačného pohlaví, ženy nemají právo volby si určit sama, kde chce žena rodit a s kým, zda chce u toho lékaře opačného pohlaví či nikoliv, zda chce rodit doma s porodní asistentkou či nikoliv, žena při porodu musí roztahovat nohy mnohdy před cizím mužem lékařem i když je to pro ní velmi potupné, je to ponižování a zneužívání lidské bytosti, je to znásilnění, kdyby tohle někdo udělal na ulici, tak by to byl trestný čin, ale najednou ve zdravotnictví práva a ochrana člověka zde bohužel nějak neplatí, nenarodil jsem se, aby mi cizí chlap včetně lékaře sahal proti vůli mé ženy mezi její nohy či na její prsa, okukoval jí, díval se, jak moje žena rodí, je zajímavé, že na gynekologii a v porodnictví jsou klienty jen ženy a proto se ví, že tam vždy přijde jen žena, ale mnohdy jí vyšetřuje muž lékař, toto je skandální !!! Žena musí mít právo na výběr lékaře včetně pohlaví,musí být upozorněna na takovou prohlídku s možností odmítnutí a případného písemného souhlasu či doprovodu jejího muže či přítele, na západě je úplně základní věc. Lékaři rozhodují o Nás, kde se máme narodit, lékaři rozhodují, zda po naší smrti Nás nebo naše rodiče či děti budou pitvat, lékaři nemají a nesmí nikomu nic nařizovat, můžou jen doporučit. Mnohdy jsou ženy při vyšetření mužem sexuálně obtěžovány, jsou nuceny, aby se svlékaly i když to není potřeba, nejsou vůbec zakryté například nějakou látkou a tak, svlékají se před očima lékařů, přitom ve světě je úplně běžné, že žena si odloží a až je připravená, tak lékař musí nejprve zaklepat a až dotyčná dá pokyn, tak teprve může lékař přijít a to jen ze souhlasem dotyčné ženy, bohužel v naší zemi tohle vůbec nefunguje, je mnoho skutečných případů ve zdravotnictví, kde jsou naše ženy, naše matky, milenky, dcery sexuálně zneužívány, ale bohužel se ženy stydí o tom mluvit a navíc ani neví, kam si mají jít stěžovat, kdo jim uvěří, pokud si bude žena stěžovat na lékařskou komoru, nebo na ministerstvo zdravotnictví, tak tam jsou zase lékaři, kteří nikdy nepůjdou proti lékařům, lékaři rozhodují zase jen o lékařích, velmi zajímavé. Nenarodil jsem se, abych skončil proti své vůli na pitevním stole, nenarodil jsem se, aby mi cizí chlap lékař sahal mé ženě mezi nohy, nebo jí koukal na odhalená ženská prsa, toto je skandální, nikdo nesmí a nemůže nikoho nutit. Žena má mít právo na ženu lékařku, pokud si to sama přeje. U policie, nebo ve věznicích prohlíží žena ženu, muž muže, když to jde tam, tak to musí jít i dle přání i ve zdravotnictví, lékaři mají obrovskou moc, nedovolte jim ovládat naše životy !!!
Blanka Bílá
Ano, taky jsem poznala v téhle profesi spoustu rozdílných lidí, těch, co ctí dávné heslo a přísahu lékařů je málo, dík za ně. Dřív jsem k nim měla tzv. respekt, od jistých zkušeností , jen k některým.Hodně jich přispělo k tomu, že mým dětem, tehdy nedospělým, zmizel táta ze života.S doktory Cvachy se to někde hemží, straší, až lidé podlehnou, dokáží neuvěřitelné, ale skutek utek...Co je platný dr., který s úsměvem podá ruku, ale nepomůže, když je třeba.
Dana Puchalská
Ano jsou různí lékaři. Za ty roky co se tady po světě toulám, by to vydalo na román. Nejvíc mně vystrašil pan doktor, který mi v 15ti letech tvrdil že mi rostou třetí zuby. A navrhoval okamžitou resekci. A já tak brečela že mně poslal radši domů. Zapomněl ovšem že to jsou ještě mlíčnaci. Exot jakého svět neviděl.
Věra Lišková
Pravdivý článek, poznala jsem lékaře výborné, nebo alespoň průměrné , ale i takové, které si své povolání zvolili omylem. Od těch posledních mizím a chodím jen k těm, ke kterým mám důvěru. S vážnou nemocí spoléhám na lékařskou vědu, ale menší potíže léčím alternativně. Před deseti lety mi byla doporučena operace nohy s ostruhou. Na operaci jsem nešla a kupodivu dnes žádné potíže nemám, vše jsem rozchodila.
Naděžda Špásová
Zuzko, mluvíš mi z duše, i když já se snažím při problému lékaře vyhledat. Naštěstí jsem se setkala spíš s těmi zachraňujícími, ale s prominutím blbci, se taky našli. Taky jsem si v dětství užila, luxací nohou počínaje, časté angíny a stíny na plících konče. Až do nástupu do OZP jsem byla celkem OK, potom to začalo vysokým tlakem, stresem a končilo rakovinou. Teď už řeším jen následky toho všeho. Ale jinak jsem zdravá ha ha. :-)
Jiří Libánský
Voda je ideální nosič informace. Je známý a mnohokrát opakovaný pokus, kdy se naplní několik nádobek čistou vodou. Pak se do jedné nádobky pouhým přiblížením rukou, nebo jiným podobným způsobem vloží nějaká mentální energie. To je na úrovni kvantových částic také něco jako druh informace. Pak se všechny nádobky vloží do mrazáku. Vzniký led se zkoumá pod mikroskopem. Krystalky ledu v této jedné nádobce mají poznatelně jinou strukturu, než je v ostatních. Nedokážu úplně přesně vědecky vysvětlit, jak homeopatie funguje, ale věřím tomu, i sám jsem vyzkoušel, že se tak léčit dá.
Alena Vávrová
Zuzko, taky bych se pod tvoje resumé mohla podepsat. Mám stejně "bohaté" zkušenosti na obě strany.
ivana kosťunová
Díky za toto zamyšlení. Zrovna řeším, jestli se zbavit jednoho tělesného orgánu, nebo mu dát ještě šanci. Asi jsem měla v životě štěstí, ale nemám s lékaři špatné zkušenosti, vždy mi pomohli. Tak si říkám, že by neškodilo vyzkoušet také nějaké léčitele.
olga skopanova
Podle mého názoru je homeopatie nesmysl. Tak zředěný roztok nemůže nikomu pomoci ale když se chce někdo léčit čistou vodou a věří že to pomůže.
Jiří Libánský
Já se lékařům vyhýbám jak jen to jde. Když ale už se svěřím do jejich péče, snažím se jim maximálně věřit. Navštívil jsem soukromé zdravotní zařízení. Po dobu cca 45 minut se mi lékař i sestra intezivně věnovali, nejen ošetřili, ale diskutovali o různých způsobech léčby i jejich kombinaci. Uváděli obdobné případy ze své praxe a jak se která léčba u koho osvědčila. Probrali jsme i jídelníček a míru rehabilitace. Zaplatil jsem pětistovku. Pak jsem navštívil státní zařízení. Převaz trval cca 15 minut včetně napsání lékařské zprávy. Sestra s doktorkou po celou dobu řešili nové židle do ordinace. Ošetření zaplatila pojišťovna, a podle výpisu z placených výkonů téměř totožnou částku.
Marie Magdalena Klosová
Bylo by dobré,kdyby častěji a ochotněji spojovali své síly a schopnosti lékaři klasické,čili moderní medicíny,s těmi,kteří se věnují i alternativním postupům,prověřeným věky. Já sama jsem se vyhnula operaci karpálů aplikováním čínské masáže celého těla.Stalo se to už před 15 lety.Bolesti rukou byly takové,že jsem nejdříve prosila,aby mi operovali naráz obě ruce:).Pak jsem objevila Arménku vzdělanou v čínské masáži.Ta pak vyléčila i vyhřezlou ploténku mému synovi,taky před hrozící operací. K tomu se už zhruba 20 let léčím téměř výhradně homeopatiky pod dohledem lékaře,kt.je zároveň lékařem praktickým.Mrzí mě,že ani tato metoda není u nás brána v potaz,jako je tomu např.ve Francii.Z toho vyplývá,že za veškerá vyšetření a léky člověk musí zaplatit.mm
Marcela Škodová
V poslední době se rozjela ve velkém kritika na naše zdravotnictví - některá oprávněná, některá ne. Asi jsem měla štěstí na lékaře, kteří se snažili zjistit, co mi opravdu je, absolvolala jsem snad všechna možná vyšetření a nakonec se výsledek dostavil. A mohu prohlásit, že ani jeden z nich se nevciťoval do mně a mých problémů, každý se snažil objektivně vyšetřit a zjistit... Kdyby měl být každý pracovník ve zdravotnictví empatický, tak se z toho hodně brzy zblázní. A s léčiteli sice nemám osobní zkušenost, ale vidím kolem sebe velké rodinné tragédie, které jsou jejich "prací." Obvykle to začíná že "vysaďte jedy od doktora, ty vás zabíjejí."
Eva Mužíková
Ano, je to tak. " Narazit " na dobrého lékaře je výhra. Já mám to štěstí, že náš obvodní lékař je takový ten příkladný, ke kterému je opravdu " radost " chodit. Když občas poslouchám vyprávění známých o tom jak s nimi bylo v některých ordinacích jednáno nevím, jak bych na jejich místě reagovala já. Ještě dodám, že jsemdvakrát prodělala homeopatickou léčbu. Tam, kde nic jiného nezabíralo. Jsem ukázněný pacient, léčba byla úspěšná, nedám na ni dopustit.
Zuzana Pivcová
Váš příběh, Maruško, ten vlastní i o dcerce, si velmi dobře pamatuji.
Marie Doušová
Zuzano, pod tento článek se mohu bez potíží podepsat a plně s ním souhlasím. Zažila jsem také velmi různorodé lékaře. Dokonce mi i léčitel , kterému jsem moc nevěřila pomohl a tak bych byla také ráda , kdyby se dokázali tolerovat ,nebo spolupracovat. Šarlatáni jsou všude ,jak mezi lékaři ,tak mezi léčiteli.Přeji Všem hlavně výborné lékaře a opravdové fundované léčitele.