Jsme pár. Jak to dát najevo oblečením?
Ilustrační foto: ingimage.com a pinterest.com

Jsme pár. Jak to dát najevo oblečením?

4. 6. 2018

Některým párům to prostě sluší. U některých si člověk naopak říká, že ti dva se k sobě nějak nehodí. Jistě, do toho, jak skutečně žijí, nikdo nevidí. Ale i oblečení může vydávat signál, jak na tom spolu ti dva jsou.

Obvykle se takové páry vyskytují na reklamních snímcích či v katalozích cestovních kanceláří. Rozesmátí, dobře vypadající lidé, kráčí ruku v ruce po pláži, oblečeni tak, že spolu ladí. Ale všimněme si, obvykle jde o oblečení velmi jednoduché, prosté. Lněné světlé šaty nebo tunika a kalhoty u dámy. Lněné kalhoty nebo džíny a jednoduchá světlá košile či jednobarevné tričko u pána. Jednoduchost, ležérnost, pohoda. Kdyby ten muž měl kapsáčové kalhoty, tričko s výrazným logem a páskové sportovní boty a žena elegantní květované šaty, lodičky a kabelku, něco by nebylo v pořádku. I kdyby vypadali skvěle a byli do sebe zamilovaní, bylo by tam něco rušivého, divného. Stejné to je, ať jde o procházku po pláži nebo o svatbu nebo o návštěvu divadla nebo o turistický výlet.

Pro někoho to může být naprostá malichernost, ale lidé, které baví móda, vědí svoje. I tím, že se pár dovede sladit, když někam jde společně, vyjadřuje, že je pár. Že mají podobný styl života, podobný vkus, zkrátka vysílají světu určitý signál: podívejte, to jsme my, jsme spolu. Ale jistě, na místě jsou námitky typu: takže když miluji muže, který zásadně nosí kapsáče a tričko s obrázkem a já preferuji elegantní šaty, mám se s ním jen kvůli toho rozejít, co to je za nesmysl?

Samozřejmě, že ne. Je spousta párů, které působí nesourodě. Je spousta žen, které budou zásadně nosit tenisky a džíny, přestože vědí, že jejich muž by je rád někdy viděl v květovaných šatičkách. Je spousta mužů, kteří si nevezmou sako, i kdyby je k tomu žena nutila na mučidlech, a budou nosit tričko naprosto všude, i když jejich partnerka vedle nich cupitá na podpatcích. Neznamená to, že se k sobě nehodí, třeba si naopak spolu žijí skvěle.

Ale přesto je příjemné, když někdy potkáme pár a on nás zaujme. Nevíme, proč. Prostě proto, že jim to spolu sluší. Že to, že jsou spolu rádi, dovedou dát najevo nejen pohledy či doteky, ale i oblečením.

Tak tady je malá inspirace, dokazující, že nezáleží na kráse či na věku. Jsou prostě páry, které vypadají skvěle.

Hodnocení:
(5 b. / 7 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Kollinová
Je určitě mnoho lidí pro které je důležité zdůraznit, že jsou pár. V zimě potkávám v Zámecké zahradě manželský pár, který má stejné oblečení včetně pejska. Jsou to zateplené maskáče a pes má maskáčový obleček. Když není velká zima mají kostkované flanelové košile (vybavuji si převládající červenou kostku), pes je naštěstí ve vlastním kožíšku. Jsou usměvaví, popovídají si s těmi, kteří o to stojí. Pohodový je i jejich pes. Vyzařuje z nich záviděné souznění a empatie.
Marie Doušová
Při sportu -sportovně, při kultuře - kulturně a vkusně, při procházce -pohodlně,při tanci v obleku a žena ve vkusné róbě, atd.....Není co řešit....
Libor Farský
Otázka je jestli je nutné potlačovat typické projevy osobnosti jen proto, aby všichni hned viděli, že jsme pár.
Zuzana Pivcová
Líbí se mi, když někdy vidím ráno v MHD většinou starší pár, kde jsou oba oblečeni stylově podobně. To znamená, že třeba paní nemá kostým a lodičky a pán sportovní bundu a džíny, nebo naopak on oblek a ona ve sportovním. Předpokládm, že oba pracují v obdobné sféře, která žádá určitý typ oděvu. Jako siamská dvojčata být samozřejmě nemusí.
Věra Ježková
Kdysi dávno jsem svému někdejšímu příteli a sobě upletla stejné svetry – šedivé s černým norským vzorem. Kamarádka ke svetru pro přítele poznamenala, že to je, jako když se oplejtá cirkus. Dnes, když jdu s přítelem, jsem ráda, když máme na sobě podobné barvy. (Ta 6 je fakt děsná.)
ivana kosťunová
Dano, radši to neříkej, nebo tě nakopne tou okovanou špičkou od boty :))
Jarmila Fialová
Některým párům to opravdu sluší,ale je hrůza se podívat na pár,který svým oblečením chce vyjádřit,že jsou "jedno tělo,jedna duše" a navlíknou na sebe třeba stejné strakaté kalhoty,většinou ještě velikosti 4XL
Dana Puchalská
Inspirace je, ale mně osobně se nejvíc líbí snímek 1+8. Při zhlédnutí snímků 6 jsem dumala nad tím" tvorem "vedle té dámy. Málem jsem z nich měla opar jak jsem se jich lekla. Ovšem na snímku 8 je klobouk hodný masopustu. Ale aspoň to je dáma. A ne jako to strašidlo na snímku 6. Té bych se fakt lekla.