Se školákem a Isoldou
Ilustrace: pinterest.com

Se školákem a Isoldou

10. 6. 2018

Do Prahy přijel náš spolužák ze střední školy na Žižkově. Neviděli jsme se spolu půl století. Pozval jsem ho na pivo, na zdejší popraviště, Vrch svatého Kříže. Sedli jsme si do stínu a proti nám se usadila Litevka Isolda. Měla obvázanou ruku, prý vypadla z tramvaje na jiného tam upadlého muže. Za manžela měla doma trýznícího Rusa.

Jak já někde promluvím, hned se zapojí i okolí. Slovo dalo slovo a neobyčejně srdečně jsme se rozpovídali. Dal jsem jí cigáro, byla moc vděčná. Isolda měla s sebou malého syna. Ten se neobyčejně dobře bavil s mužem od vedlejšího stolu. Matka měla o kluka strach, myslela si, že to je pedofil.

Cizí chlap pomalu odešel a kluk zmizel směrem jeho odchodu. Už jsme ho ten den neviděli, i Isolda na něj asi zapomněla.

Na rozloučenou jsme si podali ruce a zulíbali se s ní. Jak to dopadlo, už nevím…

 

                                  

 

 

 

 

Hodnocení:
(5 b. / 4 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jarmila Jakubcová
Velmi krásné a dojemné. Dávám 10 hvězdiček. Miluji Vaše články malé postřehy z hrůzyplného Žižkova. Jste ten nejlepší autor zde na íčku. Doufám že už jste dostal nějaké ocenění za svou přínosnou literární činnost.
ivana kosťunová
Denní črty ze života na Žižkově a Miloš Nekvasil jako nenápadný pozorovatel, nikoliv přímý aktér. Tak nějak to vnímám já.
Dana Puchalská
Žižkov je a bude vždy "stát ve státě". Kdo tam nežil nepochopí. :-) :-) Aneb Žižkovu a Libni zdaleka se vyhni. Trošku mi to připomnělo Hrabala a jeho milovanou a teď už bohužel zbouranou Libeň.
Libor Farský
Takže jste na Vašem oblíbeném popravišti tak zajímavě hovořil, že Isolda nechala synka odejít za pedofilem. Dostala za to od Vás ještě další cigaretu?