Len je věčný. Vsaďte na něj
Ilustrační foto: pinterest.com

Len je věčný. Vsaďte na něj

1. 7. 2018

Někdo ho miluje, jiný má k němu výhrady: mačká se, člověk v něm vypadá neupraveně. Řeč je o lněném oblečení. Právě v létě je toto téma aktuální.

Některé ženy o něm nechtějí ani slyšet. Ty, které rády působí upraveně, nažehleně. A tak raději volí materiály s příměsí umělých látek. Existuje však druhá skupina žen. Ty více přírodně založené, vyznavačky módy spíše ležérní. Pro ně je oblečení z čistého lnu tím nejlepším letním parťákem.

Ano, lněné šaty či kalhoty jsou vždy poněkud zmačkané. Takové totiž mají být. Pohodlné, vzdušné, ležérní, přírodní, zkrátka letní. Jde o oblečení, ve kterém se člověk nepotí, nikde ho neškrtí, netlačí. Lněné oblečení je totiž zpravidla volné, není problém ho sehnat i ve větších velikostech. Zkrátka, lehce plandavé, široké, pomačkané světlé kalhoty a stejná košile, je věčná letní klasika. 

Jen si všimněme, jak často ji nosí obyvatelé jižních národů jako například Řekové, Italové či Španělé. Lebedí si večer u vína ve svých lehce pomačkaných bílých či světle modrých košilích, zatímco Němci, Češi či Angličané se potí v tričkách s příměsí uměliny a diví se, že se potí, že jim je vedro.

Dámy, které si potrpí na upravený vzhled, se se lněnými kousky zřejmě nikdy moc kamarádit nebudou. Ovšem ty, které naopak preferují pohodlí a ležérnost a chtějí svým oblečením dát najevo, že jsou bytosti svobodomyslné, už ze svých šatníků vytáhly své oblíbené lněné kousky, případně je doplnily dalšími.

Tak tady je malá inspirace, dokazující, že jde o styl, který sluší ženám různého věku i různých postav.

Hodnocení:
(5 b. / 7 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zdenka Jírová
Len mám ráda, ale není lehké sehnat lněné oblečení. Všude je s příměsí něčeho umělého. Ukázky se mi líbí.
Kateřina Baziková
Lněné věci na léto miluji a nosím. Dá se koupit i lněný úplet, až se dokopu k šití, ušiju si z něj šaty a nějaký lajblík. Ten se mačkat nebude.
Dagmar Bartušková
Třetí foto s perlovým náhrdelníkem je pro mne "jednička".
Libor Farský
Všechny ukázky se mi moc líbí.
Zuzana Pivcová
Lněné oblečení mám ráda, pravda, nejsou to zrovna oděvy na večerní představení, ale na dovolenou vhodné, příjemné a pro mě, která nesnáší horko, jako dělané.
ivana kosťunová
Len je fajn-len keby bol k sehnání
Věra Halátová
Len je úžasný. Ale ne pro každého. Pro ten typ: jsem pěkná, nastrojená a z venkova, tak pro ty ne.
Marie Doušová
Když je horko je len ideální , ale dost se muchlá. Přesto pár kousků ze lnu mám a nosím.
Zorka Horká
Lněné kalhoty mám asi čtvery a sako jedno slabé a jedno takové teplejší. Moc ráda nosím. Trochu mačkavé, ale to neřeším. Pohodlnost vítězí :-))
Dana Puchalská
Moc hezký je model č. 4
Věra Ježková
Žádné oblečení ze lnu nemám. Ale moc se mi líbí. Zde bych si vybrala.
Mirek Hahn
Souhlas, len je pro osobnosti.