Chci zaměstnat seniora. Zn. Ihned
Ilustrační foto: ingimage.com

Chci zaměstnat seniora. Zn. Ihned

25. 6. 2018

Časem se může stát, že takový inzerát nebude ničím výjimečný. Po době, kdy lidé vyššího věku obtížně hledají práci, velmi pravděpodobně nastane doba opačná. O dříve narozené budou mít zaměstnavatelé zájem. Jsou tu první signály. Asociace malých a středních podniků si zadala průzkum, ve kterém se mimo jiné snažila zjistit, nakolik jsou nyní senioři žádaní na trhu práce, jaký na ně mají zaměstnavatelé názor. Tedy, zda skončila doba, kdy člověk nad padesát let byl na trhu práce považován za starého.

Průzkum ukázal, že firmy mají čím dál větší zájem o angažování seniorů jako zaměstnanců. „Osmdesát dva procent malých a středních firem zaměstnává pracovníky starší pětapadesáti let, přičemž se potvrzuje, že podniky dokáží využít jejich zkušeností, neboť v pětačtyřiceti procentech jsou nad výkonnostním průměrem. S ohledem na mzdy jsou většinou spíše na podnikovém průměru. Nejvíce si na nich zaměstnavatelé cení jejich zkušeností, spolehlivosti a zodpovědnosti. Naopak za slabší stránky firmy považují menší rychlost, vyšší nemocnost a menší schopnost pracovat s novějšími technologiemi,“ shrnul výsledky průzkumu předseda Asociace malých a středních podniků Karel Havlíček.

Průzkum ukázal, že firmy si začaly uvědomovat, že starší pracovníci představují jistotu. A pokud jim jsou schopny nabídnout respekt a slušné osobní vztahy ve firmách, starší pracovníci jsou loajálnější a pilnější než ti mladí. Ti se totiž mnohdy nechávají nalákat na sliby rychlého kariérního růstu, vysokého růstu platů, různých benefitů a pak očekávají, že vše přijde rychle. Naopak starší pracovník si váží toho, že má práci v čistém pěkném prostředí mezi slušnými lidmi a má ji jistou. Záleží samozřejmě na zaměstnavateli, jaké pracovníky preferuje. Ale ti chytří a prozíraví sestavují pracovní kolektivy právě z tohoto mixu různých lidí. Protože deset dravých mladých ambiciózních kluků nikdy nevytvoří kolektiv, který táhne za jeden provaz. Ale když jsou v něm dva, tři zkušení odborníci s dlouholetou praxí, často se vytvoří z těchto různých typů skvělá pracovní parta. A je v podstatě jedno, jestli jde o chlapy v  dílně nebo v kanceláři.

Průzkum také ukázal, že firmy, které si toto vše uvědomují, čím dál častěji vycházejí starším zaměstnancům vstříc v tom smyslu, že jim nabízejí zkrácené úvazky, dohody, ale i práci na IČO. Protože právě to mnoha starším lidem vyhovuje. Už nechtějí sedět v práci od rána do večera, mnohdy jsou ale daleko větším přínosem právě, když pracují z domova nebo na částečný úvazek. Například sedmdesátiletá Irena dělá korektorku v jedné pražské redakci. A je nadšená. „Jde o partu mladých lidí, se kterými je výborná domluva. Když mají texty k přečtení, vždy mi jen zavolají a řeknou, do kdy je třeba korektury dodat. Já mám čas kdykoli, takže je mají  brzy. Jsou z toho úplně vytřeštění, protože když jim korektury dělaly nějaké studentky, čekali na ně dva, tři dny. Protože jde o měsíčník, časopis, celkově se tím jeho výroba zpožďovala. Ve výsledku měli koncem měsíce hromady textů a magazín dávali dohromady na poslední chvíli. Teď vzniká průběžně a každý měsíc máme v posledních dnech hotovo.  Už mě několikrát v těch volných dnech pozvali do hospody, jak jsou rádi, že mají díky mně čas na sebe. Úplně s nimi mládnu,“ říká se smíchem.

Jde o typický příklad, kdy pracovní soužití různých generací klaplo. Samozřejmě je hodně případů, kdy neklape. Je však vždy na zaměstnavateli, aby si ujasnil, jaký pracovní kolektiv chce. Firem, které se začínají o starší zaměstnance zajímat, je hodně. Na průzkumu spolupracovala například banka ČSOB, jejíž ředitelka útvaru komunikace Kateřina Krásová tvrdí: „Starší kolegové přinášejí do každého pracovního týmu potřebnou stabilitu a neocenitelné zkušenosti, z nichž mohou mladší kolegové čerpat.“

Průzkum zkrátka ukázal, že se v tomto směru hodně mění a zřejmě měnit bude. Není divu, lidé jsou  v seniorském věku v čím dál lepší kondici a hlavně zestárla generace, která byla zvyklá v devadesátých letech, tedy v době převratných změn, tvrdě pracovat, vymýšlet něco nového, budovat firmy, dělat nové projekty. To nejsou lidé, kteří najednou budou chtít sedět doma jen proto, že dosáhli věku, kdy mohou jít do důchodu.

Hodnocení:
(5 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
olga skopanova
Těžkého je na tom to že propouštěly soukromé firmy za pravicových i levicových vlád takže nechápu za co může zrovna pravicová vláda.
Libor Farský
Já to znám z druhé stránky. Byl jsem vdovec, sám s dětmi, takže jak by to bylo v zaměstnání s manželkou nevím. Já však byl učitel a na naší škole bylo vedení šťastné, že nás - staré učitele a učitelky vůbec má a nechávalo je ve službě daleko i v důchodovém věku. Platy učitelů byly tehdy totiž tak mizerné, že si mladí absolventi pedagogické fakulty nebo ČVUT raději našli jiné zaměstnání, neboť chtěli založit rodinu a obstarat si bydlení. Jenom půjčka na vybavení domácnosti byla většinou nezbytná. Ve službě zůstávali jen Ti, které to zaměstnání měli raději než peníze.
Ladislav Vesecký
Ano, byl to promyšlený úmysl. Vykopnou tě v padesáti, dají ti almužu. Nemusí ti vyplácet plat a rím ti do 63 let skazí důchod!! Co je na tom těžkého?
Ladislav Vesecký
Pane Farský, stačí trochu zapřemýšlet. U Vás v rodině seto asi nestalo, ale moje manželka to zažila na vlastní kůži. Jo odstupné, to byla mizerie. Žádný zlatý padák, jak na poště, nebo 2,5 milónu osměny Dvořákovi z ČT.
Dana Puchalská
Byla jsem před asi 4 lety na úřadu, abych měla podklady pro starobní důchod. Podotýkám, že jsem ještě pracovala. A ta paní byla již v penzi, ale přesluhovala a mně nějakým záhadným způsobem zařadila do již stávajících starobních důchodců. Bylo to náročné. Jela jsem tam 2x. A v ten okamžik jsem myslela že jsem ve špatném snu. Jen jsem tiše doufala, že jí tam už neuvidím. Paní tam pracovala 30 let a neměli to srdce ji propustit. Prý se ničemu novému učit nebude a nechce. Ale to byl extrém od té doby jsem nikoho podobného nepotkala.
Ludmila Krabsová
Jsem z většího města, pracuji na jedné z vedoucích pozic na střední škole. Mám na starosti jazykovou školu, projekty a další vzdělávání. Kromě toho vyučuji IT. Na podzim mi bude 61 let. Od letošního července mi přiznali důchod. Ve škole jsem oznámila, že bych chtěla skončit. Požádali mě, abych zůstala ještě alespoň rok. Aby našli za mě spolehlivou náhradu. Po večerech pracuji pro několik firem a dělám jím účetnictví. Nejsou to velké firmy, ale doklady musí zpracovávat i ony. Tohle dělám již 25 let o svém volném čase, o prázdninách a víkendech. Navíc mě požádaly 2 firmy, abych jim zpracovávala elektronicky data, která by sloužila jako podklady pro účetní firmy v Brně a v Německu. Využívám informační technologie (vzdálenou plochu, internet, Dropbox, databázové systémy) k tomu, abych mohla spolupracovat s těmito firmami (věk ostatních zaměstnanců u těchto dvou firem je kolem 30 let). Opět pracuji do pozdních večerních hodin skoro denně. Z tohoto důvodu se těším, až nebudu muset být ve škole, neboť pak už nebudu pracovat do pozdního večera. Ale práci pro soukromé firmy si ještě ráda ponechám. Je to zajímavá práce v moderním prostředí a člověk tam stárne pomaleji. Co je ovšem důležité, i starší člověk se musí neustále vzdělávat, jinak si firmy najdou mladšího. Nestačí mít jen zkušenosti. Musíme, bohužel, stačit to tempo. Zatím to stíhám…
Libor Farský
Také jsem nepochopil úmyslné křivdy na padesátiletých dle příspěvku p.Veseckého a souhlasu Ivany. Prosil bych si vysvětlení.
olga skopanova
No jistě že žádná firma do průzkumu neřekne že o starší lidi nemá zájem tak hloupý snad není nikdo. Jen by mě ještě zajímaly ty křivdy pravicové vlády.
Dana Puchalská
Ano k zaměstnancům ve vyšším věku se některé firmy někdy chovají fakt podivně. Nechci reagovat jako stařenka co jen kritizuje, ale tak to prostě je. A přitom senior, co v oboru pracuje léta může mladším kolegům předat dost cenné zkušenosti. Ty které se na školení určitě nedozví. A hlavně starší zaměstnanec už určitě nepotřebuje všelijaké uvolňování z práce kvůli malým dětem. A když je dobrý kolektiv, tak naopak za ty mladší rád zastoupí. A nejvíc je to znát zejména o svátcích a prázdninách. Nikam už tolik nespěchá a bývá dost pečlivý. Je rád užitečný a svojí prací to dá najevo. Ale hlavně to konečně došlo i těm, kteří ty firmy řídí. Vždyť ne každý přes 50 let patří do starého železa.
ivana kosťunová
Firmy objevily Ameriku !!! :)) To, že nejvýkonnější je smíšený kolektiv, ví přeci každý jenom trochu zkušený personalista. S panem Veseckým souhlasím, ale s odškodněním to asi nebude snadné. Ti padesátníci totiž nebyli propouštěni kvůli věku, ale pro nadbytečnost, s odstupným.
Ladislav Vesecký
Křivdy napáchala na padesátnících úmyslně vláda pravice! Skazili jim život i důchody! Měli by je všechny odškodnit.