Rozum a cit
Ilustrační foto: pixabay.com

Rozum a cit

12. 6. 2018

Svět dětí, to je svět pohádek, radosti a fantazie. Lépe řečeno, měl by být. Život však některé dětské osudy rozehraje všelijak, jen ne pohádkově.

Statistiky o počtu opuštěných, týraných a jinak nešťastných dětí u nás jsou zdrcující. Od chvíle, kdy mě náhoda přivedla ke spolupráci s nadačním fondem Rozum a Cit, změnily se mi trochu životní hodnoty.

Poznala jsem rodiče, kteří dokážou právě těmto dětem najít ve svém domě i v srdci dost místa. Za to jim patří velký obdiv. Ale hlavně jsem poznala spoustu úžasných, obětavých lidí, kteří se snaží pěstounským rodinám pomáhat. Vím, kolik odhodlání, trpělivosti a především lásky je zapotřebí k tomu, aby taková rodina mohla fungovat. Nový domov a pocit bezpečí nedávají opuštěným dětem žádní milionáři, a státní příspěvek pokryje pouhý zlomek investic. A to nemluvím o těch citových…

Proto je na místě pomoc. Každý jak umíme a můžeme.

Jsem ráda, že už jedenáct let můžu být aspoň nepatrnou součástí instituce, která pěstounské rodiny podporuje a pomáhá jim ze všech sil, jaké jen může nezisková organizace použít. Není divu, že setkání s rodinami pěstounů a jejich životními příběhy bývají nabitá emocemi.

Důvodem k takovým setkáním jsou i pravidelné projížďky lodí po Vltavě. Dvakrát do roka, před Vánocemi a ke konci školního roku organizuje nadační fond Rozum a Cit v čele s jeho věčně usměvavou ředitelkou Marií Řezníkovou dvouhodinovou plavbu lodí Orca. Zrovna dnes odpoledne opět vyplouváme. Jako vždy se při této příležitosti sjedou pěstounské rodinky z celé republiky, aby si prohlédly Prahu, a na parníku se pak po dobrém obědě setkaly s patronkou nadace Naďou Konvalinkovou, patronem Vojtou Bernatským a ostatními lidmi, kteří mají srdce na pravém místě.

Když se totiž dětského světa dotkne rozum a cit dospělých, dá se proniknout hodně hluboko.

Až k srdci…

Hezké vztahy v běhu času vám přeje

Hanka Švejnohová

Hodnocení:
(5 b. / 12 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Eva Mužíková
Před každým, kdo se rozhodl pomáhat potřebným, smekám.
Marie Doušová
Každý, kdo pomáhá dětem, nebo seniorům,nebo tělesně postiženým je vzácný a obdivuhodný člověk. Ten, kdo si říká , že nemá dost prostředků pro sebe a tak finančně nemůže pomoci ,tak to vůbec nevadí. Někdy hezké slovo ,popovídání ,pohlazení dá víc než peníze.Buďme vstřícní a mějme vždy laskavé slovo pro své blízké a pro ty, co to potřebují.
Libor Farský
Moc vám všem fandím !