Elektrické skútry – velké usnadnění života
FOTO: Meyra.cz

Elektrické skútry – velké usnadnění života

18. 6. 2018

Rychlost, samostatnost a jednoduchá ovladatelnost jsou hlavní benefity, které přináší elektrický skútr osobám se sníženou schopností pohybu. Tato praktická vozítka umožňují vykonávat běžné činnosti s lehkostí a energií každý den.

Pro koho je elektrický skútr určen?
Neocenitelné vlastnosti mají elektroskútry pro seniory, pro osoby s handicapem nebo v případech, kdy mysl by chtěla, ale tělo už je unavené. Zároveň skvěle slouží lidem, kteří se ani přes své fyzické omezení nechtějí vzdávat bohatého života. Díky tomuto šikovnému vozítku se můžete stále radovat z pohybu a ze setkání s rodinou a přáteli. S elektrickým skútrem se dá jednoduše zvládnout cestování po městě, nakupování, ale i výlety do přírody.

Jak správný elektroskútr vybrat?
Vždy je potřeba dobře si dopředu rozmyslet, pro jaké účely bude elektroskútr využíván a kterému typu terénu bude čelit. Na trhu jsou dostupné modely pro samostatný pohyb v interiéru až po motorová vozítka, která zdolají i náročné nerovnosti trasy.

●  Pro pohyb v interiéru
Interiérový mikroskútr iGo umožňuje plynulý pohyb i v malém bytě či domečku. Má kompaktní rozměry, poloměr otáčení 50 cm a nízkou hmotnost. Navíc se dá rozložit na tři díly, takže si ho můžete vozit i na návštěvy. S motorem 120 W unese až 120 kg. Elektroskútr iGo získal v roce 2017 ocenění Zlatý Rehaprotex.

●  Na zpevněné cesty
Čtyřkolový elektrický skútr poskytuje senzační komfort člověku typicky žijícímu ve městě, který musí denně překonávat nástrahy v centru. Zvládne zpevněné cesty i mírný terén, má nastavitelnou šíři područek a vozík, který unese až 15 kg nákupu. Součástí vozítka je i bezpečnostní pás, osvětlení, zpětné zrcátko, držáky holí i elektromagnetická brzda.

●  Středně těžký terén
Pro osoby, které si užívají pobyt venku denně, a to jak ve městě, tak na výletech, je ideální model Cityliner do středně těžkého terénu. Snadnou obsluhu zvládne úplně každý a přehledný ovládací panel si rychle oblíbíte. Pro větší komfort má tento elektroskútr výškově nastavitelnou, posuvnou a otočnou sedačku, polohovatelnou zádovou opěrku, opěrku hlavy a odpružení.

●  Těžký terén
Tato výkonná čtyřkolka vyniká luxusním sedákem s otočením o 360°. Úložný prostor a bezpečností pás jsou samozřejmostí, které doplňuje nastavitelná bederní podpěra a zádová opěrka. Tu si snadno sami nastavíte do ideálního úhlu. Kolébkovým ovladačem lze regulovat jízdu vpřed i vzad a s využitím tempomatu je tento elektrický skútr nejenom praktickou pomůckou, ale i pomocníkem, který vás bude bavit. Elektrické skútry bohužel zatím nepatří mezi položky hrazené zdravotní pojišťovnou. Až do konce září 2018 ale můžete využít akční slevy na e-shopu Meyra.cz.

Vyberte si vozítko, které se stane vaším nepostradatelným společníkem na cestách.  

Hodnocení:
(5 b. / 1 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Věra Ježková
Jitko, díky. Vím, že pokud člověk nemusí, nepořídí si ji – „jen pro radost“. Pak mu chvilku trvá, než se s ní psychicky srovná, a nakonec je rád, že se dostane tam, kam by buď nedošel, nebo jen obtížně. :-)
Jitka Caklová
Věrko, to mi povídej :-) Proto jsem napsala "sama za sebe". Manžel (Radek) má elektro-tříkolku a také vím proč. Každý se zkrátka svým životním stylem "dopracujeme" k něčemu jinému :-)
Věra Ježková
Jitko, reklamní tahák to možná je, ale taky velmi užitečná věc. Přítel ho má, protože se mu špatně chodí (musí s holí). Dojede s ním nakoupit, na poštu nebo na „procházku“. Někdy jdu s ním. Odvezeme balík vod, větší nákup, já se za ním trochu proběhnu.
Jitka Caklová
Nic proti elektrickým skútrům, chápu, že je to reklamní tahák, ale sama za sebe mohu říci, "Čím více přesunů na vlastní pohon, tím se cítím lépe." Zdravý pohyb je pro mě všelék.