Chuť domova
Ilustrační foto: ingimage.com

Chuť domova

28. 6. 2018

I když si letošní léto hodně pospíšilo, cestovatelská sezóna teprve začne. Řecko, Itálie, Španělsko, Egypt… Oblíbené prázdninové destinace českých turistů. Země dvou kontinentů, jejichž břehy omývá Středozemní moře a nabízí své chutě a vůně…

Srdeční záležitostí mnoha Čechů je nepochybně Jadran. Blankytná zátoka byla v minulosti naším vysněným cílem a Chorvatsku zůstali mnozí z nás věrni dodnes. I místním specialitám. Třeba taková pečená rybka a k ní ajvar , což je pikantní směs z paprik, cibule, rajčat, baklažánů a olivového oleje – to nemá chybu!

Kanárské ostrovy sice leží v Atlantiku, ale hispánská příslušnost je předurčila rovněž ke středomořské kuchyni. Malé španělské brambůrky, vařené v malém množství vody s velkým množstvím soli, podávané s červenou omáčkou mojo rojo nebo zelenou mojo verde, to je nečekaně lahodná kombinace. Proto jsem si kdysi z dovolené na ostrově Fuerteventura přivezla obě varianty…

Dnes není problém ochutnat cokoli. Vzpomínám si, když před lety přivezl manžel ze služební cesty do Brazílie casachu, známou pálenku z cukrové třtiny. Nakoupila jsem tehdy limetky a na zahradě jsme si pak až do vyčerpání zásob (při jedné láhvi to dlouho netrvalo) připíjeli pravou brazilskou caipirinhou…

Děláme to nejspíš všichni. Toužíme oklamat naše chuťové buňky a občas chceme zažít exotiku i doma. Jen proto, abychom nakonec zjistili, že ajvar stejně nejlíp chutná k rybě chycené na Makarské riviéře, kanárské papas arrugadas potřebují výhled na oceán a caipirinha má největší kouzlo při západu slunce nad pláží Copacabana.

Ale taková kulajda s čerstvým koprem ze zahrádky, sušenými hříbky z loňské sklizně a vajíčky od sousedčiných slepic – to je chuť, která se nedá ničím nahradit.

Chuť domova.

Hezké vztahy a šťastné návraty vám přeje

Hodnocení:
(5 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Šenbergerová
Doma nemusím mít exotická jídla a v cizině zase česká, tam si dám ráda jídlo příslušné země.
ivana kosťunová
Škoda, že chutě domova málokdy ochutnáme v našich restauracích.
Eva Mužíková
Hanko, exotická jídla jsem mnohokrát neochutnala, ale určitě bych se jim nevyhýbala. Mám ráda veškeré ty mořské potvůrky, na které mne občas pozve syn do restaurace v Jablonci n.N. No a k té kulajdě. Můj typ spíš patří do receptů, ale. Jelikož jsem sama, velké množství kulajdy nevařím. KOUPÍM kulajdu ve vaničce v Kauflandu za 28,. Kč. Místo mléka použiji smetanu, kousíček masoxu, nakonec do ní provařím míchaná vajíčka a asi dvě velké vařené brambory, přidám kopr a i trošičku cukru. TO NEMÁ CHYBU!! Jsou to čtyři porce, vylízávám talíř. Většinou dělám z poloviční dávky. Opravdu je vynikající...no a porce mne přijde asi na 12,- Kč....
Zuzana Pivcová
Tak s tím naprosto souhlasím. Nechápu některé západní turisty, kteří přijedou na dovolenou do exotických zemí a chtějí jen svou kuchyni, nebo spíš třeba všudypřítomný hamburger. Já ráda ochutnám místní speciality. Ale že bych u nás doma chodila třeba do indické nebo mexické restaurace, to zrovna ne. Už ani ta "čína" mě neláká. Kulajda je kulinářský zážitek, právě tak i krkonošské kyselo.
Blanka Macháčková
Na cestování je spousta hezkého, mimo jiné i to, že se ráda vracím ke svým "kulajdám". Je to tak. Zase máte pravdu :-)
Věra Ježková
Hezké. Kulajdu podepisuji. Exotiku nemusím žádnou. Vzpomínám si, jak nám kdysi při studijních pobytech v NDR dávali mísy lososa. A já, aniž bych ho ochutnala, jsem se rozhodla, že ho nejím. Od té doby jsem změnila názor. A jak vidíte, svoji hloupost si pamatuji dodnes.